Rysuje Robert Jagiełłowicz


Studniówkowy polonez dla Fredry

Jak co roku we Wrocławiu zostanie odtańczony polonez dla Fredry. W piątek, 16 stycznia, w samo południe, poloneza poprowadzą DJ-e Radia Eska Wrocław – Kasia Pawlak, Tomasz Wołodźko i Maciek Stajniak.

Nowa atrakcja w Afrykarium - karmienie rekinów

Co jadają rekiny, a czym żywią się płaszczki? Z czego składa się menu żółwia zielonego morskiego, a co jest w jadłospisie drapieżnych muren? W Afrykarium nie brakuje atrakcji, a teraz doszła nowa – mowa o pokazach karmienia podwodnych zwierząt. Tak to widzi humorystycznie nasz rysownik Robert Jagiełłowicz. 

 
 
Noworoczne problemy ze służbą zdrowia

Nie wszystkie przychodnie i lekarze pierwszego kontaktu z Wrocławia podpisali z NFZ umowy na 2015 r. Część przychodni i lekarzy POZ nie będzie pracować. 

Jadowity pająk w Biedronce

Ewakuacja pracowników i klientów sklepu i interwencja policji. Tak zakończyły się zakupy w jednym z hipermarketów w Miliczu. Mężczyzna sięgając do kartonu po banany, zauważył między owocami gigantycznego pająka. Więcej

Wrocław-Warszawa: Pendolino, PolskiBus, Ryanair czy samochód?

Reporterzy www.wroclaw.pl testują połączenie Wrocław-Warszawa: Pendolino, PolskiBus, Ryanair czy samochód? Ceny, czas, komfort-porównanie. Śledź naszą relację na żywo. Wystartowaliśmy w poniedziałek (15 grudnia) z pl. Solnego o godzinie 5.30 Meta jest pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Pendolino w niedzielę rusza na trasie Wrocław-Warszawa

14 grudnia nowoczesne pociągi Pendolino (PKP InterCity) po raz pierwszy w historii zameldują się z pasażerami na dworcu Wrocław Główny. Ruszą w trasę do Warszawy.

Nowe tramwaje dla Wrocławia

MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na zakup nowych, niskopodłogowych tramwajów, wygrała je polska firma PESA. Oznacza to, że w drugiej połowie przyszłego roku na wrocławskie torowiska wyjedzie co najmniej 6 takich tramwajów, co stanowi pierwszy krok zakupów nowego taboru w latach 2014 – 2018.

Dzień Życzliwości 2014

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, uchwalony w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju. Do dziś 21 listopada funkcjonuje jako „World Hello Day”. Zwyczaj podchwyciły inne kraje –  uroczystość obchodzona jest w 180 krajach i stanowi idealną okazję, aby zademonstrować chęć pokoju na świecie. Z okazji obchodów na ulice Wrocławia wyszły krasnale, było życzliwie, radośnie i kolorowo.

Mecz Polska-Szwajcaria zakończył się remisem

http://www.wroclaw.pl/mecz-polska-szwajcaria-na-zywo
Polska zremisowała ze Szwajcarią 2:2 (1:1) w rozegranym we wtorek we Wrocławiu meczu towarzyskim. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Artur Jędrzejczyk i Arkadiusz Milik z rzutu wolnego. 

Rusza sprzedaż biletów na Pendolino

W sobotę w nocy rusza sprzedaż biletów na przejazdy z Wrocławia szybkiego pociągu Pendolino. Do stolicy mamy jechać tylko 3,40 h.

Rusza sprzedaż biletów na Pendolino

Koniec długiego weekendu

Długi, listopadowy weekend już za nami. Wielu wrocławian w dniach od 7 do 12 listopada zrobiło sobie wolne. Po tak długim wypoczynku szczególnie trudno było wrócić do pracy. 

Drogowcy gotowi do zimy

Choć na razie za oknem mamy piękną złotą jesień, to służby zajmujące się oczyszczaniem miasta są już gotowe do akcji ZIMA 2014. We Wrocławiu od 1 listopada do 31 marca miasto oczyszczane jest w trybie zimowym.

Dzień Życzliwości 2014 we Wrocławiu

Masę spotkań, warsztatów, koncertów i innych atrakcji przygotowano w ramach obchodów Dnia Życzliwości 2014. W tym roku imprezy towarzyszące będą trwały cztery dni, od 20 do 23 listopada, a swoim zasięgiem obejmą cały Wrocław.

Breslau Rebels, czyli wrocławska drużyna roller derby

Są oryginalne, są „ostre”, lubią rywalizację i... jeżdżą na wrotkach. Breslau Rebels, czyli wrocławska drużyna roller derby, powstała w sierpniu tego roku i jest obecnie jedną z najmłodszych drużyn w Polsce. 

