Ekipa filmu "Dom pod Dwoma Orłami" zajęła plac Solny i ulicę Szajnochy

W czwartek od rana Wrocławiu trwają zdjęcia do serialu historycznego „Dom pod Dwoma Orłami” w reżyserii Waldemara Krzystka. Filmowcy pracują w jednej z kamienic przy placu Solnym i w dawnym pąłacu Wallenberg-Pachalych. Do godziny 18.00 nie będzie możliwe parkowanie przy ul. Szajnochy i na Solnym, gdzie ustawione zostały pojazdy ekipy filmowej.


„Dom pod Dwoma Orłami” to nowy serial historyczny Telewizji Polskiej. Opowiada o splątanych losach Polaków, Niemców i Ukraińców, których losy krzyżują się w jednej willi. Jego akcja dzieje się zarówno w pierwszych dekadach XX wieku, jak i w czasach współczesnych. Znaczna część scen powstaje we Wrocławiu.

12.03.2020 zajęty będzie parking przy Szajnochy

W czwartek, 12 marca nie zaparkujemy przy ulicy Szajnochy, wszystkie miejsca postojowe zajęte zostały przez ekipę filmową.

- W pałacu Wallenberg-Pachalych przy ulicy Szajnochy spędzimy kilka dni, od około 18 marca. Mówię około, ponieważ mamy łącznie 100 dni zdjęciowych, dostosowujemy terminy w zależności od dostępności aktorów – mówi Anna Wereda, młodszy producent w spółce Kosmos Film, która jest koproducentem serialu.

Zdjęcia - poza Wrocławiem - kręcone będą także w Świdnicy oraz w okolicach Wałbrzycha. Na Dolnym Śląsku filmowcy pozostaną mniej więcej do 20 kwietnia. 

W serialu wystąpi łącznie dwustu aktorów i kilka tysięcy statystów. W rolach głównych: Sonia Mietielica, Agnieszka Mandat, Karolina Gruszka i Małgorzata Zajączkowska. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Andrzeja Seweryna, Artura Żmijewskiego,  Adama Ferency i Jana Frycza. Serial – jak poinformowała TVP3 Wrocław - będzie można oglądać w telewizji najprawdopodobniej na wiosnę przyszłego roku.

Serial "Dom pod Dwoma Orłami na Facebooku.Zgłoś uwagę