Trasy i parkingi

Komunikacyjne trasy rowerowe

Aktualna sieć tras rowerowych dostępna jest na Geoportalu: Zobacz mapę

Pobierz mapę tras rowerowych w wersji PDF (stan na czerwiec 2015): Pobierz PDF

Zobacz także: mapy dojazdu z osiedli do centrum Wrocławia

Turystyczne trasy rowerowe

Trasa rowerowa Szlak Odry

Doliną Odry wyznaczony jest rowerowy Szlak Odry, który wiedzie od miejsca, gdzie rzeka przekracza granicę Polski, do ujścia Warty. Na początku trasa łączyła Wrocław z Głogowem, ale obecnie współnie z innymi odrzańskimi szlakami roweowymi tworzy jedną trasę dla cyklistów, którą można przejechać od ganicy z Czechami do odcinka ujściowego do Bałtyku. 

Pobierz przewodnik (PDF)

Trasa rowerowa Twierdzy Wrocław

Ponad 30 obiektów zostało ujętych na trasie 54-kilometrowej pętli rowerowej wokół miasta. Przewodnik trasy rowerowej „Obiekty militarne Wrocławia” to ciekawa propozycja nie tylko dla miłośników dwóch kółek ale także dla pasjonatów i odkrywców historii stolicy Dolnego Śląska.

Pobierz przewodnik (PDF)

Trasa rowerowa EuroVelo9

Oznaczona jako szlak rowerowy R-9 trasa EuroVelo 9 biegnie z północy na południe. Szlak znany jest także jako trasa Bałtyk - Adriatyk i biegnie na przestrzeni prawie 2000 km od Gdańska przez Czechy do Słoweni aż do Puli w Chorwacji. Jest poprowadzona w oparciu o jeden z najsłynniejszych szlaków europejskich - Szlak Bursztynowy.

We Wrocławiu R-9 biegnie od północy od Pawłowic przez Psie Pole, Zacisze, pl. Grunwaldzki, pl. Dominikański, pl. Kościuszki, pl. Powstańców Śląskich, al. gen. J. Hallera do Muchoboru Wielkiego i dalej w stronę Krzeptowa.

Pobierz przewodnik (PDF)

Parkingi i stojaki rowerowe

Aktualna mapa parkingów i stojaków rowerowych dostępna jest na Geoportalu: zobacz mapę 

Jeśli chcesz wnioskować o nowy stojak rowerowy skorzystaj z formularza.Zgłoś uwagę