Przesądy w sporcie

Przesądy towarzyszą nam od zawsze. Można w nie wierzyć lub nie, ale symbolika trzynastki, przebiegającego drogę czarnego kota, stłuczonego lustra, rozsypanej przypadkowo soli czy kominiarza jest znana każdemu. Nie inaczej jest w sporcie, gdzie rytuały, mające przynieść szczęście, nabierają jednak wyjątkowego znaczenia.

Jesienią rozpocznie się budowa tzw. szpilkostrady

Na wrocławskim Rynku powstanie tzw. szpilkostarada. Jako pierwszy powstanie trakt na wschodniej pierzei Rynku (po stronie Feniksu), od ul. Wita Stwosza do ul. Świdnickiej. Tzw. szpilkostrada to szeroki na 6 metrów pas, po którym łatwiej będzie się poruszać przede wszystkim osobom niepełnosprawnym, mamom z wózkami dziecięcymi, a przy okazji również kobietom w szpilkach.  

Wrocławianie zdobyli medale na mistrzostwach świata w Zurychu

Do ostatniego dnia czekali wrocławscy lekkoatleci na medal rozgrywanych w Zurychu mistrzostw Europy. W niedzielę brąz w sztafecie 4x400 m wywalczyli popularni „Lisowczycy”, czyli podopieczni wrocławskiego trenera Józefa Lisowskiego. W składzie sztafety biegło aż trzech zawodników wrocławskich klubów – Jakub Krzewina i Łukasz Krawczuk ze Śląska oraz Rafał Omelko z AZS AWF.

Czytaj więcej:

Wrocławianie mają medal na mistrzostwach Europy

 

Wrocławscy milionerzy, kim są i jak żyją?

We Wrocławiu z roku na rok przybywa ludzi, których dochody przekraczają milion złotych. Tak wynika ze statystyk Izby Skarbowej. Najwięcej milionerów mieszka w dzielnicy Fabryczna, najmniej na Starym Mieście. Stać ich na dużo. Wydają pieniądze na luksusowe samochody, apartamenty, ekskluzywną biżuterię i sporo inwestują. Od sum, którymi operują może zakręcić się w głowie. 

MPK organizuje wielkie pranie siedzeń w tramwajach

MPK Wrocław szuka wykonawcy prania blisko 10 tysięcy foteli w tramwajach. Wielkie pranie rozpocznie się w październiku. 

Pingwiny to pierwsi mieszkańcy afrykarium-oceanarium

Dzisiaj do afrykarium-oceanarium wrocławskie zoo wprowadzili się pierwsi mieszkańcy. To kotiki i pingwiny. 

Wrocławianie jedzą jabłka na złość Putinowi

Wrocławianie masowo odpowiedzi na akcję wspierającą polskie sadownictwo. Darmowe jabłka " na złość" Putinowi, można dostać na ulicy, w aquaparku, w zoo i wielu innych miejscach.

Uprzejmie donoszę, czyli o czym wrocławianie informują skarbówkę

Pracownik na pracodawcę, była żona na męża, student na właściciela mieszkania, przedsiębiorca na przedsiębiorcę, lokatorzy na spółdzielnię – od początku tego roku do Izby Skarbowej we Wrocławiu wpłynęło 98 donosów.

"Tauromachia, walka byków" - wielkie dzieła we Wrocławiu

"Walka byków" taki tytuł nosi wystawa dzieł wielkich artystów. Picasso, Dali Goya we Wrocławiu. 

Działkowcy ostrzegają się przed zboczonym przestępcą

Na Grabiszynku działkowcy ostrzegają się przed zboczonym przestepcą. Jako znaki szczególne podają, że jest wyjątkowo szpetny. 

Zapowiada się upalny weekend we Wrocławiu

W najbliższy weekend we Wrocławiu meteorolodzy zapowiadają upały jak na Riwierze Tureckiej.

MPK zmienia zasady kontroli biletów

MPK Wrocław chce zmniejszyć liczbę gapowiczów. Będzie informować na której linii na 100% spotkamy kontrolera biletów.

