wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Przebudowa mostku w parku Wschodnim. ZZM ogłosił przetarg

Bartosz Moch,
Od 2023 r. będziemy mogli korzystać z nowego mostu w parku Wschodnim Fot. ZZM Wrocław
Od 2023 r. będziemy mogli korzystać z nowego mostu w parku Wschodnim

Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu szuka wykonawcy na budowę nowego mostku w parku Wschodnim. Prace mają zostać przeprowadzone w tym roku.

Reklama

W ramach inwestycji obecny mostek zostanie rozebrany, a kostka brukowa i balustrada zostaną przekazane do renowacji i ponownie wykorzystane podczas budowy nowej przeprawy.

 Obecna kostka i balustrada, po renowacji, zostaną wykorzystane również do budowy nowej przeprawy, fot. ZZM Wrocław Obecna kostka i balustrada, po renowacji, zostaną wykorzystane również do budowy nowej przeprawy, fot. ZZM Wrocław

– Metalowa balustrada, na której ślady ostrzału przypominają o czasach II wojny światowej, zostanie zachowana. To ważne, żeby realizując nowy, wygodniejszy mostek dla ruchu pieszo-rowerowego pamiętać o historycznych aspektach tego miejsca – podkreśla Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Mostek w Parku Wschodnim już wkrótce będzie odbudowany#ZZMWro ogłosiło przetarg na to zadanie ⚒Inwestycja oznacza m.in....

Opublikowany przez Zielony Wrocław Środa, 16 lutego 2022

Początek prac już na wiosnę

Realizacja inwestycji pozwoli także wzmocnić konstrukcję i skarpy, wykonać nowe strefy na dojściach do mostu czy uporządkować najbliższe otoczenie.

Prace rozpoczną się wiosną, a nowy mostek Zarząd Zieleni Miejskiej planuje odebrać jeszcze w 2022 r.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl