Nabór do klubu dziecięcego mSzkrab – są wolne miejsca dla maluchów

Nie masz co zrobić z maluszkiem w tygodniu? Brakuje ci czasu? mSzkrab – pierwszy uczelniany klub dziecięcy we Wrocławiu – rozwiąże ten problem, zapewniając dzieciom opiekę. Dziecko zapisać może każdy, nawet gdy nie pracuje i nie studiuje na Politechnice. Są jeszcze wolne miejsca. Klub przyjmuje dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat. 

  • W mSzkrabie możesz zostawić dziecko nawet na 5 godzin. (fot. Fundacja Manus)


Klub mSzkrab powstał w roku akademickim 2013/2014. Prowadzi go Fundacja Manus. Głównym celem mSzkraba jest pomoc w łączeniu rodzicielstwa z obowiązkami studenta. Początkowo więc był to klub jedynie dla dzieci studentów, doktorantów i pracowników Politechniki, z czasem jednak rozszerzono działalność, kierując ofertę także do dzieci absolwentów uczelni oraz dzieci osób spokrewnionych ze studentami lub pracownikami. W tym roku akademickim oferta jest już skierowana do wszystkich zainteresowanych. 

Najważniejsze informacje

Dziecko można zarejestrować tylko w wybrane dni tygodnia,np. na dwie-trzy godziny dziennie, a maksymalnie na 5 godzin w ciągu dnia, przez 5 dni w tygodniu. Jednocześnie w mSzkrabie może przebywać ponad 20 dzieci. Opieka nad dziećmi jest dofinansowywana przez program Maluch na Uczelni oraz przez Fundację Manus już od dwóch lat. 

– Wykwalifikowana kadra zapewnia dzieciom wspaniałą zabawę z elementami edukacyjnymi – m.in. zajęciami ruchowymi, spacerami i zajęciami plastycznymi, połączonymi w ciekawe bloki tematyczne. Ponadto, dzieci mają w klubie zapewnione zdrowe, smaczne wyżywienie – zapewnia Jagoda Kozik z Fundacji Manus.

Dodatkowym, ale nie mniej ważnym atutem mSzkraba jest cena. Uwzględniając dofinansowanie w ramach programu Maluch na Uczelni, abonament semestralny (na 5 miesięcy) kosztuje jedynie 351,52 zł za miesiąc, (a kiedyś było to 550 zł). Podobnie z abonamentem miesięcznym, który z racji dofinansowania kosztuje  teraz 501,52 zł ( zamiast 700 zł).

Jak zapisać dziecko?

mSzkrab posiada też system elektronicznej rejestracji (www.mszkrab.manus.pl), stworzony przez studentów Informatyki Politechniki Wrocławskiej, pozwalający na łatwy wybór terminu przebywania dziecka w klubie. System udostępnia pracownikom klubu informacje o indywidualnych cechach i potrzebach każdego malucha.

Bezpłatny program adaptacyjny

W mSzkrabie można także skorzystać z bezpłatnego programu adaptacyjnego dla dziecka, przebiegającego w dwóch różnych scenariuszach. W pierwszej wersji rodzic przychodzi z dzieckiem przez tydzień na dwie godziny dziennie, stopniowo coraz bardziej powierzając malucha pod opiekę opiekunek. W drugiej wersji przychodzi natomiast przez dwa tygodnie, co drugi dzień. Więcej informacji

Siedziba klubu znajduje się pod adresem:

Dom Studencki T-4 „Czworak”, ul. Górnickiego 22; kontakt mszkrab@manus.pl

Zgłoś uwagę