Uczestniczki konkursu Odyseja Umysłu zbierają na finał w USA

Wrocławskie uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16 oraz ich dwie trenerki na początku kwietnia zabłysnęły w Gdyni podczas polskich finałów Odysei Umysłu. Teraz mają szansę polecieć na światowy finał programu edukacyjnego do Michigan w Stanach Zjednoczonych. W tym celu muszą jednak zebrać 80 tysięcy zł. Na razie szukają sponsorów, można też wpłacić pieniądze na konto Rady Rodziców ZSP nr 16.

  • omerki zsp 16

    Drużyna Omerek (Olga Prokopska, Lena Michałków, Julia Kawalec, Basia Kawalec, Amelia Grądziel, Maja Cichocka, Tosia Kałuża)

  • omerki zsp 16 trenerki

    Trenerki Omerek Małgorzata Łabentowicz, Joanna Stajniak


Omerki chcą pojechać do Stanów

Omerek (bo tak nazywa się drużyna Odysei Umysłu) jest siedem – Olga Prokopska, Lena Michałków, Julia Kawalec, Basia Kawalec, Amelia Grądziel, Maja Cichocka, Tosia Kałuża. Mają dwie trenerki Małgorzatę Łabentowicz i Joannę Stajniak i dużo pozytywnej energii oraz zapału do pracy. Właśnie udało im się zakwalifikować (wraz z drużynami z Gdańska, Kłodzka, Lędzina i Poznania) do światowych finałów Odysei Umysłu w Michigan. „Kiedyś, jeszcze w zeszłym roku, obiecałyśmy Pani Małgosi Łabentowicz, że zanim skończymy szkołę podstawową pojedziemy z nią na Finały Światowe do USA ! Nie sądziłyśmy, że nasze marzenia mogą spełnić się już tak szybko” – napisały na swoim profilu FB wrocławskie Omerki.

Program Odyseja Umysłu

Odyseja Umysłu to ważny program edukacyjny (w Polsce pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej), który ma formę miedzynarodowego konkursu dla kilkudziesięciu tysięcy uczniów oraz studentów na całym świecie. Wraz z trenerami młodzi uczą się rozwiązywać problemy rozbieżne, a więc te, które można rozpatrywać na wiele różnych sposobów. Program ma zwolenników, bo jest dostosowany do zmieniającej się rzeczywistości i uczy nie tylko kreatywności, ale zwłaszcza nieszablonowego myślenia.

Jak można pomóc kreatywnym uczennicom

Wrocławskie Omerki z ZSP nr 16 przy Wietrznej udowodniły, że potrafią wspólnie rozwiązywać problemy. Na wymarzony wylot na finały światowe Odysei Umysłu potrzebują jednak łącznie 80 tysięcy zł (to koszty przelotu, zakwaterowania, wyżywienia, konkursu). Na razie szukają sponsorów, organizują kiermasze świateczne w szkole, z pomocą pospieszyła też Rada Rodziców udostępniając rachunek bankowy, na który można wpłacać pieniądze dla Omerek. 

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 16, ul. Wietrzna 50, 53-024 Wrocław

nr rachunku: 32 1440 1156 0000 0000 1566 6102

- w tytule proszę dopisać Odyseja Umysłu 2017r.

Postępy w zbiórce można obserwować na profilu FB Omerek.

Zgłoś uwagę