Warsztaty scenograficzno-kostiumograficzne z Allanem Starskim

Nazwisko Allana Starskiego było dobrze znane w świecie scenografów, ale usłyszał je cały świat, kiedy w 1993 roku otrzymał Oscara (wspólnie z Ewą Braun) za scenografię do filmu „Lista Schindlera” Stevena Spielberga. Znakomity specjalista przyjedzie do Wrocławia z żoną Wiesławą Starską, kostiumografką. Obydwoje w dniach 20-22 lipca poprowadzą warsztaty w Centrum Technologii Audiowizualnych. Zajęcia są bezpłatne, a zapisać można się do 15 lipca.


Specjalny seans „Panien z Wilka”

To nie wszystkie niespodzianki. Allan i Wiesława Starscy będą 19 lipca o 17.00 gośćmi specjalnego pokazu „Panien z Wilka”. W słynnym filmie Andrzeja Wajdy na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza zagrała plejada polskich gwiazd, jak Daniel Olbrychski, Anna Seniuk, Maja Komorowska, Stanisława Celińska, a małżonkowie Starscy zaprojektowali scenografię (Allan Starski) i kostiumy (Wiesława Starska).

„Panny z Wilka” to historia Wiktora Rawicza, który po latach i wojennej traumie wraca w rodzinne strony (do tytułowego Wilka) i chce wskrzesić uczucia i namiętności, jakich doświadczył jako młody mężczyzna. Czas jest jednak nieubłaganym sędzią, a wizyta w dworku zamieszkałym przez trzy siostry uświadamia Wiktorowi, że przeszłości nie można wskrzesić za wszelką cenę. - Przed pokazem goście opowiedzą widzom o swojej pracy przy filmie i współpracy z Andrzejem Wajdą. Wydarzeniu towarzyszyć będzie ponadto wystawa projektów scenografii i kostiumów ze zbiorów państwa Starskich, obrazująca ich pracę przy produkcjach zarówno polskich, jak i zagranicznych – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Warsztaty scenograficzno-kostiumograficzne w CeTA

Warsztaty scenograficzno-kostiumograficzne w CeTA

Dramat / Wydarzenie kinowe / Poetycki / Warsztaty / Obyczajowy
Termin od 20 lipca 2016 do 22 lipca 2016

Miejsce Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA)

Zobacz

Warsztaty ze specjalistami w CeTA

Wizyta Allana i Wiesławy Starskich jest związana przede wszystkim z warsztatami scenograficzno-kostiumograficznymi w Centrum Technologii Audiowizualnych, podczas których będzie mowa o tym, jak stworzyć koncepcję wizualną filmu, pracuje się z całym zespołem scenograficznym (wszystko na przykładzie zdjęć z budowy dekoracji i zdjęć scenografii filmowej). Ponadto istotnym tematem będzie także projektowanie kostiumów, a w tej dziedzinie wrocławska CeTA, spadkobierca Wytwórni Filmów Fabularnych, ma wielkie doświadczenie (o kostiumach do słynnych filmów przeczytacie w  

Zgłoszenia na warsztaty można przesyłać do 15 lipca 2016 r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: http://filmstudioceta.pl/pl/warsztaty-2/

Zgłoś uwagę