wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Zieleń i woda
  4. Zielony Mecenat
  5. Drzewa - Zielony Mecenat
Sadzenie drzew Fot. ZZM Wrocław
Sadzenie drzew

Drzewa to największe organizmy w świecie roślin i najważniejsza zielona infrastruktura w mieście. Zobacz, jak możesz się przyczynić do jej utrzymania i rozwoju!

Reklama

Sadzenie drzew

1 szt. z trzyletnią pielęgnacją: 2 000 zł

Drzewa sadzone są w okresie wiosennym lub jesiennym. Rośliny te mają wysokość ok. 3,5 m i minimalny obwód 14-16 cm na wysokości 1 m dla nasadzeń parkowych oraz min. 16-18 cm dla nasadzeń przyulicznych, zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Wrocławia nr 1217/19 z dnia 28 czerwca 2019 r. ws. ochrony drzew i rozwoju terenów zieleni.

Drzewa muszą być prawidłowo uformowane z zachowaniem pokroju charakterystycznego dla danego gatunku i odmiany. Zazwyczaj stabilizuje się je drewnianymi palikami (pionowymi i poziomymi), aby uchronić je od naporu wiatru, a także od ewentualnych uszkodzeń np. kosiarką w dolnej części pnia.

Ponadto we Wrocławiu używamy taśm identyfikacyjnych o określonym motywie graficznym, na których umieszczane są informacje dotyczące danego drzewa (gatunek, termin sadzenia, firma opiekująca się itp.)

W ciągu całego okresu gwarancyjnego są regularnie podlewane (z wyłączeniem okresu zimowego, jeśli jest bardzo wilgotny i/lub mroźny), formowane, a w przypadku uschnięcia lub nieodwracalnych uszkodzeń – wymieniane na nowe.

Mulczowanie (ściółkowanie) drzew, ZZM Wrocław

Mulczowanie (ściółkowanie)

Dla 1 szt. drzewa: 1000 zł

Mulczowanie polega na wysypaniu pod okapem korony drzewa warstwy zrębek o grubości ok. 5-7 cm. Poprawiają one warunki siedliskowe: doprowadzają do spulchnienia gleby, w której zaczyna być więcej miejsca na powietrze i wodę, wzbogacają ziemię w składniki pokarmowe, "zapraszają" drobne organizmy, takie jak dżdżownice, które kontynuują poprawę struktury gleby.

Dzięki temu drzewo się wzmacnia i jest bardziej odporne na czynniki chorobotwórcze. W ten sposób mulczowanie wydłuża długość życia drzew i poprawia ich zdrowie. Szczególnie korzystne jest zrębkowanie ubitej ziemi powstałej poprzez intensywne użytkowanie piesze lub parkowanie pojazdów.

Posłuchaj podcastu

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl