Wrocławskie Wyzwanie: MOBILNOŚĆ – nowe nagrody i punktacja

Wraz z początkiem czerwca rozpoczął się trzeci miesiąc Wrocławskiego Wyzwania: MOBILNOŚĆ. Do tej pory rozdaliśmy ponad pół tysiąca nagród honorując w ten sposób proekologiczne wybory transportowe wrocławian. 


W zamian za pójście na spacer, przejechanie się rowerem, skorzystanie z komunikacji miejskiej, lub car-sharingu, zdobywacie nagrody – tak w skrócie można podsumować zasady projektu BetterPoints – Wrocławskie Wyzwanie: MOBILNOŚĆ, który z końcem marca ruszył we Wrocławiu. Po nieco ponad dwóch miesiącach w programie bierze udział ponad 3000 wrocławian, z czego 2500 aktywnie zbiera punkty wybierając proekologiczny transport.

 Kliknij, żeby powiększyć Kliknij, żeby powiększyć

W tym czasie Użytkownicy pokonali w sumie ponad 385 tysiące kilometrów, zdobywając ponad 11 milionów punktów BetterPoints. To prawdziwy rekord akcji, która poza Wrocławiem prowadzona jest również w czterech miastach Wielkiej Brytanii. Jesteśmy już po rozgrzewce wrocławskiej edycji programu i od poniedziałku 13 czerwca wchodzimy na kolejny stopień, wyrównując punktację do tej obowiązującej już w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że obniżona zostanie punktacja za konkretne aktywności, jednak będzie więcej możliwości uzyskania bonusowych punktów (o tym wkrótce).

Spacer/Bieg 50 punktów BetterPoints
Rower 50 punktów BetterPoints
Autobus/Tramwaj/Pociąg 35 punktów BetterPoints
Car-sharing 25 punktów BetterPoints

 

Wrocław przystąpił do projektu BetterPoints jako pierwsze i do tej pory jedyne Polskie miasto. Dla nas jest to pilotażowy projekt. Przez pierwsze miesiące obserwowaliśmy w jaki sposób wrocławianie korzystają z aplikacji i jakie aktywności cieszą się u nich największym powodzeniem.  

Nowy miesiąc rozpoczynamy z nową pulą nagród

Kolejkowo

Kolejkowo, na Dworcu Świebodzkim to największa w Polsce makieta kolejki. Na wystawie można zobaczyć m.in. miniatury Śnieżki i wrocławskiego Rynku, po którym kursuje tramwaj czy dworca Świebodzkiego. Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka. Na jednym z budynków widnieje, stylizowany na zrobiony przez wandali, napis „Karpacz żąda dostępu do morza”. Pomiędzy nieruchomymi figurami domów, samochodów, zwierząt i ludzi, jeździ dziewięć pociągów i jeden tramwaj. Oprócz tego w pobliżu wrocławskiego Rynku co jakieś czas przejeżdża policyjny radiowóz na sygnale. 

HUMANITRIUM

Centrum Nauki Humanitarium rozbudza chęć poznawania świata. Za sprawą interaktywnych eksponatów i zajęć warsztatowych dzieci i dorośli zgłębiają tajniki nauk ścisłych, angażując w proces poznawczy wszystkie zmysły. Dzięki temu każdy Odwiedzający może poczuć się jak prawdziwy naukowiec. W Humanitarium udowadniamy, że nauka nie musi być trudna a jej odkrywanie przez zabawę jest fascynującą empiryczną przygodą. Humanitarium oferuje interdyscyplinarne zajęcia i warsztaty z dziedziny chemii, fizyki i biologii. Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone są przez wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną w edukacyjnych laboratoriach Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

Fitness Aquapark Wrocław

Przestrzeni Fitness Aquapark Wrocław, czyli jednej z najlepiej wyposażonych sal tego typu w Polsce, oferującą pełen pakiet zajęć prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę. Fitness Aquapark Wrocław jest jednym z najnowocześniejszych klubów w Polsce, o łącznej powierzchni ponad 1700 mkw. WOferta urządzeń sportowych jest okazała, w strefie cardio m.in. – bieżnie Discover SE, maszyny eliptyczne, rowery stacjonarne Life Fitness Discover Slo, ergowiosła i steppery; natomiast w strefie treningu siłowego – stacje Signature, wolne ciężary i klatka do treningu funkcjonalnego Synergy360 XL.

Wrocławskie kąpieliska

Wrocławskie kąpieliska to oferta specjalnie na upalne lato w mieście. Należące do Młodzieżowego Centrum Sportu baseny to Glinianki znajdujące się nieopodal Stadionu Wrocław, gdzie oprócz wody znajdziecie stoły do gry w tenisa stołowego, boiska do piłki nożnej plażowej i siatkówki; Morskie Oko, czyli największe naturalne kąpielisko we Wrocławiu posiadające ślizgawkę o długości 60 metrów, brodzik, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnię kajaków, 2 boiska do siatkówki plażowej oraz Kłokoczyce z dużym basene z głęboką wodą i wykafelkowanym brodzikiem dla dzieci. Zjeżdżalnia o długości 60 metrów przeznaczona jest dla nieco starszych dzieci. Kąpieliska są czynne w okresie wakacyjnym.

Powracają też bardzo popularne i najchętniej do tej pory wybierane nagrody, czyli Hydropolis i Aquapark. Nowością jest to, że bilety do Aquaparku są już nie na 1 a na 3 godziny, dlatego też zwiększyła się ich "cena BetterPoints". Jeśli natomiast chodzi o Hydropolis to tu, aby wyrównać nieco punktację w stosunku do nowych nagród, podnieśliśmy nieco wartość tej atrakcji. Obecnie Aquapark „kosztuje” 7000 BetterPoints, a Hydropolis 5500 BetterPoints. Wkrótce również do naszych Partnerów dołączy Centrum Poznawcze Hali Stulecia oraz punkt widokowy w galerii handlowej Sky Tower.

Zgłoś uwagę