Wrocław na ostatni weekend września – 26-28.09

Ostatni weekend września to sporo nowych i ciekawych imprez: rozpoczyna się Kino Dzieci – nowy festiwal dla małych widzów, Trwa Festiwal Teatrów dla Dzieci, czy całodzienne święto ulicy Świdnickiej. Sporo też sprawdzonych imprez: wyścigi łodzi smoczych czyli Tumski Cup, Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia, czy EkoJarmark na ul. Szewskiej. W Oleśnicy natomiast okazja, aby zobaczyć czołowych polskich siatkarzy, którzy w niedzielę wywalczyli tytuły mistrzów świata.


Jesteś organizatorem imprezy lub wydarzenia we Wrocławiu? Sprawdź: Wrocław na weekend – zgłoś wydarzenie [FORMULARZ]

Piątek, 26 września 2014r.

 

Jesienny EkoJarmark na Szewskiej

Jesienny EkoJarmark na Szewskiej

od godz. 10.00, ul. Szewska, przy kościele Marii Magdaleny

W ofercie żywność ekologiczna (sery zagrodowe, chleby z najróżniejszych mąk, zimnotłoczone oleje z lokalnych nasion, soki i przetwory z owoców, warzywa). Na miejscu znajdziemy równieżunikalne rzemiosło: ubiory z lnu, ceramikę użytkową i artystyczną oraz biżuterię. Do tego spotkani, warsztaty, gry i zabawy dla dzieci

26.09 piątek

 • godz. 14.00 – 18.00 – warsztaty „Skąd pochodzą nasze ubrania?” – Dzieci i młodzież dowiedzą się skąd pochodzi ich odzież, jak daleką drogę przebyła od producenta do sklepu. Ze zużytych ubrań stworzymy też obrazki i biżuterię. (warsztaty otwarte)

 

II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

Informacja o dostępnych biletach w kasie Impartu, tel. 71/ 341 94 32

Najmłodsi widzowie będą mogli oglądać w Imparcie spektakle teatrów z Holandii, Włoch, Czech, Węgier i Polski, w tym dwa premierowe:

 • „Cyrk”, piątek 26.09, godz. 13.00
 • „Śpiewanki”, niedziela 28.09, godz. 11:30
 • „Smoki”, niedziela 28.09, godz. 12.00 i 16.00

Hol Impartu zostanie zaaranżowany w przytulną, dziecięcą krainę, która przez cztery festiwalowe dni będzie również oferować niepowtarzalne, ręcznie wykonane przedmioty od zaproszonych wystawców. Podwórze Impartu zamieni się natomiast w magiczny cyrk dla dzieci. Spotkać będzie można tu clownów, marionetkowy cyrk, żonglerów, a nawet słonia! Będzie można również pochodzić po linie, nauczyć się żonglować i spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach. Wszystko o festiwalu.

 

Rusza Festiwal we Wrocławiu

Rusza Festiwal we Wrocławiu

piątek (godz. 19.30) | sobota (godz. 18.00) | niedziela (godz. 20.30) || bilety: 0-5 zł

W piątek we Wrocławiu rozpocznie się interaktywny festiwal ruchu – Rusza Festiwal. Między 26 a 30 września odbędą się warsztaty z czołowymi przedstawicielami polskiej i światowej sceny tanecznej i performatywnej. W programie przewidziano również pokazy spektakli, filmów, wykłady oraz imprezy taneczne otwarte dla wszystkich wrocławian.

26.09 piątek | cały wieczór - 5 zł

 • 19.30 Sytuacje – instalacja (foyer Sali za szkłem ASP, pl. Polski 3/4)
 • 20.00 Bardzo zła sukienka – pokaz spektaklu (aula ASP, pl. Polski 3/4)
 • 20.45 Źródła sztuki performera – rozmowa z profesorem Mirosławem Kocurem (aula ASP, pl. Polski 3/4)

Dla osób, które nie uczestniczą w festiwalu wstęp na cały wieczór - 5 złotych.

Zobacz szczegóły wydarzenia

 

Social Art w Kinie Nowe Horyzonty

Social Art w Kinie Nowe Horyzonty

piątek-niedziela, bilety 5 zł

Tegoroczny Social Art koncentruje się na pokoleniu trzydziestolatków, które w dynamiczny sposób wpływa na naszą rzeczywistość, pod kątem socjologicznym, ekonomicznym, kulturowym, a nawet politycznym.

Film I Wystawa I Debata

Piątek

 • godz.  19.30 Otwarcie. Cała prawda o mężczyznach

 

Dni Otwarte Konturów Kultury

Dni Otwarte Konturów Kultury

piątek-sobota, ul. Jagiellończyka 10a, wstęp wolny

W najbliższy piątek odbędą się twórcze spotkania dla dzieci w otwartej formie. W ofercie warsztaty tańca, zajęcia teatralne, plastyczne, animacji poklatkowej oraz filmowa opowieść o "legoludzikach".

Program piątek

 • 16.00 – 19.00 Plenerowe Warsztaty Plastyczne
 • 18.00 Wernisaż Natalii Wiśniewskiej / wystawa prac REALISTIC / rysunek, akwarela, tusz                    
 • 19.00 KINO W KONTURACH: propozycja filmową, otwierająca jednocześnie nowy cykl, będzie historia spotkania australijskiej pisarki P.L. Travers  z gigantem hollywoodzkiej fabryki snów - Waltem Disneyem

Program sobota 12.00 – 20.00, dla dzieci.

 • 12.00 – 16.00 otwarte pracownie, warsztaty artystyczne
 • 16.00 – 17.30 KINO W KONTURACH dla dzieci - „LEGOLUDZIKI”
 • 17.30 – 19.00 / warsztaty animacji poklatkowej. Nawiązując do obejrzanego filmu, dzieci będą mogły tchnąć życie w wymyślonych przez siebie bohaterów, lub wymyślić swoje własne wersje zapamiętanych scen.

 

Wrocławska Korona Smakosza

Wrocławska Korona Smakosza

Restauracje biorące udział w akcji

Od piątku do niedzieli we Wrocławiu będzie się można cieszyć się atrakcjami plebiscytu Korona Smakosza. Przez te trzy dni restauracje, bary i kawiarnie biorące udział w plebiscycie (sprawdź, jakie na http://www.koronasmakosza.pl) zaoferują promocyjne menu składające się z co najmniej 3 dań wchodzących w skład codziennej oferty, ale w cenie obniżonej o 50%. To akcja „Weekend za pół ceny” i niecodzienna okazja do kulinarnej eskapady po Wrocławiu. Atutem plebiscytu jest to, że to klienci będą mogli zagłosować na każdy z odwiedzanych lokali, oceniając go w 10 kategoriach. Akcji patronuje prezydent Wrocławia.

 

NORDIC WALKING – bezpłatne spacery z kijkami

NORDIC WALKING – bezpłatne spacery z kijkami

godz. 16.00

UWAGA SENIORZY!

Wróciły zajęcia z nordic walking. Spotkania w każdy piątek o godz.16.00 (zbiórka przed lodowiskiem na ul. Spiskiej). Zajęcia  prowadzone są w Parku Południowym.

 

\" data-mce-src=

"Czarne vs Białe" – wystawa fotografii otworkowej i analogowej

godz. 17.00, Muzeum Współczesne we Wrocławiu, pl. Strzegomski 2 (bunkier)

Na ekspozycję składają się zdjęcia wykonane metodą otworkową i analogową przez uczestników Klubu Aktywności Rozmaitych (KARnet) przy ul. Kruszwickiej 26/28 we Wrocławiu, którzy aktywnie działają w ramach aktywności Fotoprojekt.

Tematem przewodnim wernisażu jest miasto Wrocław oraz przestrzeń miejska. Autorzy zdecydowali się Wrocław uczynić głównym przedmiotem swoich fotografii, ponieważ jest to miasto, w którym mieszkają i jest im ono bliskie oraz dobrze znane.

 

\" data-mce-src=

"Z Widokiem na Czechy" z Mariuszem Szczygłem

godz. 17.00, Dom Europy we Wrocławiu, ul. Widok 7

Gość kolejnego spotkania z cyklu "Z Widokiem na Europę" opowie między innymi o tym za co lubimy Czechów, jak bardzo czeski różni się od polskiego, co sprawia szczególną trudność tłumaczom języka naszych południowo-zachodnich sąsiadów oraz skąd wzięła się u niego fascynacja Czechami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację. Zapisy mailowe comm-rep-pl-wroclaw@ec.europa.eu lub telefoniczne 71 324 09 00 będą prowadzone do 25 września.

Spotkanie w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków.

