Rowerowy maj 2021 – dołącz do akcji

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków. Zrodziła się w 2014 r. w Gdańsku, a od 2016 r. do kampanii przyłączył się Wrocław. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego br.


Zasady kampanii są proste – każdy przedszkolak i uczeń, który w maju aktywnie dotrze na zajęcia za pomocą roweru, hulajnogi itp., otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Klasy, szkoły oraz uczestnicy, którzy wykazali się najwyższą frekwencją aktywnego przemieszczania się, otrzymują nagrody.

Korzyści udziału w rywalizacji

Poprzez kampanię:

  • wpływamy na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych,
  • promujemy zdrowy styl życia,
  • wspieramy samodzielność dzieci,
  • poprawiamy bezpieczeństwo komunikacyjne,
  • dbamy o środowisko,
  • angażujemy środowiska lokalne – społeczne i biznesowe.

Jak dołączyć do kampanii rowerowy maj?

Rowerowy Maj jest skierowany do szkół podstawowych i przedszkoli. Zgłoszenia placówek do rywalizacji odbywają się zdalnie. Termin mija 28 lutego br.

Szczegółowe informacje są przekazywane dyrektorom szkół i przedszkoli przez koordynatora Rowerowego Maja we Wrocławiu. 

Dołącz do kampanii - zaproszenie dla szkół i przedszkoli 

Jak zostać partnerem akcji rowerowy maj?

Dużą motywacją dla uczestników kampanii są nagrody od partnerów, którzy mogą wesprzeć akcję, sponsorując wejściówki, do różnego typu atrakcyjnych miejsc, dla uczniów i przedszkolaków wyróżnionych za udział w kampanii.  

W zamian oferowane są m.in.: promowanie firm i instytucji na stronie internetowej oraz materiałach informacyjnych akcji (plakatach, dzienniczkach rowerowych dla uczniów).

Zgłoszenia możliwości wsparcia rywalizacji przyjmuje wrocławski koordynator akcji do 28 lutego br.

Zaproszenie dla partnerów - Rowerowy Maj

Koordynacją kampanii Rowerowy Maj we Wrocławiu zajmuje się Ewa Macała z Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia, tel. 71 777 71 98, e-mail: ewa.macala@um.wroc.pl.

Oficjalna strona kampaniiZgłoś uwagę