W kinie z mimem w Centrum Sztuki WRO

Centrum Sztuki WRO już na najbliższą niedzielę (15.03) przygotowało specjalny poranek filmowy. W programie są nie tylko filmy z udziałem mimów światowej sławy – najmłodsi będą mogli popróbować pod okiem specjalistki jak to jest być mimem.

  • W kinie z mimem, fot. Centrum Sztuki WRO

    W kinie z mimem, fot. Centrum Sztuki WRO

  • W kinie z mimem, fot. Centrum Sztuki WRO

    W kinie z mimem, fot. Centrum Sztuki WRO

  • Pantomima w Centrum Sztuki WRO, fot. Centrum Sztuki WRO

    Pantomima w Centrum Sztuki WRO, fot. Centrum Sztuki WRO


Najważniejszym rekwizytem podczas niedzielnych warsztatów będzie czternastometrowa lina w jaskrawym kolorze. Można jej użyć na wiele sposobów. Na przykład układać przestrzenne formy. Będzie też lina niewidzialna, po której dzieci będą się wspinać jak po drabinie…

Już w połowie marca w Centrum Sztuki WRO maluchy będą mogły obejrzeć filmy z udziałem światowej sławy mimów. Mają one być inspiracją do skojarzeń, rozmów i zabaw. Po projekcji warsztaty ruchowe poprowadzi Martyna Majewska, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii teatralnej w PWST we Wrocławiu, która działa na pograniczu teatru formy, teatru muzycznego, performansu i filmu.

Najmłodsi dowiedzą się kto to jest mim, dlaczego ma białą twarz, białe rękawiczki i dlaczego cały czas milczy. – Dzieciaki będą mogły spróbować jak wyrażać emocje przy pomocy gestów – opowiada Krzysztof Dobrowolski z Centrum Sztuki WRO. – I naśladować mimów, których zobaczymy w filmach. Prowadząca warsztaty Martyna Majewska pokaże uczestnikom, jak opowiedzieć jakąś historię bez wypowiadania słów. Myślę, że dzieciom się to spodoba – dodaje.

Martyna Majewska ukończyła kulturoznawstwo, reżyserię teatralną i filmową. Jest autorką kilkunastu spektakli oraz projektów warsztatowych – teatralnych i filmowych. Jest zwolenniczką interdyscyplinarności i pracy warsztatowej. Jej ulubione środki wyrazu to zabawa kiczem i groteską.

Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe w Centrum Sztuki WRO przy ul. Widok 7 we Wrocławiu są bezpłatne. Zaczynają się o godz. 12.30.
„W kinie z mimem – poranek z Martyną Majewską” – 15.03. 15

 

Zgłoś uwagę