Wrocławscy biskupi z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

Wrocławscy biskupi kościołów chrześcijańskich składają życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. 

  • Szopka z Trzebnicy

    Szopka z Trzebnicy wykonana przez Bruno Tschötschela; fot. MMW


Bp Andrzej Siemieniewski – Archidiecezja Wrocławska Kościoła Rzymskokatolickiego:

– Wrocławianom składam najserdeczniejsza życzenia, by święta Narodzenia Pańskiego wzbudziły w naszych sercach dobre odruchy solidarności i pomocy. Życzę, by nowy rok 2018 był jeszcze piękniejszy niż ten, który właśnie kończymy i był jak najbardziej wypełniony dobrem, życzliwością i wyciągnięta ręką.

Bp Ryszard Bogusz – Diecezja Wrocławska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego:

– Na święta Bożego Narodzenia życzę dużo bożego błogosławieństwa, bo jeśli tym błogosławieństwem będziemy ogarnięci, to będzie nam się wiodło. Życzę dużo miłości, radości a przede wszystkim, by te święta przeżywane były z wiarą. Byśmy nie przeżywali je tylko w sensie „spożywczym”, a w sensie duchowym. Nowy Rok niechaj przyniesie nam wiele dobrego i jak czytamy w Piśmie Świętym, niech okaże się ten rok błogosławionym rokiem Pana.

Bp Włodzimierz Juszczak – Diecezja Wrocławsko-Gdańska Kościoła Greckokatolickiego w Polsce:

– Za chwileczkę będą święta Bożego Narodzenia wg kalendarza gregoriańskiego, natomiast 7 stycznia będziemy świętować Boże Narodzenie wg kalendarza juliańskiego. Zawsze przeżywamy te święta z radością i pozostawiamy puste miejsce przy stole, dla kogoś, kto do tego stołu może dojść jako gość i wędrowiec. Sam Chrystus był wędrowcem. Razem ze swoją matką Najświętszą Marią Panną i św. Józefem wędrowali do Betlejem i Egiptu. Chciałbym życzyć, żeby dzisiejszy świat mógł rozwiązać problemy, które wiążą się z emigrantami. Żeby nikt z nas nie musiał zostawiać swojego domu i bliskich. Życzę, żebyśmy wszyscy w okresie tych świąt byli radośni ze swoimi bliskimi i byli otwarci na tych, którzy są w podróży, są wygnańcami. Żebyśmy umieli ich zaprosić do tego pustego miejsca przy stole. Wszystkim życzę radosnych, zdrowych, błogosławionych i otwartych na drugiego człowieka świąt Bożego Narodzenia.

Ks. płk Eugeniusz Bójko, rzecznik Prawosławnej Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej:

– Wraz z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, w imieniu prawosławnego arcybiskupa wrocławskiego i szczecińskiego Jerzego, składam wszystkim wrocławianom najserdeczniejsze życzenia pokoju, bożej radości i miłości w tym szczególnym czasie. Wierzę, że nowonarodzone Dzieciątko pobłogosławi wszystkim mieszkańcom Wrocławia w Nowym Roku. Niech w każdym dniu dane będzie nam odnaleźć Boga, a wraz z nim szczęście. 

Zgłoś uwagę