 

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

piątek-sobota, godz. 18.00, wstęp wolny

W piątkowy wieczór usłyszymy kapele Dust Bowl oraz Lifephobia. Lifephobia to wrocławski zespół metalowy, który na początku 2014 r. wydal pierwszy album. Kapela Dust Bowl powstała w Krakowie, zespół powołała do życia piątka chłopaków, których koleje losu przywiodły do tego miasta z różnych części Polski. W sobotę ostatni koncert Otwartej Sceny. Zaprezentują się: wokalistka Karolina Kleta oraz raperzy - duet RapKoncepcja, BaniaMan oraz PWB. Wstęp wolny.

 

Koncert Wrocławskiej Orkiestry Barokowej

Koncert Wrocławskiej Orkiestry Barokowej

godz. 18.00, sala koncertowa Filharmonii, bilety 20/30 zł

Lilianna Stawarz – klawesyn
Wrocławska Orkiestra Barokowa
Jarosław Thiel– wiolonczela, kierownictwo artystyczne

W programie: J. Haydn, W.A. Mozart,J.C. Bach.

 

Koncertu akustyczny w Czekoladziarni

Koncert akustyczny w Czekoladziarni

godz. 19.00, Włodkowica 19
Czekoladziarnia zaprasza do posłuchania muzyki na żywo. Filiżanka  gorącej czekolady, nastrojowa muzyka, początek weekendu ... Gra JUST DUET.

 

Muzyka na żywo przy Włodkowica

Muzyka na żywo przy Włodkowica

godz. 19.30, Restauracja La Maddalena, ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Restauracja La Maddalena jest jednym z dwóch wrocławskich lokali, które znalazły się wśród 100 najlepszych restauracji w Polsce i otrzymały prestiżowe wyróżnienie w postaci dwóch widelców POLAND 100 BEST RESTAURANTS.

 

Premiera \" data-mce-src=

Premiera "W drodze do Jah" w KNH

godz. 20.00, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a, bilety 16/ zł

"W drodze do Jah" to dokumentu śledzącego podróż Gentlemana i Alborosie do ojczyzny reggae. Reggae łączy w sobie bunt, muzykę i potrzebę religijności. Pokazowi towarzyszyć będzie dyskusja o filmie. W kinie działać będzie specjalne stoisko, które poprowadzi ekipa Dread-zone.pl. Od godz. 16.00 będzie można tam zasięgnąć porad na tematy związane z wykonywaniem i pielęgnacją dreadów. Odbędzie się również pokazy robienia dreadów.

 

Poligon Kabaretowy w Firleju

Poligon Kabaretowy w Firleju

godz. 1820.00, ul. Grabiszyńska 56, bilety 25zł przedsprzedaż, 30zł na godzinę przed Poligonem

Po wakacyjnej przerwie na scenę w Klubie Firlej powróci Poligon Kabaretowy. Na scenie uczestnicy prezentują premierowe, pisane specjalnie na ten wieczór skecze i piosenki na zadany temat. W programie kabarety Dabz, Tiruriru oraz Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą - pojawiająca się na Poligonie od niedawna, a już zdążyła podbić serce poligonowej oraz Kabaret Chyba.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

piątek-niedziela

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele pokazy specjalne.

 • 26 września, godz. 20.00, Marzenia
 • 27 września, godz. 20.30, Katedra Demokracji
 • 28 września, godz. 20.30, Cztery Żywioły

Wszystko o fontannie tutaj.

Mecz piłkarskiej ekstraklasy - Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna

Mecz piłkarskiej ekstraklasy - Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna

Stadion Wrocław, godz. 20.30

W piątek drużyna Śląska Wrocław zmierzy się z zespołem Górnika Łęczna w meczu 10. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.30 na Stadionie Wrocław.

 

ENEMEF: Noc Batmana w Multikinie

ENEMEF: Noc Batmana w Multikinie

godz. 22.00-8,30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

Maraton z jedną z najbardziej znanych postaci popkultury i jednocześnie niezwykła okazja, aby jednej nocy na wielkim ekranie obejrzeć zarówno trylogię Mrocznego Rycerza Christophera Nolana, jak i dodatkowo kultowy film w reżyserii Tima Burtona ze świetnymi rolami Michaela Keatona i Jacka Nicholsona.
W repertuarze

 • Batman - Początek
 • Batman Mroczny Rycerz
 • Batman Mroczny Rycerz powstaje
 • Batman

 

 Noc Saunowa w aquaparku - OTWARCIE SEZONU SAUNOWEGO

Noc Saunowa w aquaparku - OTWARCIE SEZONU SAUNOWEGO

godz. 22.30-2.00, Aquapark. Wrocławski Park Wodny, Borowska 99

Dedykowane ceremonie zapachowe tej nocy to:

 • 22:50 ceremonia lodowa
 • 23:20 ceremonia oczyszczająca
 • 23:50 ceremonia ognista
 • 00:20 ceremonia orientalna
 • 00:50 ceremonia medytacyjna
 • 01:20 ceremonia relaksacyjna

 

Sobota, 27 września 2014r.

 

Festyn \" data-mce-src=

Festyn "Trzech Królów" na Muchoborze

od godz. 11.30 na boisku piłkarskim przy ul. Trawowej na Muchoborze Wlk.

Piknik historyczny z okazji 540 rocznicy spotkania monarchów Polski Kazimierza Jagiellończyka, Czech Władysława Jagiellończyka (syna Kazimierza) i Węgier Macieja Korwina, które odbyło się na terenie Muchoboru Wielkiego.

W programie m.in:

 • od godz. 11.00 urządzenia rekreacyjne (nieodpłatne do godz. 19.00) dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany zamek
 • od godz. 11.00 czynny grill
 • od godz. 11.30 znakowanie rowerów, poradnictwo na temat przemocy w rodzinie
 • od godz. 12.00 czynna scena
 • godz. 12.30 otwarcie pikniku
 • godz. godz. 13.00 inscenizacja spotkania się króli. Otwarcie wioski rycerskiej, pokaz sztuk walki, życia w średniowieczu. Część historyczna

Więcej o pikniku

 

XXII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

XXII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

sobota-niedziela, od godz. 10.00 Stadion Olimpijski, al. Paderewskiego 35

Na stadionie zaprezentuje się ponad dwa tysiące psów z ponad 200 ras. W programie liczne konkursy.

PROGRAM
9.45 - otwarcie wystawy
10.00-14.30 - ocenianie psów w ringach
13.30 - konkurencja Najbardziej Dobrana Para - „Kobieta i Pies”
14.30 - finał konkursu Młody Prezenter
15.00 - występ sygnalistów myśliwskich, Polski Związek Łowiecki (sobota)
15.00 - pokaz Cirkus Show (niedziela)
Rozpoczęcie konkurencji finałowych
sobota, 15.30 - wybór Najpiękniejszych Psów, m.in. Psa Ras Polskich, Weterana  czy Juniora.

 

Kino Dzieci – nowy festiwal dla małych widzów

Kino Dzieci – nowy festiwal dla małych widzów

od 27 września do 5 października w kinie Nowe Horyzonty.

Na Festiwalu Filmowym Kino Dzieci zostanie pokazanych ponad 50 filmów krótko- i pełnometrażowych dla młodych widzów w wieku od 5 do 12 lat. Seanse filmów krótkometrażowych będą przeplatane z warsztatami plastycznymi i rozwojowymi, w których będą mogli wziąć udział rodzice i ich dzieci. Program na stronie: kinodzieci.pl

 

Kulturalny Dwupak na Brochowie

Kulturalny Dwupak na Brochowie

godz. 10.00, wstęp wolny
 • 10.00 Kino Dzieci ze śniadaniem w ramach Festiwalu Filmowego dla Dzieci

Czekają projekcje krótkich filmów fabularnych dla dzieci (i nie tylko ) wraz z panelem warsztatowym przeprowadzonym przez Made in Brochów. Na śniadanie zakupić będzie można m.in. gofry, naleśniki i tosty. Pysznie, twórczo i kreatywnie.
Wiek dzieci: 5+. Miejsce: Restauracja "Noce i Dnie", ul. Semaforowa 18.

 • 15.00 teatry dziecięce w ramach II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

Przedstawienia obędą się w plenerze przy Centrum Edukacji Społecznej przy ul. Koreańskiej 1

 

Poranki rodzinne w Kinie Nowe Horyzonty

Poranki rodzinne w Kinie Nowe Horyzonty

sobota-niedziela, godz. 10.00, bilety 12 zł

Uszatek, pluszowy miś z oklapniętym lewym uszkiem wraca na ekrany, tym razem nie w porze wieczorynkowej, a porankowej.  W programie: Żółta koperta, Kto wstał lewą nogą, Kryjówka, Byłem tu pierwszy.

Warsztaty poprowadzi animatorka Martyna Stec.

 

3. Memoriał im. Michała Wojtanowskiego w Bielawie

3. Memoriał im. Michała Wojtanowskiego w Bielawie

Bielawa, godz. 10:00

W sobotę w Bielawie koło Dzierżoniowa odbędzie się bieg, którego celem jest uczczenie pamięci zmarłego trenera i założyciela klubu ULKS Muflon Bielawa Michała Wojtanowskiego. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 od startów dzieci i młodzieży, a bieg główny na dystansie 2150 m ruszy o godz. 12.00. Nie ma opłaty startowej.

 

Regaty \" data-mce-src=

Regaty "Tumski Cup"

Nabrzeże przy Hotelu Tumskim, godz. 10.00, wstęp bezpłatny

W sobotę odbędzie się piąta edycja imprezy „Tumski Cup”, czyli wyścigów na łodziach smoczych na Odrze. Zawody zostaną zorganizowane przy Hotelu Tumski i Barce Tumskiej, a rozpoczną się o godz. 10.00. Wstęp będzie bezpłatny. Więcej o imprezie.

 

 ŚWIĘTO KINA DLA DZIECI - śniadanie z animacjami dla najmłodszych

ŚWIĘTO KINA DLA DZIECI - śniadanie z animacjami dla najmłodszych

godz. 10.00, Cocofli, ul. Włodkowica 9, wstęp wolny., obowiązują zgłoszenia

Rodzinne śniadanie z filmami dla dzieci i zajęciami plastycznymi. Dzieci zobaczą krótkie metraże, m.in. Zgubę i Dżin z Puszki. Warsztaty poprowadzi animatorka Katarzyna Cieśla, a prace wykonane podczas warsztatów wezmą udział w konkursie. Spotkanie dzieci w wieku 5-12 lat, zgłoszenia pod nr 71 756 99 90. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Jesienny Ekojarmark na Szewskiej

Jesienny EkoJarmark na Szewskiej

od godz. 10.00, ul. Szewska, przy kościele Marii Magdaleny

W ofercie żywność ekologiczna (sery zagrodowe, chleby z najróżniejszych mąk, zimnotłoczone oleje z lokalnych nasion, soki i przetwory z owoców, warzywa). Na miejscu znajdziemy również unikalne rzemiosło: ubiory z lnu, ceramikę użytkową i artystyczną oraz biżuterię. Do tego spotkani, warsztaty, gry i zabawy dla dzieci

27.09 sobota

 • godz. 10.00 - warsztaty Miejski Ogrodnik: zostań balkonowym producentem żywności przez cały rok! Praktyczna wiedza jak zostać miejskim producentem rzodkiewki, pomidorów i ogórków oraz jak nie zgubić się na zakupach (spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych).
 • godz. 16.00 - spotkania z lokalnymi producentami i rolnikami ekologicznymi, którzy opowiedzą o zawiłościach produkcji dobrego sera czy wina, rodzimych odmianach owoców, sposobach wypieku chleba. Spotkania wzbogacone zostaną o degustację produktów

28.09 niedziela

 • godz. 12.00 – 16.00 - Afrykańskie klimaty  - spotkanie w ramach cyklu „Globalne Południe dla najmłodszych” – gry i zabawy dla dzieci wzbogacone o warsztaty (warsztaty otwarte)
 • godz. 12.00 - warsztaty z wyplatania koszyków rattanowych, Stowarzyszenie Ostoja (warsztaty otwarte)
 • godz. 15.00 - 17.00 – „Bajkowa Jurta” – czytanie bajek z różnych stron świata dla najmłodszych

 

Świat klocków LEGO Chima w Magnolia Park

Świat klocków LEGO Chima w Magnolia Park

sobota godz. 11.00-19.00, niedziela godz. 10.00-18.00, wstęp wolny

W ten weekend na Placu Niebiańskim powstanie wielka arena, na której uczestnicy imprezy zbudują swoje własne postaci i pojazdy z klocków LEGO i na żywo spotkają bohaterów LEGO Chima. Galerię odwiedzi książę plemienia lwów Laval oraz ambitny Sir Fangar - przywódca tygrysów szablozębnych. Wyjątkowo ciekawie zapowiada się największa atrakcja weekendu - wielka bitwa o krainę Chima, gdzie uczestnicy zabawy będą mieli za zadanie stworzyć własne pojazdy wspierające siły ognia lub armię lodu. Ich modele przesądzą o wyniku rywalizacji.

W trakcie weekendu nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych dzieci - do ich dyspozycji będzie strefa LEGO DUPLO ze specjalnymi klockami dla maluchów.

 

Gotowi do STAR-tu

Gotowi do STAR-tu

osiedle Księże, 10.30-12.00 oraz 12.30-14.00, wstęp bezpłatny

Wśród wygranych pierwszej edycji mikroGrantów ESK 2016 znalazł się projekt "Gotowi do STAR-tu" autorstwa Bożeny Mateusiak. Miejscem realizacji projektu jest wrocławskie osiedle Księże, a jego odbiorcami - wszyscy zainteresowani.

 • godz. 10.30-12.00 warsztaty „Harmonia mundi, czyli dźwięki z kosmosu”. Uczestnicy dowiedzą się, co ”słychać” w kosmosie oraz Co mają wspólnego pulsary i dyskoteka? Obowiązują zgłoszeniaSzkoła Podstawowa nr 99.
 • godz. 12.30 - 14.30, Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 46. Wycieczka rowerowa do pobliskiego Trestna połączona ze zwiedzaniem. Celem wycieczki będzie zegar słoneczny.

Więcej informacji www.gotowidostartu.pl

 

75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

godz. 12.00-16.00, pl. Solny

W programie

 • stoiska edukacyjne (konkursy i gry dla dzieci, stoiska edukacyjne, mała konspiracja: drukarnia, tworzenie  dokumentów, szkolenia medyczne, tajne nauczanie), wspólne śpiewanie zakazanych piosenek
 • stolik spotkań - rozmowy z kombatantami Armii Krajowej (12.30 Andrzej Uchwat, 14.30 Stanisław Wołczaski)
 • namiot edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej: będzie można zagrać w gry "ZnajZnak" i "ZnajZnak Monte Cassino". Chętni będą mogli również zgłębić tajniki graffiti.

W razie deszczu stoiska i spotkania zostaną przeniesione do C.E.H Konspira na pl. Solnym 11. Czytaj więcej.

 

Nowa wystawa w Humanitarium - \" data-mce-src=

Nowa wystawa w Humanitarium - "Szkiełko i oko"

sobota-niedziela, godz. 11.00-18.00, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 12 zł

Centrum wystawy jest labirynt, w którym znajduje się 25 stanowisk. W mniej lub bardziej złożony sposób prezentują one zjawiska optyczne, z którymi mamy do czynienia na co dzień.
Duże wrażenie robi stanowisko z kamerą na podczerwień lub kameralny pokój ze zdeformowanym wnętrzem, w którym poruszanie się jest wyzwaniem dla błędnika.
Zresztą, przedmiotów, stanowisk, zabaw i doświadczeń, przy których okazuje się, że świat jest inny niż my go widzimy, jest na wystawie całe mnóstwo.

W sobotę i niedzielę - warsztaty o godzinach: 11.15, 12.15, 13.15, 14.15, 15.15. 16.15 i 17.15. Szczególy na stronie internetowej.

 

Krętymi schodami na wieżę świętej Elżbiety - zdobywamy Koronę Wrocławia

Krętymi schodami na wieżę świętej Elżbiety - zdobywamy Koronę Wrocławia

godz. 11.00

Dla dzieci w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami. To będzie wejście niełatwe, bo bez żadnej windy i po bardzo krętych schodach. Pod samym hełmem wieży uczestnicy m.in. przeprowadzą pamiętną rozgrywkę w kości, która przesądziła o dalszych losach kościoła św. Elżbiety. Spacer poprowadzi: Aldona Mikucka – historyk sztuki i przewodnik miejski.
Miejsce spotkania: przy pomniku Aleksandra Fredry
Czas trwania: ok. 1 godz, cena: 10 zł – za parę dziecko + rodzic/opiekun. Dodatkowy kosztbilet na wieżę: 5 zł / ulg. 1 zł od osoby
Rezerwacja: spacery.wroclaw@gmail.com bądź 601 455 918. W razie silnych opadów deszczu zajęcia nie odbędą się – informacja na stronie: www.antares.wroclaw.pl

 

Rodzinnie w MultiCentrum

Rodzinnie w MultiCentrum

godz. 11.00-18.00, MultiCentrum1, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

W programie:

 • 11.00-11.40 Bajki chińskie – zajęcia plastyczne dla dzieci
 • 11.40-12.00 Nauka chińskiej piosenki - warsztaty muzyczne dla dzieci
 • 12.00-13.00 Wycinanki chińskie
 • 13.00-14.00 Kaligrafia chińska
 • 14.00-15.00 Lekcja języka chińskiego
 • 15.00-15.30 Ceremonia parzenia herbaty
 • 15.30-16.00 Tradycyjna muzyka chińska
 • 16.00-16.30 Koncert na chińskiej cytrze guzheng z animacją
 • 16.30-17.00 (Su)chiński smak pieprzu - Podróż po Chinach
 • 17.00-17.30 Filozofia chińska
 • 17.30-18.00 Mleczne Podróże po Chinach

Na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy. Numery telefonów, szczegóły tutaj.

 

 

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia na Wyspie Słodowej

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia na Wyspie Słodowej

sobota (godz.12.00-17.00), niedziela(godz. 14.00-17.00), wstep wolny

Na miejscu będzie można skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów, psychologów, pedagogów, logopedów, dietetyków oraz fizjoterapeutów. Profesjonaliści odpowiedzą na pytania m.in.: z zakresu chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy i zaburzeń metabolicznych, profilaktyki uzależnień, żywienia dzieci, chorób nowotworowych u dorosłych oraz promocji zdrowia psychicznego. W programie również nauka pierwszej pomocy, pokaz kulinarny połączony z degustacją (niedziela godz. 15.00), przedstawienie lalkowe dla najmłodszych (sobota godz. 15.30, niedziela 14.15), flash-mob i zumba, dla dzieci pokaz doświadczeń chemicznych (sobota 14.50).

Pełna lista wydarzeń - sprawdź program.

 

1.Półmaraton Sowiogórski

1.Półmaraton Sowiogórski

Schronisko Orzeł w Górach Sowich, godz. 11.00

W sobotę na terenie Gór Sowich odbędzie się 1. Półmaraton Sowiogórski. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 21 km z przewyższeniem 740 m, a start i meta biegu zlokalizowane będą przy schronisku Orzeł. Więcej o zawodach.

 

2. Bieg Harcownika

2. Bieg Harcownika

Miłoszyce koło Jelcza-Laskowic, godz. 11.00

W sobotę Oławski Klub Biegacza zaprasza do udziału w 2. Biegu Harcownika, który odbędzie się w Miłoszycach koło Jelcza-Laskowic. Impreza będzie połączona z otwarciem nowej ścieżki biegowej o długości 3,5 km. W programie zawodów znalazły się biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych na dystansach od 50 m do 7 km. Więcej o zawodach.

 

Peleton rowerowy „Rowerem przez Wrocław”

Peleton rowerowy „Rowerem przez Wrocław”

obowiązują zapisy!

Peleton w ramach Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia wystartuje o 11:00 z Parku Południowego przy ul. Waligórskiego. Trasa o długości prawie 9 km. ma wyznaczoną metę na Wyspie Słodowej. Zbiórka o godz. 9.30 przy ul. Waligórskiego.

Trasa przejazdu: Park Południowy - ul. Waligórskiego, ul. Sudecka, al. Armii Krajowej, ul. Ślężna, ul. Kamienna, ul. Borowska, ul. Kolejowa, ul. Kołłątaja, ul. Księdza Piotra Skargi, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Nowy Świat, ul. Grodzka, Most Uniwersytecki, ul. Bolesława Drobnera, ul. Świętego Marcina, Mosty Młyńskie, Wyspa Słodowa.

Udział w imprezie bezpłatny, ale należy zgłosić swój udział. Szczegóły na stronie www.peletonrowerowy.prv.pl.

 

Festiwal ulicy Świdnickiej

Festiwal ulicy Świdnickiej

Wrocław, ul. Świdnicka 12.00- 23.00

Więcej informacji tu.

Festiwal ulicy Świdnickiej. Na długości kilometra dojdzie do serii wydarzeń, spotkań, warsztatów i konkursów.

Festiwal oficjalnie rozpocznie się o godz. 13.00 paradą Świdnicką z udziałem seniorek z Wrocławskiego Centrum Seniora przy muzyce orkiestry. Pochód przejdzie od Rynku do ulicy Piłsudskiego. Uczestniczki zaprezentują suknie z historycznych epok.

Po godzinie 13.00 zacznie się rodzinny bieg na orientację, organizowany przez Fundację Wroactive. Na kilometrowym odcinku każdy będzie mógł wziąć udział w zabawie, gdzie liczyć się będzie wiedza o ulicy Świdnickiej i sportowy duch. Do wygrania będą cenne nagrody. Dla amatorów podróży Dolnośląska Organizacja Turystyczna pod Arkadami przygotuje stoiska, promujące Dolny Śląsk i regionalne produkty.

Przez całą sobotę otwarta będzie specjalna przestrzeń z grami i zabawami dla dzieci, przy której Wydział Pedagogiczny Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przygotuje miejsce na spotkanie z ekspertami (logopedami, psychologami, pedagogami).

 

II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

Informacja o dostępnych biletach w kasie Impartu, tel. 71/ 341 94 32

Najmłodsi widzowie będą mogli oglądać w Imparcie spektakle teatrów z Holandii, Włoch, Czech, Węgier i Polski, w tym dwa premierowe:

 • „Śpiewanki”, niedziela 28.09, godz. 11:30
 • „Smoki”, niedziela 28.09, godz. 12.00 i 16.00

Hol Impartu zostanie zaaranżowany w przytulną, dziecięcą krainę, która przez cztery festiwalowe dni będzie również oferować niepowtarzalne, ręcznie wykonane przedmioty od zaproszonych wystawców. Podwórze Impartu zamieni się natomiast w magiczny cyrk dla dzieci. Spotkać będzie można tu clownów, marionetkowy cyrk, żonglerów, a nawet słonia! Będzie można również pochodzić po linie, nauczyć się żonglować i spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach. Wszystko o festiwalu.

 

Spotkanie z Książeczką

Spotkanie z Książeczką

Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5 wstęp: 15 zł

W najbliższą sobotę 27.09 o godzinie 12.00 w Księgarni Hiszpańskiej przy ul. Szajnochy 5 odbędzie się SPOTKANIE Z KSIĄŻECZKĄ dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym! Choć autorzy naszych opowiadań są hiszpańskojęzyczni, my będziemy czytać, rozwiązywać zadania i bawić się po polsku!!!
Zapraszamy Was serdecznie!!!
Prowadzenie: Katarzyna Janekowicz

 

Social Art w Kinie Nowe Horyzonty

Social Art w Kinie Nowe Horyzonty

piątek-niedziela, bilety 5 zł

Tegoroczny Social Art koncentruje się na pokoleniu trzydziestolatków, które w dynamiczny sposób wpływa na naszą rzeczywistość, pod kątem socjologicznym, ekonomicznym, kulturowym, a nawet politycznym.

Sobota

 • godz. 12.00 Na krawędzi nieba
 • godz. 14.30 Zeszłej nocy
 • godz. 16.30 Greenberg
 • godz. 19.00 Co wiesz o Elly?

 

Audiofil

Audiofil

HOTEL im. JANA PAWŁA II - SALA "PAPIESKA" 27 - 28 września 2014, od godziny 12 do 20 WSTĘP WOLNY!

To już szósta odsłona prezentacji domowego sprzętu audio. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki (od klasyki poprzez jazz i rock i wiele innych gatunków) oraz miłośników sprzętu grającego - cd, winyle, pliki. Spotkania z cyklu "Audiofil" nie są prezentacjami komercyjnymi i reklamowymi. Liczy się tylko przyjemność odsłuchu.

 

Dni Otwarte Konturów Kultury

Dni Otwarte Konturów Kultury

piątek-sobota, ul. Jagiellończyka 10a, wstęp wolny

W ofercie warsztaty tańca, zajęcia teatralne, plastyczne, animacji poklatkowej oraz filmowa opowieść o "legoludzikach".

Program sobota 12.00 – 20.00, dla dzieci.

 • 12.00 – 16.00 otwarte pracownie, warsztaty artystyczne
 • 16.00 – 17.30 KINO W KONTURACH dla dzieci - „LEGOLUDZIKI”
 • 17.30 – 19.00 / warsztaty animacji poklatkowej. Nawiązując do obejrzanego filmu, dzieci będą mogły tchnąć życie w wymyślonych przez siebie bohaterów, lub wymyślić swoje własne wersje zapamiętanych scen.

 

Wrocławska Korona Smakosza

Wrocławska Korona Smakosza

Restauracje biorące udział w akcji

Od piątku do niedzieli we Wrocławiu będzie się można cieszyć się atrakcjami plebiscytu Korona Smakosza. Przez te trzy dni restauracje, bary i kawiarnie biorące udział w plebiscycie (sprawdź, jakie na http://www.koronasmakosza.pl) zaoferują promocyjne menu składające się z co najmniej 3 dań wchodzących w skład codziennej oferty, ale w cenie obniżonej o 50%. To akcja „Weekend za pół ceny” i niecodzienna okazja do kulinarnej eskapady po Wrocławiu. Atutet plebiscytu jest to, że to klienci będą mogli zagłosować na każdy z odwiedzanych lokali, oceniając go w 10 kategoriach. Akcji patronuje prezydent Wrocławia.

Sportowa Wyspa

Sportowa Wyspa

godz. 13.00-18.00, wyspa Piaskowa, wstęp wolny

Na wszystkich chętnych czekać będą stanowiska do gry w badmintona, ringo, bule, turnball. Będzie można sprawdzić swoje umiejętności gry w siatkówkę na boisku do piłki plażowej oraz w korfballu - jedynej na świecie grze zespołowej, w której mogą grać jednocześnie kobiety i mężczyźni. Dyscyplina ta w sobie elementy koszykówki oraz piłki ręcznej.

 

Zwiedzanie Opery Wrocławskiej z przewodnikiem

Zwiedzanie Opery Wrocławskiej z przewodnikiem

godz. 13.00 i 13.30, hol Opery

W dniu Festiwalu Ulicy Świdnickiej Opera Wrocławska zaprasza na zwiedzanie budynku z przewodnikiem.
Opera Wrocławska jest jednym z największych i najbardziej znaczących teatrów operowych w Polsce. Od 1995 r. działa pod kierunkiem prof. Ewy Michnik, wybitnego dyrygenta współpracującego z takimi orkiestrami i teatrami operowymi, jak m.in.: Filharmonia Praska, Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra, Deutsche Bach Orchester w Hamburgu, Orkiestra Symfoniczna w Norymberdze, Kammer Wiener Oper.

 

Wygraj bony na jesienne zakupy w Pasażu Grunwaldzkim

Wygraj bony na jesienne zakupy w Pasażu Grunwaldzkim

Pasaż Grunwaldzki, pl. Grunwaldzki 22, godz. 13 - 18, wstęp bezpłatny

Chcesz dowiedzieć się, jakie ubrania i dodatki będą modne tej jesieni? Odwiedź Pasaż Grunwaldzki w najbliższą sobotę, 27 września. Zabawa z modą potrwa w godzinach od 13 do 18, a uświetni ją Maja Sablewska, popularna stylistka TVN Style. Znana stylistka nie tylko zaprezentuje absolutne must have tego sezonu, ale również oceni stylizacje przygotowane przez wrocławian.

 

Rodzinny marsz na orientację podczas festiwalu ulicy Świdnickiej

Rodzinny marsz na orientację podczas festiwalu ulicy Świdnickiej

godziny marszu: 13.30-17.00

Start i meta marszu na orientację (bez limitu czasowego) odbywać się będzie z dwóch stron ul. Świdnickiej. Pierwszy obok sceny festiwalowej (ul. Świdnicka przy Rynku), drugi w Okrąglaku przy pl. Kościuszki.
W marszu mogą wystartować drużyny składające się z co najmniej jednej osoby dorosłej i jednej niepełnoletniej - nie ma ograniczenia ilości członków jednej drużyny. Każda z drużyn otrzyma kartę zaliczeń oraz mapę, na której zostaną oznaczone miejsca z punktami, w których będą znajdowały się będą stanowiska do zaliczeń (z konkursami, grami sportowo-sprawnościowymi). Każda z drużyn po zaliczeniu co najmniej 60% trasy otrzymuje na mecie nagrodę.
Liczba startujących drużyn przyjmowana jest do wyczerpania zapasów map.

 

Festiwal Pax et bonum per musicam

Festiwal Pax et bonum per musicam

sobota-niedziela

Tytuł festiwalu to znane franciszkańskie zawołanie „Pokój i dobro”. Festiwal to koncerty z udziałem cenionych wrocławskich zespołów oraz zaproszonych ciekawych zagranicznych formacji.

Koncert wirtuozów lutni arabskiej

28.09. 2014 (niedziela), 17.30. Wrocławskie Centrum Kongresowe (ul. Wystawowa 1). Bilety: Normalne 40 zł, Ulgowe 20 zł. Wykonawcy: LE TRIO JOUBRAN (Palestyna / Francja), Samir Joubran (oud), Wissam Joubran (oud), Adnan Joubran (oud), Youssef Hbeisch (perkusja).

Pozostałe koncerty festiwalu

 

Maraton Zumba

Maraton Zumba

Hala Sportowa WCT Spartan ul. Krajewskiego

Jeden z większych Maratonów Zumby już 27 września 2014 we Wrocławiu!

W hali sportowej WCT Spartan przy ul. Krajewskiego, najlepsi instruktorzy ZUMBY , porwą blisko 100-osobową grupę do wspólnego tańca.
Zapewniamy super zabawę! Przy estradzie, w rytm dynamicznej muzyki, w blasku kolorowych świateł!

Zapisy trwają!

 

Turniej koszykówki o Puchar Mieczysława Łopatki

Turniej koszykówki o Puchar Mieczysława Łopatki

sobota-niedziela, Hala Orbita, godz. 17.00

Mistrz Polski PGE Turów Zgorzelec, włoskie Banco Di Sardegna Sassari, rumuński CSU Asesoft Ploiesti i Śląsk Wrocław – to obsada turnieju o Puchar Mieczysława Łopatki. Będzie on towarzyszył dwudziestej rocznicy powstania Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu, której prezesem jest legendarny zawodnik Śląska Wrocław Mieczysław Łopatka. Więcej o zawodach i biletach.

27 września (sobota)

 • 17.00 – PGE Turów Zgorzelec – CSU Asesoft Ploiesti
 • 19.30 – Śląsk Wrocław – Banco Di Sardegna Sassari

28 września (niedziela)

 • 17.00 – PGE Turów Zgorzelec – Banco Di Sardegna Sassari
 • 19.30 – Śląsk Wrocław – CSU Asesoft Ploiesti

 

Międzynarodowy turniej siatkarski w Oleśnicy

Międzynarodowy turniej siatkarski w Oleśnicy

Oleśnica, hala MOKiS, godz. 17.00

W najbliższy weekend, 27-28 września, w Oleśnicy rozegrany zostanie międzynarodowy turniej siatkarski. W hali sportowej MOKiS zmierzą się zespoły - PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Tomis Constanta i Arkas Izmir.

Dla wszystkich kibiców będzie to świetna okazja, aby zobaczyć czołowych polskich siatkarzy, którzy w niedzielę wywalczyli tytuły mistrzów świata.Oprócz gwiazd siatkówki pojawią się tam również znakomici goście m.in. Wojciech Fibak, Tomasz Zimoch, Ireneusz Mazur czy Waldemar Szulc. Zaproszenie otrzymał też selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga.

Program turnieju:

27 września (sobota)

 • 17.00 - mecz siatkarski Jastrzębski Węgiel   – Arkas Izmir
 • 19.00 - mecz siatkarski PGE SKRA Bełchatów – Tomis Constanta

28 września (niedziela)

 • 13.30 - mecz siatkarski PGE SKRA Bełchatów - Arkas Izmir
 • 15.30- mecz siatkarski Jastrzębski Węgiel  – Tomis Constanta
Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

godz. 18.00, wstęp wolny

W sobotę ostatni koncert Otwartej Sceny. Zaprezentują się: wokalistka Karolina Kleta oraz raperzy - duet RapKoncepcja, BaniaMan oraz PWB. Wstęp wolny.

 

Koncert \" data-mce-src=

Koncert "Dziękuję"

godz. 18.00, dawne kinie OKO (dzisiaj Klub 4 bazy logistycznej we Wrocławiu), ul. Pretficza 24

Rok temu cała Polska zbierała pieniądze na przeszczep płuc dla Justyny Piotrowskiej z Oławy, nauczycielki i instruktorki ZHP. Na uzbieranie kwoty ponad 600 tys zł mieliśmy niecałe dwa tygodnie i udało się, Justyna otrzymała nowe płuca i po bardzo długim ponad półrocznym leczeniu wróciła w styczniu tego roku do Polski.Teraz
chciałaby podziękować wszystkim za pomoc i wsparcie.

 

Festiwal Gitara +: W hołdzie dla Paco de Lucii

Festiwal Gitara +: W hołdzie dla Paco de Lucii

godz. 18, Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a

Paco de Lucia – gitarowy mistrz flamenco wszech czasów i kompozytor  zmarł nagle w lutym tego roku na atak serca. W sobotę 27 września koncert poświęcony jego pamięci zagrają Carles Benavent i Carlos Piñana w ramach Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+ w CK Agora.

Wszystko o koncercie.

 

Niepełnosprawne modelki na wybiegu - wyjątkowy pokaz mody

Niepełnosprawne modelki na wybiegu - wyjątkowy pokaz mody

godz. 18.00, Centrum Technologii Audiowizualnych, ul. Wystawowa 1

Na wybieg wyjdą modelki na wózkach, niewidome, z niepełnosprawnością intelektualną. Będą wspierane przez pełnosprawne koleżanki.

