wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Rowerzyści
 4. Promocja i edukacja
 5. Młodzi - Aktywnie zMOBILizowaNI
Młodzi - Aktywnie zMOBILizowaNI

Młodzi - Aktywnie zMOBILizowaNI, fot. J.Leja

Co zrobić, aby zmniejszyć ruch samochodowy w mieście, a tym samym stworzyć miejską przestrzeń bardziej przyjazną i bezpieczną? “Młodzi - Aktywnie zMOBILizowaNi”  to program mający na celu promocję aktywnej mobilności oraz zmianę przyzwyczajeń transportowych wśród najmłodszych wrocławian.

Reklama

Od wielu lat we wrocławskich szkołach podstawowych prowadzone są działania na rzecz edukacji rowerowej – kampania „Rowerowy Maj”, zajęcia edukacyjne „Rowerowa Szkoła”, czy promocji ruchu pieszego - “Szkolna ulica”. Przyczyniając się do rozbudowy i poprawy bezpieczeństwa na drogach dla rowerów i chodnikach, Gmina Wrocław postanowiła podejść do edukacji rowerowo-pieszej kompleksowo, tworząc i chcąc rozwijać program “Młodzi - Aktywnie zMOBILizowaNi”.

Program dla najmłodszych edukuje i bawi

W ramach programu realizowane są następujące działania:

 • Rowerowa Szkoła Mobilności Aktywnej – ulepszony kurs przygotowujący do egzaminu na kartę rowerową. W ramach kursu zostały opracowane praktyczne materiały dydaktyczne – przewodnik dla nauczycieli, prezentacje multimedialne, filmy edukacyjne – przeznaczone dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego w celu wykorzystania ich podczas zajęć.
 • Rowerowy Maj – kampania rowerowa dedykowana uczniom szkół podstawowych oraz przedszkolakom, zachęcająca do przyjeżdżania do szkoły/przedszkola na rowerze, hulajnodze, wrotkach itp.
 • Rowerowe działania edukacyjne – zajęcia edukacyjne dla uczniów i nauczycieli prowadzone przez edukatorów zewnętrznych zakładające praktyczne i teoretyczne przygotowanie do korzystania z roweru w mieście.
 • Szkolna Ulica – projekt mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drodze do szkoły, polegający na czasowym udostępnieniu przyszkolnej ulicy tylko pieszym i rowerzystom.
 • Aktywna Mobilność - aktywizujące zajęcia prowadzone w szkołach uczestniczących w projekcie “Szkolna Ulica” poszerzające wiedzę uczniów w zakresie bezpieczeństwa na drodze do szkoły.

Korzyści dla uczestników

Uczniowie uczestniczący w programie:

 • poznają korzyści wynikające z aktywnych sposobów przemieszczania się,
 • będą bezpieczniejsi w drodze do szkoły,
 • odkryją aktywną mobilność jako atrakcyjną, prozdrowotną i proekologiczną formę poruszania się po mieście.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl