Wyprawki Caritasu trafiły do dzieci

Kilkadziesiąt plecaków wypełnionych przyborami szkolnymi trafiło do wrocławskich dzieci. W sumie w tym roku do rodzin trafiło 2000 tornistrów przygotowanych przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

 • Caritas Wrocław plecaki wyprawka

  Kilkadziesiąt plecaków trafiło dzisiaj do uczniów; fot. www.wroclaw.pl

 • Caritas Wrocław plecaki wyprawka

  Abp Józef Kupny najpierw poświęcił plecaki; fot. www.wroclaw.pl

 • Caritas Wrocław plecaki wyprawka

  Każde dziecko otrzymało plecak i coś słodkiego; fot. www.wroclaw.pl

 • Caritas Wrocław plecaki wyprawka

  Każde dziecko otrzymało plecak i coś słodkiego; fot. www.wroclaw.pl


Już od ponad 10 lat Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przygotowuje plecaki. – Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy pokazują w ten sposób wrażliwość na potrzebę rodzin – powiedział abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. – W tym roku jest 2000 plecaków w całej diecezji. Tutaj rozdaliśmy kilkadziesiąt z nich, ale reszta została przekazana potrzebującym w 115 zespołach parafialnych.

– W plecakach są wszystkie podstawowe artykuły, dzięki którym uczeń może rozpocząć rok szkolny – mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas. – Plecaki są mocno spersonalizowane, przyjmujemy wcześniej podania od rodzin z informacją, do której klasy dziecko idzie. Dlatego inne wyposażenie jest dla pierwszoklasistów, a inne dla gimnazjalistów.

Wyposażenie zostało zakupione dzięki środkom pozyskanym na różne sposoby. Parafialne zespoły Caritas organizowały kiermasze, zbiórki, sprzedawały domowe wypieki, wrocławska Caritas rozprowadzała plakaty z numerem konta oraz zorganizowała zbiórkę w sklepach. Ciekawym zwyczajem jest także zbiórka przez nowożeńców, którzy proszą swoich gości, aby zamiast kwiatów przynosili właśnie przybory szkolne dla potrzebujących.

Zgłoś uwagę