Wspólnie z wrocławską projektantką Agnieszką Katyńską chcą pokazać piękno wszystkich kobiet bez względu na niepełnosprawność.

W programie:

 • ShataQS – zwycięzcy programu Must Be The Music
 • Koncert w wykonaniu osób niewidomych i niedowidzących,
 • z udziałem Magdy Pasierskiej (Me, Myself And I)
 • Wernisaż obrazów Anny Nesteruk

 

Rusza Festiwal we Wrocławiu

Rusza Festiwal we Wrocławiu

sobota (godz. 18.00) | niedziela (godz. 20.30) || bilety: 0-5 zł

 Między 26 a 30 września odbędą się warsztaty z czołowymi przedstawicielami polskiej i światowej sceny tanecznej i performatywnej. W programie m.in. pokazy spektakli, filmów, wykłady oraz imprezy taneczne otwarte dla wszystkich wrocławian.

Sobota (27 września)

 • 18.00 Wernisaż wystawy „Casual Selecta” Katarzyny Szugajew (Galeria MD_S, ul. Chrobrego 24)
 • 20.00 Moce artystyczne samej przyrody – wykład dr hab. Marii Kostyszak (aula ASP, pl. Polski 3/4)
 • 21.00 Impreza taneczna Vogue Session (klub Bułka z Masłem, ul. Włodkowica 8a)

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Zobacz szczegóły wydarzenia

 

3. Nocny maraton z przygodami „Ryś”

3. Nocny maraton z przygodami „Ryś”

Kąty Wrocławskie, godz. 19.00

W dniach 27-28 września w Kątach Wrocławskich odbędzie się 3. Nocny maraton z przygodami dla służb mundurowych i ich sympatyków „Ryś”. Choć do pokonania jest dystans ponad 42 km, to impreza ma charakter turystyczno-rekreacyjny. Więcej o biegu.

 

10. Aukcja Sztuki Współczesnej w Sky Tower

10. Aukcja Sztuki Współczesnej w Sky Tower

godz. 19.00, na najwyżej położonym tarasie widokowym w Polsce

Na aukcji będą wystawione dzieła młodych, ale już uznanych w polskim środowisku artystycznym twórców. Między innymi pojawią się dzieła Grzegorza Klimka, Klaudii Świątczak-Pjanki, Wojciecha Brewki, Violi Tycz, Katarzyny Rutkowskiej, Marka Pękacza i wielu innych. Wejście dla 50 osób, obowiązuje rejestracja.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele pokazy specjalne.

 • 27 września, godz. 20.30, Katedra Demokracji
 • 28 września, godz. 20.30, Cztery Żywioły

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Niedziela, 28 września 2014r.

 

Poranki rodzinne w Kinie Nowe Horyzonty

Poranki rodzinne w Kinie Nowe Horyzonty

sobota-niedziela, godz. 10.00, bilety 12 zł

Uszatek, pluszowy miś z oklapniętym lewym uszkiem wraca na ekrany, tym razem nie w porze wieczorynkowej, a porankowej.  W programie: Żółta koperta, Kto wstał lewą nogą, Kryjówka, Byłem tu pierwszy.

Warsztaty poprowadzi animatorka Martyna Stec.

 

\" data-mce-src=

"Wspólny Mianownik" na Karłowicach

godz. 10.00-19.00, al. Kasprowicza 26, ogród przy kościele św. Antoniego, wstęp wolny

Impreza kierowana jest do młodzieży szkolnej i studenckiej. W programie:
10.00 turniej streetball
13.00 konferencja duchowa: o. Grzegorz Kramer SJ
14.00 Bessali - pokaz breakdance, grill, pokaz graffiti
15.30 konferencja duchowa: OMI o. Kazimierz Tyberski
16.30 świadectwa i koncert Bęsiu, Tau, Ks Kuba Bartczak
19.00 Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

W czasie całego wydarzenia możliwość spowiedzi, rozmów duchowych

 

Szachowy Turniej Wrocławskiego Krasnala

Szachowy Turniej Wrocławskiego Krasnala

ul. Wita Stwosza 37-38, godz. 10.00

Po wakacyjnej przerwie powraca szachowy Turniej Wrocławskiego Krasnala. W niedzielę zawody rozpoczną się o godz. 10.00, a zapisy prowadzone będą do godz. 9.45. Więcej o turnieju.

 

Muzeum Narodowe dla dzieci

Muzeum Narodowe dla dzieci

od godz. 10.00, bilety 15 zł, obowiązuje rejestracja

godz. 10.00-11.00, 11.30-12.30, 14.00-15.00, 15.30-16.30 „O wschodach i zachodach słońca” - zabawa plastyczna
W czasie spotkania dzieci obejrzą piękne krajobrazy przedstawiające wschody i zachody słońca nad morzem, dowiedzą się jak pracowali impresjoniści i same spróbują ułożyć pejzaż morski z małych kolorowych kółeczek. Zabawę poprowadzi Barbara Przerwa.

Na spotkanie obowiązują zapisy w Dziale Oświatowym (od 22 września) w godz. 9.00-15.00, tel. 71  372 51 48.

 

II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci

Informacja o dostępnych biletach w kasie Impartu, tel. 71/ 341 94 32

Najmłodsi widzowie będą mogli oglądać w Imparcie spektakle teatrów z Holandii, Włoch, Czech, Węgier i Polski, w tym dwa premierowe:

 • „Śpiewanki”, niedziela 28.09, godz. 11:30
 • „Smoki”, niedziela 28.09, godz. 12.00 i 16.00

Hol Impartu zostanie zaaranżowany w przytulną, dziecięcą krainę, która przez cztery festiwalowe dni będzie również oferować niepowtarzalne, ręcznie wykonane przedmioty od zaproszonych wystawców. Podwórze Impartu zamieni się natomiast w magiczny cyrk dla dzieci. Spotkać będzie można tu clownów, marionetkowy cyrk, żonglerów, a nawet słonia! Będzie można również pochodzić po linie, nauczyć się żonglować i spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach. Wszystko o festiwalu.

 

Mini Czytanki dla dzieci

Mini Czytanki dla dzieci

godz. 11.00, Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 11, wstęp bezpłatny
Czekoladziarnia zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na Czytanki w Czekoladziarni. Aktorka Katarzyna Janekowicz przygotowała  kolejną interesującą opowieść. Czeka słodka niespodzianka, udział w zajęciach jest bezpłatny
 
 

 

Nowa wystawa w Humanitarium - \" data-mce-src=

Nowa wystawa w Humanitarium - "Szkiełko i oko"

godz. 11.00-18.00, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 12 zł

Centrum wystawy jest labirynt, w którym znajduje się 25 stanowisk. W mniej lub bardziej złożony sposób prezentują one zjawiska optyczne, z którymi mamy do czynienia na co dzień.
Duże wrażenie robi stanowisko z kamerą na podczerwień lub kameralny pokój ze zdeformowanym wnętrzem, w którym poruszanie się jest wyzwaniem dla błędnika.
Zresztą, przedmiotów, stanowisk, zabaw i doświadczeń, przy których okazuje się, że świat jest inny niż my go widzimy, jest na wystawie całe mnóstwo.

W niedzielę - warsztaty o godzinach: 11.15, 12.15, 13.15, 14.15, 15.15. 16.15 i 17.15. Szczególy na stronie internetowej.

 

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia na Wyspie Słodowej

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia na Wyspie Słodowej

godz. 14.00-17.00, wstep wolny

Na miejscu będzie można skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów, psychologów, pedagogów, logopedów, dietetyków oraz fizjoterapeutów. Profesjonaliści odpowiedzą na pytania m.in.: z zakresu chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy i zaburzeń metabolicznych, profilaktyki uzależnień, żywienia dzieci, chorób nowotworowych u dorosłych oraz promocji zdrowia psychicznego. W programie również nauka pierwszej pomocy, pokaz kulinarny połączony z degustacją (niedziela godz. 15.00), przedstawienie lalkowe dla najmłodszych (niedziela 14.15).

Pełna lista wydarzeń - sprawdź program.

 

 

Rusza Festiwal we Wrocławiu

Rusza Festiwal we Wrocławiu

godz. 20.30

Między 26 a 30 września odbędą się warsztaty z czołowymi przedstawicielami polskiej i światowej sceny tanecznej i performatywnej. W programie przewidziano również pokazy spektakli, filmów, wykłady oraz imprezy taneczne otwarte dla wszystkich wrocławian.

28.09 niedziela | cały wieczór - 5 zł

 • 20.30 Pokaz filmu „Trashhh!” reż. Filip Syczyński (aula ASP, pl. Polski 3/4)
 • 21.00 Przegląd filmów autopromocyjnych uczestników (aula ASP, pl. Polski 3/4)

Zobacz szczegóły wydarzenia

 

Niedzielna spacery po Hali Stulecia z przewodnikiem, dziś Park Szczytnicki

Niedzielna spacery po Hali Stulecia z przewodnikiem, dziś Park Szczytnicki

godz. 12.00, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, bilety 5 zł

Przy sprzyjającej aurze atmosferycznej odwiedzający będą mogli poznać tajemnice obiektów i terenów położonych wokół Hali Stulecia. Udział w wycieczce nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc. W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, należy sprawdzić www.centrumpoznawcze.pl lub o kontakt pod numerem telefonu  71 347 50 47 albo 71 347 51 51. Cena biletu: 5 zł.

 

3. Strzelińska Dziesiątka

3. Strzelińska Dziesiątka

Strzelin, godz. 12.00

W niedzielę odbędzie się trzecia edycja imprezy „Strzelińska Dziesiątka”, czyli biegu na 10 km po wzgórzach strzelińskich. Zawody towarzyszą dniom patrona miasta św. Michała. Bieg główny rozpocznie się o godz. 13.30, a start i meta zlokalizowane będą na stadionie miejskim. Opłata startowa wynosi 35 zł, a limit na pokonanie całej trasy wynosi 90 minut. Więcej i imprezie.

 

Mecz ekstraligi baseballu - KSB Wrocław - Gepardy Żory

Mecz ekstraligi baseballu - KSB Wrocław - Gepardy Żory

Stadion Polaru na Zakrzowie, godz. 12.00, wstęp wolny

W niedzielę na boisku Polaru na Zakrzowie drużyna KSB Wrocław zmierzy się z zespołem Gepardów Żory w meczu ekstraligi baseballu. Stawką spotkania będzie awans do finału rozgrywek. Więcej o meczu.

 

Social Art w Kinie Nowe Horyzonty

Social Art w Kinie Nowe Horyzonty

piątek-niedziela, bilety 5 zł

Tegoroczny Social Art koncentruje się na pokoleniu trzydziestolatków, które w dynamiczny sposób wpływa na naszą rzeczywistość, pod kątem socjologicznym, ekonomicznym, kulturowym, a nawet politycznym.

Film I Wystawa I Debata

Niedziela

 • godz. 13.00 Piknik
 • godz. 15.00 To już jest koniec
 • godz. 17.30 W kręgu
 • godz. 19.45 Debata O pokoleniu wyżej. Wśród gości znajdzie się Paulina Wilk, Łukasz L.U.C Rostkowski oraz Jan Pelczar.

 

Audiofil

Audiofil

HOTEL im. JANA PAWŁA II - SALA "PAPIESKA", od godziny 12 do 20 WSTĘP WOLNY!

To już szósta odsłona prezentacji domowego sprzętu audio. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników muzyki (od klasyki poprzez jazz i rock i wiele innych gatunków) oraz miłośników sprzętu grającego - cd, winyle, pliki. Spotkania z cyklu "Audiofil" nie są prezentacjami komercyjnymi i reklamowymi. Liczy się tylko przyjemność odsłuchu.

 

Dolnośląskie Święto Owoców i Warzyw

Dolnośląskie Święto Owoców i Warzyw

godz. 12.00 – 17.00, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, ul. Zwycięska 8

Na kiermaszu swoje towary zaoferują producenci świeżych owoców i warzyw, przetworów owocowych i warzywnych (soków, dżemów, marynat), produktów rolnictwa ekologicznego oraz regionalnych i tradycyjnych, ziół, materiału szkółkarskiego itp.

Ponadto proponujemy prelekcje, pokazy i konsultacje oraz muzykę i inne atrakcje nie tylko dla najmłodszych.

 

ZERWIJMY ŁANCUCHY

ZERWIJMY ŁANCUCHY

start godz.12.00, Rynek

Zerwijmy łańcuchy!!! Czy wiesz jak się czuje pies przykuty łańcuchem do budy przez całe życie???? Weź udział w akcji, przywiąż się sam do budy i zaprotestuj okrucieństwu.

 

Co-Niedzielne Poranki Filmowe we WRO

Co-Niedzielne Poranki Filmowe we WRO

wszystkie niedziele godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, Widok 7, wstęp wolny

Organizatorzy zapraszają na niezwykłe przygody nieustraszonego reportera Egona Jensacego Rysia. W programie: Sensacyjny reportaż, Szalejący reporter, Większe sukcesy, Zlot.
Po projekcji na najmłodszych widzów czekają zabawy warsztatowe.

 

Wrocławski Teatr Lalek. Słuchaj

Wrocławski Teatr Lalek. Słuchaj

Wrocławski Teatr Lalek Godz. 13.00 Bilety: 5 zł

MARTA GUŚNIOWSKA „JASIEK I… STRASZLIWA PSA-CHCICA"

reżyseria: Agnieszka Błaszczak
muzyka na żywo: SzaZa
występują: Aleksandra Mazoń, Barbara Pielka, Marek Koziarczyk, Konrad Kujawski, Jacek Radomski

Jasiek od jakiegoś czasu bardzo źle się czuje: nie ma apetytu, nic go nie cieszy, wciąż tylko wygląda przez okno na podwórko i ciężko wzdycha. Wezwany przez mamę lekarz diagnozuje Straszliwą Psa-chcicę. To prawdziwa epidemia wśród dzieci, a co gorsza - nie ma na nią lekarstwa! Jedynym sposobem, żeby złagodzić przykre objawy choroby jest... no właśnie - Pies. Ale przecież psy szczekają, brudzą i gubią sierść. Co zrobi mama?

 

Dzień wyścigowy na Partynicach

Dzień wyścigowy na Partynicach

ul. Zwycięska 2, godz. 13.15, wstęp wolny

W niedzielę zaplanowano płaskie gonitwy koni czystej krwi arabskiej. Poza tym konie ścigać się będą w gonitwach płotowych oraz w wyścigu z przeszkodami. W sumie odbędzie się sześć wyścigów.

 

Bielański Bieg Rodzinny

Bielański Bieg Rodzinny

Bielany Wrocławskie, godz. 14.00

W niedzielę odbędzie się pierwsza edycja Bielańskiego Biegu Rodzinnego. Uczestnicy będą rywalizować o puchar sołtysa Bielan Wrocławskich Adama Orylskiego na dwóch dystansach – 5 i 10 km. Dodatkowo organizowane będą biegi dla dzieci oraz szereg innych atrakcji dla kibiców. Więcej o zawodach.

 

Rodzinna niedziela we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

Rodzinna niedziela we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

godz. 15.00-19.00, ul. Kuźnicza 29a
 • 15.00 – RODZINNE WARSZTATY PLASTYCZNE

Propozycja dla rodziców (opiekunów) z dziećmi w wieku od 4 lat. Koszt za parę rodzic+dziecko: 35 zł. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacje miejsc: k.augsutyniak@wctd.wroclaw.pl lub tel. 6008 432 224

 • 17.00 – PREMIERA SPEKTAKLU REPERTUAROWEGO TEATRU DZIECIĘCEGO – „ŻYWA WODA”

Spektakl przeznaczony dla dzieci od lat 3. Ukazuje historię obecną we wszystkich kulturach: o uzdrawiającej i magicznej mocy czystej, nieskażonej wody.
Scenariusz powstał na podstawie źródeł literackich, wśród których znalazły się: bajka Ewy Szelburg-Zarembiny "O trzech braciach i o żywej wodzie" oraz wiersz "Tęcza"; "Pani Twardowska" Adama Mickiewicza, "o krasnoludkach i sierotce Marysi" Marii Konopnickiej.

 

Prezentacja drużyny koszykarek Ślęzy Wrocław

Prezentacja drużyny koszykarek Ślęzy Wrocław

Pasaż Grunwaldzki, godz. 15.00

W niedzielę w Pasażu Grunwaldzkim odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu koszykarek Ślęzy Wrocław. Dla wszystkich kibiców będzie to świetna okazja do zdobycia autografów czy zrobienia wspólnych zdjęć z zawodniczkami beniaminka ekstraklasy.

 

Warsztaty rękodzieła - ozdabianie toreb ekologicznych

Warsztaty rękodzieła - ozdabianie toreb ekologicznych

Wrocławski Klub Formaty, ul. Samborska 3-5; godz. 16.00, wstęp: 25 zł

Ozdabianie toreb ekologicznych za pomocą techniki decoupage, malowania farbami akrylowymi, mixed media. Tworzenie własnej, niepowtarzalnej i ekologicznej torby, dobrej na zakupy,  do pracy, do szkoły. Ozdobione przedmioty będzie można prać ręcznie w temp. 30 st. C. Wszystkie materiały i narzędzia zapewnione. Czas trwania warsztatów: 2 godz. 