Rysuje Robert Jagielłowicz
21 czerwca - najkrótsza noc w roku. Noc świętojańska - rysuje Robert Jagiełłowicz
13 i 14 września Festiwal Krasnoludków w Parku Staromiejskim. Rysuje Robert Jagielłowicz
Wieczorem mecz Polska-Szkocja. Rysuje Robert Jagiełłowcz
11.06.2014. Od kilku dni we Wrocławiu ponad 30 stopni. Na środę synoptycy zapowiadają burze. I ochłodzenie. Rysuje Robert Jagielłowicz
Rysuje Robert Jagiełłowicz
Rysuje Robert Jagiełłowicz
25 maja eurowybory. Idź i oddaj swój głos. Rysuje Robert Jagiełłowicz
6 sierpnia Borussia Dortmund zagra we Wrocławiu. Rysuje Robert Jagiełłowicz
Rysuje Robert Jagiełłowicz
Kończy się Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty. rysuje Robert Jagiełłowicz
14 września wrocławski maraton. Rysuje Robert Jagielłowicz
Rysuje Robert Jagiełłowicz
Od 22 września mamy nowy rząd. Rysuje Robert Jagielłowicz
Studia aktorskie: Ponad 44 chętnych na miejsce. Rysuje Robert Jagiełłowicz
15 września we Wrocławiu obchodzony był dzień Aleksandra Fredry, który we Wrocławiu ma swoją ulicę, przy ul. Grodzkiej. Rysuje Robert Jagielłowicz
W najbliższy wtorek, 7 października, Fortum rozpocznie sprawdzanie szczelności systemu ciepłowniczego na południu Wrocławia, zasilanym z Elektrociepłowni Czechnica. rysuje robert Jagiełłowicz
23 czerwca ruszyła wymiana murawy na Stadionie Wrocław. Rysuje Robert Jagiełłowicz
Rysuje Robert Jagiełłowicz
Bogusław Ogrodnik przepłynął wpław Kanał La Manche. Rysuje Robert Jagiełłowicz
9 maja- Dzień Zwycięstwa. Rysuje Robert Jagielłowicz
10 lat w Unii Europejskiej, rysuje Robert Jagiełłowicz
Noc Muzeów we Wrocławiu
26 października otwarcie Afrykarium. Rysuje Robert Jagiełłowicz
Ufff, jak gorąco. Poniedziałek 7 lipca, rysuje Robert Jagielłowicz
Rysuje Robert Jagiełłowicz
W styczniu 2015 r. rozpocznie się we Wrocławiu masowa wymiana liczników prądu. Urządzenia trzeba będzie wymienić na inteligentne, czyli takie, które za pomocą specjalnego systemu będą wyliczać dokładne zużycie prądu. Rysuje Robert Jagiełłowicz.
Rysuje Robert Jagiełłowicz
12 czerwca początek mundialu w Brazylii. Rysuje Robert Jagiełłowicz
Studenci zjeżdżają do Wrocławia. Rysuje Robert Jagiełłowicz
4 czerwca mija 25 lat od pierwszych wolnych wyborów. Rysuje Robert Jagielłowicz
Raz słońce, raz deszcz. Najlepiej pod parasolem. Rysuje Robert Jagiełłowicz
24.06.2014 r. w Święto Wrocławia przyznawany jest m.in. tytuł Honorowego Obywatela Wrocławia. W tym roku wyróżnienie odbierze prof. Jan Miodek. rysuje Robert Jagielłowicz.
We Wrocławiu pada. Rysuje Robert Jagiełłowicz
W mediach sezon ogórkowy. rysuje Robert Jagielłowicz
26 maja - Dzień Mamy. Najlepsze życzenia dla wszystkich Mam. Rysuje Robert Jagiełłowicz
Premier Dolnald Tusk odwiedził Wrocław. 5 czerwca spełnił marzenie chorego chłopca. Rysuje Robert Jagielłowicz
Rysuje Robert Jagielłowicz
Marek Krajewski, autor przebojowej serii kryminałów retro, których bohaterem jest breslauerski policjant Eberhard Mock, oficjalnie potwierdził, że w 2015 roku ruszą zdjęcia do pierwszego odcinka serialu opartego na jego książce „Śmierć w Breslau”. Serial będzie reżyserować Agnieszka Holland. Rysuje Robert Jagielłowicz (30.06.2014.)
Bary mleczne we Wrocławiu - sprawdź, gdzie zjeść tanio i dobrze: http://www.wroclaw.pl/bary-mleczne-wroclaw-gdzie-zjesc-tanio-i-dobrze. Rysuje Robert Jagielłowicz.
27 czerwca - żegnaj szkoło!. rysuje Robert Jagiełłowicz (27.06.2014)
Rusza sezon wymiany opon. Rysuje Robert Jagiełłowicz
Idzie jesień. Rysuje Robert Jagiełłowicz
W niedzielę 26 października śpimy o godzinę dłużej. Rysuje Robert Jagiełłowicz.
Dziś we Wrocławiu odsłonięto krasnala nr 300. rysuje Robert Jagielłowicz
19 czerwca - Boże Ciało. Rysuje Robert Jagiełłowicz
Sebastian Mila jest powołany do kadry na sobotni (Stadion Narodowy, godz. 20.45) meczu z Niemcami. Rysuje Robert Jagiełłowicz
Rysuje Robert Jagielłowicz
Półfinał Niemcy-Brazylia, 08.07.2014 r. Rysuje Robert Jagielłowicz
rysuje Robert Jagiełłowicz
29 września - ostatni dzień głosowania na WBO. Rysuje Robert Jagiełłowicz
Do 16 listopada w Muzeum Architektury można oglądać wystawę "Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków". Rysuje Robert Jagiełłowicz
Eurowybory 25 maja 2014. rysuje Robert Jagiełłowicz

Zobacz także
Zgłoś uwagę