wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Mostek w Lesie Sołtysowickim jak nowy. Był ciemny, jest jasny i to dobra wiadomość dla mieszkańców

Wyremontowany most ma nowe poręcze, pomost i belki. Został pomalowany i zaimpregnowany. Mała rzecz, a cieszy! Na pewno umili spacery po niedużym kompleksie leśnym położonym w północno-wschodniej części Wrocławia, zwanym także parkiem Sołtysowickim. Najlepiej się nim przejść, natomiast od razu można go obejrzeć na zdjęciach.

Reklama

Miła zmiana w Lesie Sołtysowickim. Część wrocławian już pewnie zauważyła, że zmurszały, przełamany most jest jak nowy. Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował, że zakończył się jego remont. Most ma nowe poręcze, pomost i belki.

Dodatkowo, mostek został pomalowany i zaimpregnowany w celu zabezpieczenia konstrukcji przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych. W jesiennej scenerii, ozdobiony barwnymi liśćmi mostek prezentuje się wyśmienicie oraz zachęca do spacerów.
ZZM

Remont trwał od lipca do października 2022 roku. Kosztował około 45 tys. zł. 

Mosty w parku Wschodnim i nad Ślęzą

Wyremontowany zostanie także mostek w parku Wschodnim. Zarząd Zieleni Miejskiej w tym roku ogłosił i rozstrzygnął przetarg na to zadanie. Tamtejszy nieduży most będzie rozebrany, a kostka brukowa i balustrada zostaną przekazane do renowacji i ponownie wykorzystane podczas budowy nowej wersji. Więcej o tym w tekście „Przebudowa mostku w parku Wschodnim. ZZM ogłosił przetarg”.

O innym nowym moście, który połączy dwa Muchobory, pisaliśmy pod koniec września. Nad Ślęzą rozpoczęła się budowa przeprawy dla pieszych i rowerzystów.

Źródło: materiały organizatorów

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl