„Wielka księga aniołów i ludzi”

Wielkie widowisko we Wrocławiu

  • "Anioły Europy" - spektakl w 2004 obejrzało kilkadziesiąt tysięcy widzów na wrocławskim Rynku.

    "Anioły Europy" - spektakl w 2004 obejrzało kilkadziesiąt tysięcy widzów na wrocławskim Rynku.

  • "Anioły Europy" - spektakl w 2004 obejrzało kilkadziesiąt tysięcy widzów na wrocławskim Rynku.

    "Anioły Europy" - spektakl w 2004 obejrzało kilkadziesiąt tysięcy widzów na wrocławskim Rynku.

  • "Anioły Europy" - spektakl w 2004 obejrzało kilkadziesiąt tysięcy widzów na wrocławskim Rynku.

    "Anioły Europy" - spektakl w 2004 obejrzało kilkadziesiąt tysięcy widzów na wrocławskim Rynku.


Największe gwiazdy polskiej piosenki wystąpią 30 kwietnia na wielkim koncercie na wrocławskim Rynku. „Wielka księga aniołów i ludzi” to widowisko przygotowane z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii a także początek odliczania do inauguracji ESK 2016 we Wrocławiu. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. W piątek 2 maja będzie je można obejrzeć na antenie TVP2.

Zobacz: Księga Aniołów i Ludzi - zdjęcia z koncertu

Zobacz podgląd kamery na wrocławski Rynek

– Odliczanie do 2016 roku już się rozpoczęło. Za 626 dni otrzymamy zaszczytny tytuł, ale do tego czasu w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się wiele niezapomnianych wydarzeń kulturalnych. Na jedno z nich, koncert „Księga Aniołów i Ludzi” zapraszam szczególnie – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Gwiazdy w Rynku

Na scenie wystąpią Kayah, Justyna Steczkowska, diva operowa Małgorzata Walewska, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Marek Piekarczyk, Piotr Rogucki, Janusz Radek, Natalia Sikora, Agata Klimczak, Marek Bałata, Maciej Balcar, Roman Kołakowski, Artur Gadowski. Narratorem spektaklu będzie Maciej Stuhr.

Artystom towarzyszyć będzie orkiestra Filharmonii Wrocławskiej, sekcja jazz-rockowa i połączone wrocławskie chóry akademickie pod dyrekcją Radosława Labakhua’y.

Widzowie usłyszą kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena, Pablo Casalsa, Fryderyka Chopina, Edwarda Griega, Georga Friedericha Haendla, Johanna Pachelbela, Ignacego Jana Paderewskiego, Joaquina Rodrigo, Kurta Weilla oraz utwory do słów ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki w niezwykłych współczesnych wykonaniach i aranżacjach.

Artyści, zdjęcia, video - czytaj tutaj

Botticelli live

Muzyka to nie jedyny atut „Wielkiej księgi aniołów i ludzi”. Widzów czeka niezwykłe spotkanie z malarstwem słynnego włoskiego malarza doby renesansu Sandro Botticellego. Spod jego pędzla wyszły takie obrazy jak „Narodziny Wenus”, „Wiosna”, przepiękne Madonny i portrety wpływowej rodziny Medyceuszy.

Dzięki zastosowanej technologii nie tylko zostaną zachowane walory oryginalnego malarstwa, ale także pokazywane obrazy będą wyglądać jak trójwymiarowe.

Efekt ten zostanie osiągnięty poprzez nałożenie na siebie trzech warstw obrazu, generowanego przez kilka projektorów oraz przez olbrzymi ekran diodowy o powierzchni 120 metrów kw., który usytuowany jest w centralnym punkcie scenografii. Tego rodzaju projekt jest realizowany w Polsce po raz pierwszy.

Przestrzenną scenografię zaprojektował Giorgos Stylianou, natomiast innowacyjny projekt oświetlenia opracował Zbigniew Feliksiak.

Widowisko multimedialne

Widowisko multimedialne, jak zapewniają organizatorzy – TVP i miasto Wrocław, zostało przygotowane na światowym poziomie i niczym nie odbiega od podobnych projektów realizowanych na świecie. Można go porównać z koncertem z okazji jubileuszu 60-lecia panowania brytyjskiej Królowej Elżbiety II czy koncertów gwiazd muzyki pop takich jak Madonna (Rzym 2012) czy Robbie Williams (Londyn 2013).

„Wielka księga aniołów i ludzi” jest kontynuacją i rozwinięciem spektaklu multimedialnego. „Anioły Europy” sprzed 10 lat, stworzonego we Wrocławiu z okazji przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Spektakl w 2004 obejrzało kilkadziesiąt tysięcy widzów na wrocławskim Rynku i wielomilionowa widownia telewizyjna (widowisko pokazywała TVP).

„Wielka księga aniołów i ludzi” rozpocznie się o godz. 20.30 we wrocławskim Rynku. Bramki wejściowe będą otwarte dużo wcześniej przed koncertem – pierwsi widzowie będą mogli zająć miejsca siedzące, niedaleko od sceny.

 

Zobacz próby do koncertu (Olga Bończyk, Piotr Rogucki, Janusz Radek, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Maciej Balcar, Marek Bałata)

 

Ak

„Księga Aniołów i Ludzi” – wielki, multimedialny koncert we wrocławskim Rynku 30 kwietnia, godz. 20.30, wstęp wolny.

twórcy:

Scenariusz i teksty – Roman Kołakowski

Kierownictwo muzyczne – Hadrian Filip Tabęcki

Dyrygent – Radosław Labakhua

Scenografia – Georgios Stylianou

Wizualizacje – Piotr Szabliński

Światło – Zbigniew Feliksiak

Produkcja – Tomasz Sołowiński

Reżyseria – Bolesław PawicaZgłoś uwagę