Wrocławska Nagroda Teatralna 2016 – nominacje

Dwie reżyserki (Agata Duda-Gracz i Martyna Majewska) oraz aktor (Bartosz Porczyk) to tegoroczni nominowani do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej. Doceniane są zarówno wielkie wydarzenia minionego sezonu, jak i osoby (reżyserzy, aktorzy), które w tym czasie szczególnie się wyróżniły. Laureat/laureaci wyłonieni przez jury (m.in. wrocławscy dziennikarze i krytycy) otrzymują specjalny dyplom – dzieło wybranego artysty oraz czek na 10 tys. zł.

  • po burzy szekspira

    Scena ze spektaklu „Po Burzy Szekspira” w reż Agaty Dudy-Gracz

  • yemaya królowa mórz

    Scena ze spektaklu „Yemaya, królowa mórz” w reżyserii Martyny Majewskiej

  • bartosz porczyk dziady

    Bartosz Porczyk (w środku) w scenie z „Dziadów”


Dotychczas laureatami Wrocławskiej Nagrody Teatralnej, przyznawanej od 2005 roku, byli m.in. Konrad Imiela, Jan Klata i Krystian Lupa.

Za sezon artystyczny 2015/2016 nominowani zostali:

Agata Duda-Gracz

za tekst i reżyserię spektaklu „Po Burzy Szekspira” w Teatrze Muzycznym Capitol – za błyskotliwe odwołanie do klasycznego dramatu i głęboką refleksję nad przemijaniem.

O spektaklu przeczytacie więcej w „Po Burzy Szekspira” – premiera w Capitolu.

Martyna Majewska

za poruszające przedstawienie problemów współczesnego świata w spektaklu „Yemaya, królowa mórz” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk we Wrocławskim Teatrze Lalek.

O spektaklu przeczytacie więcej w „Yemaya” i 70 lat Wrocławskiego Teatru Lalek.

Bartosz Porczyk

za znakomitą kreację aktorską w „Dziadach” Adama Mickiewicza w reżyserii Michała Zadary w Teatrze Polskim.

O spektaklu przeczytacie więcej w „Dziadów” moc, czyli klasyka w trójwymiarze.

Laureata Wrocławskiej Nagrody Teatralnej poznamy podczas gali, 28 listopada o godz. 19.00, w sali czerwonej Narodowego Forum Muzyki. Wystąpi wokalistka Magdalena Zawartko i kontrabasista Grzegorz Piasecki wraz z zespołem (przeczytacie o nich w Magdalena Zawartko i Grzegorz Piasecki: Świetny debiut muzyków).

Zgłoś uwagę