„Teraz ja”, czyli walka z uzależnieniami. Jeśli szukasz wsparcia...

Stowarzyszenie MONAR zorganizowało kolejny projekt, który ma pomóc osobom uzależnionym behawioralnie. Program będzie trwał od 11 lipca do 15 grudnia 2017 roku, a specjaliści udzielają wsparcia bezpłatnie. 


Uzależnienie behawioralne to wielokrotne powtarzanie określonych czynności, które pozwalają chorej osobie poczuć takie emocje, jak szczęście i euforia. Najpopularniejszymi przykładami tego problemu są: pracoholizm, zakupoholizm i uzależnienie od komputera lub telefonu.

Ośrodek MONAR proponuje bezpłatne wsparcie dla osób zagrożonych takim uzależnieniem oraz ich rodzin i bliskich. Specjaliści oferują interwencje kryzysowe, poradnictwo rodzinne, doradztwo prawne finansowe.

Zapisanie się do programu wcale nie jest trudne. Wystarczy zadzwonić (tel. 71 780 67 45) do ośrodka MONAR i zapisać się na wolny termin. Można też zarejestrować się na miejscu, w bazie stowarzyszenia.
Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie Stowarzyszenie MONAR, Poradni Profilaktyczno-Konsultacyjnej we Wrocławiu przy ul. Trzebnickiej.

mb

Zgłoś uwagę