Jak zapowiadają przedstawiciele klubu z Wrocławia, w sobotę, 12 maja, na Stadionie Olimpijskim dojdzie do starcia o Panthers Bowl, czyli zaciętego pojedynku o miano lepszych Panter w Europie. Polskie Pantery spróbują wyrównać dawne rachunki w starciu z czeskimi Czarnymi Panterami.
W dotychczasowych spotkaniach wrocławskich drużyn z przedstawicielami z Pragi, w sześciu meczach dawni The Crew i Giants stracili łącznie 259 punktów, co daje 43,1 pkt. na mecz. Sami zdobyli jedynie 71 punktów. Co prawda, w 2016 r. w rozgrywkach Ligi Mistrzów Panthers Wrocław rozbili czeską Prague Lions 48:7, to jednak należy zaznaczyć, że Lwy prezentują zupełnie inny poziom, niż najbliższy rywal Panter, który przez lata był wzorem do naśladowania dla wrocławskich futbolistów.
fot. pantherswroclaw.com
– Nie możemy już awansować do następnej fazy turnieju, więc nie mamy nic do stracenia. Musimy pokazać, że Polacy są szybcy, grają mądrze i na pewno bardzo fizycznie. Po meczu Polska - Czechy pomyślałem, że jako Panthers spokojnie byśmy ich pokonali, teraz mamy okazję to udowodnić – przyznaje Bartosz Dziedzic, rozgrywający wrocławskiej drużyny.

Futbol amerykański: Panthers Wrocław vs. Prague Black Panthers
Wydarzenia sportowe / Dla wszystkich Stadion Olimpijski we Wrocławiu
Czy Panthers Wrocław zdadzą niezwykle trudny egzamin i pokonają Prague Black Panthers? Wszystko wyjaśni się już 12 maja. Początek tego niezwykle emocjonującego pojedynku o godzinie 19.00. Wcześniej, o 13.00 na murawie pojawią się zawodnicy Panthers B, którzy zaprezentują swoje umiejętności na tle czeskiego Trinec Sharks.
Zlot food trucków i pomoc potrzebującym
Ponadto, od godziny 11.00 na esplanadzie stadionu odbędzie się wielki zlot food trucków, a organizatorzy nie zapomnieli także o pomocy tym najbardziej potrzebującym. W godzinach 12.00-18.00 wykwalifikowani wolontariusze będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku.
Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI. Rejestracja trwa zaledwie 10 minut. W tym czasie zostanie pobrany wymaz z jamy ustnej za pomocą patyczka oraz przeprowadzony będzie krótki wywiad medyczny. Inicjatorem akcji jest Fundacja DKMS działająca w Polsce od 2008 roku, jako niezależna organizacja non-profit.