 

Festiwal Pax et bonum per musicam

Festiwal Pax et bonum per musicam

sobota-niedziela

Tytuł festiwalu to znane franciszkańskie zawołanie „Pokój i dobro”. Festiwal to koncerty z udziałem cenionych wrocławskich zespołów oraz zaproszonych ciekawych zagranicznych formacji.

28.09. 2014 (niedziela), 17.30. Wrocławskie Centrum Kongresowe (ul. Wystawowa 1). Bilety: Normalne 40 zł, Ulgowe 20 zł. Wykonawcy: LE TRIO JOUBRAN (Palestyna / Francja), Samir Joubran (oud), Wissam Joubran (oud), Adnan Joubran (oud), Youssef Hbeisch (perkusja).

Pozostałe koncerty festiwalu

 

Mecz piłki ręcznej - Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów

Mecz piłki ręcznej - Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów

Hala AWF Wrocław, al. Paderewskiego 35, godz. 17.30

W niedzielę drużyna piłkarzy ręcznych Śląska Wrocław zmierzy się z zespołem Chrobrego Głogów w meczu 4. kolejki ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 w hali AWF przy al. Paderewskiego 35.

 

Otwarcie i poświęcenie Mauzoleum Pamięci Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej

Otwarcie i poświęcenie Mauzoleum Pamięci Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej

godz. 18.00, kościół garnizonowy pw. św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu

Kaplica powstała dzięki wspólnej inicjatywie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Dolnośląski oraz Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Celem było stworzenie symbolicznego miejsca upamiętniającego fakt utworzenia podziemnych struktur państwowych i wojskowych w okupowanym kraju. Intencją jest utrwalenie pamięci o Polskim Państwie Podziemnym i żołnierzach Armii Krajowej poprzez ustanowienie miejsca skłaniającego do zadumy i refleksji. Czytaj więcej.

 
 
Ethno Jazz Festival: Dikanda

Ethno Jazz Festival: Dikanda

godz. 20.00, Klub muzyczny Stary Klasztor, ul Purkyniego 1

Dikanda to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza rodzinę i ono właśnie dokładnie oddaje ducha zespołu - żyją i pracują jak w małej rodzinie. Grupa powstała w 1997 roku w Szczecinie. Miłość do muzyki tradycyjnej i ciężka praca pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. W ich w całości akustycznym repertuarze słychać inspirację kulturą Orientu, folklorem bałkańskim - macedońskim i cygańskim.

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele pokazy specjalne. Dziś o godz. 20.30, Cztery Żywioły

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Okolice Wrocławia

 

3. Memoriał im. Michała Wojtanowskiego w Bielawie

3. Memoriał im. Michała Wojtanowskiego w Bielawie

Bielawa, godz. 10:00

W sobotę w Bielawie koło Dzierżoniowa odbędzie się bieg, którego celem jest uczczenie pamięci zmarłego trenera i założyciela klubu ULKS Muflon Bielawa Michała Wojtanowskiego. Zawody rozpoczną się o godz. 10.00 od startów dzieci i młodzieży, a bieg główny na dystansie 2150 m ruszy o godz. 12.00. Nie ma opłaty startowej.

 

1.Półmaraton Sowiogórski

1.Półmaraton Sowiogórski

Schronisko Orzeł w Górach Sowich, godz. 11.00

W sobotę na terenie Gór Sowich odbędzie się 1. Półmaraton Sowiogórski. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 21 km z przewyższeniem 740 m, a start i meta biegu zlokalizowane będą przy schronisku Orzeł. Więcej o zawodach.

 

2. Bieg Harcownika

2. Bieg Harcownika

Miłoszyce koło Jelcza-Laskowic, godz. 11.00

W sobotę Oławski Klub Biegacza zaprasza do udziału w 2. Biegu Harcownika, który odbędzie się w Miłoszycach koło Jelcza-Laskowic. Impreza będzie połączona z otwarciem nowej ścieżki biegowej o długości 3,5 km. W programie zawodów znalazły się biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych na dystansach od 50 m do 7 km. Więcej o zawodach.

 

3. Strzelińska Dziesiątka

3. Strzelińska Dziesiątka

Strzelin, godz. 12.00

W niedzielę odbędzie się trzecia edycja imprezy „Strzelińska Dziesiątka”, czyli biegu na 10 km po wzgórzach strzelińskich. Zawody towarzyszą dniom patrona miasta św. Michała. Bieg główny rozpocznie się o godz. 13.30, a start i meta zlokalizowane będą na stadionie miejskim. Opłata startowa wynosi 35 zł, a limit na pokonanie całej trasy wynosi 90 minut. Więcej i imprezie.

 

Święto Sadów - Pociąg do jabłka w Krośnicach

Święto Sadów - Pociąg do jabłka w Krośnicach

sobota (od godz. 16.00), niedziela (od 13.00), Wierzchowice przy Krośnieńskiej Kolejce Wąskotorowej

w programie gry i zabawy dla dzieci, koncerty, zabawa taneczna, degustacja lokalnych przysmaków, stoiska z rękodziełem.

 

Bielański Bieg Rodzinny

Bielański Bieg Rodzinny

Bielany Wrocławskie, godz. 14.00

W niedzielę odbędzie się pierwsza edycja Bielańskiego Biegu Rodzinnego. Uczestnicy będą rywalizować o puchar sołtysa Bielan Wrocławskich Adama Orylskiego na dwóch dystansach – 5 i 10 km. Dodatkowo organizowane będą biegi dla dzieci oraz szereg innych atrakcji dla kibiców. Więcej o zawodach.

 

Otwarcie skateparku w Trzebnicy

Otwarcie skateparku w Trzebnicy

niedziela, godz. 18.00, park solidarności

W niedzielę do użytku oddany zostanie zmodernizowany skatepark w Trzebnicy. Gościem specjalnym będzie Bartek Oskroba - mistrz Polski w wyczynowej jeździe na hulajnodze.

 

Międzynarodowy turniej siatkarski w Oleśnicy

Międzynarodowy turniej siatkarski w Oleśnicy

Oleśnica, hala MOKiS, godz. 17.00

W najbliższy weekend, 27-28 września, w Oleśnicy rozegrany zostanie międzynarodowy turniej siatkarski. W hali sportowej MOKiS zmierzą się zespoły - PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Tomis Constanta i Arkas Izmir.

Dla wszystkich kibiców będzie to świetna okazja, aby zobaczyć czołowych polskich siatkarzy, którzy w niedzielę wywalczyli tytuły mistrzów świata.

Oprócz gwiazd siatkówki pojawią się tam również znakomici goście m.in. Wojciech Fibak, Tomasz Zimoch, Ireneusz Mazur czy Waldemar Szulc. Zaproszenie otrzymał też selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga.

Program turnieju:

27 września (sobota)

 • 17.00 - mecz siatkarski Jastrzębski Węgiel   – Arkas Izmir
 • 19.00 - mecz siatkarski PGE SKRA Bełchatów – Tomis Constanta

28 września (niedziela)

 • 13.30 - mecz siatkarski PGE SKRA Bełchatów - Arkas Izmir
 • 15.30- mecz siatkarski Jastrzębski Węgiel  – Tomis Constanta

 

3. Nocny maraton z przygodami „Ryś”

3. Nocny maraton z przygodami „Ryś”

Kąty Wrocławskie, godz. 19.00

W dniach 27-28 września w Kątach Wrocławskich odbędzie się 3. Nocny maraton z przygodami dla służb mundurowych i ich sympatyków „Ryś”. Choć do pokonania jest dystans ponad 42 km, to impreza ma charakter turystyczno-rekreacyjny. Więcej o biegu.

 

Atrakcje we Wrocławiu

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

 

 Park linowy Wyspa Przygody \" data-mce-src=

Park linowy Wyspa Przygody "Opatowicka"

godz. 9.00-19.00, ul. Braci Gierymskich 131

Miłośnicy wspinaczki i mocnych wrażeń mają do swojej dyspozycji trasy podzielone na trzy stopnie trudności – łatwy, średni i trudny.

 • Trasy łatwe – „Małpka” i „Świstak” - mają ok. 170 m długości, platformy są umieszczone na wysokości od trzech do sześciu metrów i składają się z kilkunastu przeszkód.
 • Trasy średnie – „Wiewiórka” i „Dzięcioł” – mają długość od 135 do ok. 170 m i znajduje się na nic kilkanaście atrakcji zawieszonych na wysokości od 3 do 9 metrów.
 • Trasy trudne - „Goryl”, to ścieżka napowietrzna o długości 102 m, na której umieszczono 15 przeszkód na wysokości od 8 do 10 m. Najtrudniejsza trasa nosi nazwę „Pantera” i ma 250 m długość, do pokonania jest 16 atrakcji, a najwyższa platforma znajduje się na wysokości 17 m.

Cennik (plik .pdf) i regulamin (plik .pdf).Zgłoś uwagę