Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
To już 16. edycja Półmaratonu Ślężańskiego, w którym biegacze będą rywalizować na niezwykle malowniczej i jednocześnie niełatwej trasie z trzynastoma podbiegami dookoła góry Ślęży. Najtrudniejszy podbieg czeka zawodników na Przełęczy Tąpadła - między 7. a 9. km. Po raz drugi oprócz półmaratonu odbędzie się bieg na dystansie 5 km ze startem i metą w tym samym miejscu co półmaratończycy.
- To jedna z najpiękniejszych tras w kraju. Biegnie się wokół Ślęży. Jak już zawodnicy opadają z sił na asfalcie, to zjawiskowa Ślęża ma taką moc, że zawsze pomoże.Wojciech Kacperski, dyrektor Półmaratonu Ślężańskiego.
16. Półmaraton Ślężański (TRASA)
Trasa Półmaratonu Ślężańskiego
Trasa biegu na 5 km
- Dystans – 5 km. Nawierzchnia asfaltowa. Oznaczenia trasy co 1 km pionowymi znakami. Pierwsze ok. 2 km i ostatni km pokrywają się z trasą półmaratonu. Start: Rynek w Sobótce. Meta: obok sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce.
- Trasa Piątki prowadzi drogami asfaltowymi; Sobótka – Strzegomiany – Sobótka. Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy – 68 m.
Półmaraton Ślężański w Sobótce. Start biegu i meta
Start półmaratonu w sobotę 23 marca o godz. 11.00 w Rynku w Sobótce obwieści wystrzał z historycznej armaty, a biegaczy poprowadzi elektryczny samochód. Przed startem życzyć powodzenia zawodnikom będzie między innymi mistrz ultratriathlonu Adrian Kostera, który później wręczy też zawodnikom medale. - Minutą ciszy uczcimy przedwcześnie zmarłego przyjaciela naszej imprezy i spikera pierwszych edycji Macieja Głowackiego - dodaje Antoni Stankiewicz, koordynator i Honorowy Dyrektor Biegu.
Start biegu na 5 km odbędzie się ok. 15 min po półmaratonie. Na trasie czekać będą kibice i punkty z napojami na 7, 15 i 19 km.
Zapisy na Półmaraton Ślężański 2024
Na liście zgłoszeń jest prawie 3 tys. uczestników. Zapisy internetowe zakończyły się 17 marca 2024. - Będzie się jeszcze można zapisać w sobotę, w dniu półmaratonu, w biurze zawodów, ale liczba osób jest ograniczona - wyjaśnia Antoni Stankiewicz, koordynator i Honorowy Dyrektor Biegu.
Od 18 marca 2024 niezależnie od dystansu i od ilości zgłoszeń opłata wynosi 180 zł i będzie można jej dokonać tylko gotówką w biurze zawodów.
Półmaraton Ślężański 2024 w Sobótce. Gdzie zaparkować?
- Tych, którzy wybierają się samochodem zachęcamy, aby nie liczyli na to, że wyjeżdżając o godz. 10 z Wrocławia zdążą na start. W dniu zawodów biuro będzie czynne już od godziny 6:00. Lepiej być wcześniej, niż przeżywać stresy związane ze staniem w korkach przed Sobótką i rozpaczliwym szukaniem miejsca do zaparkowania - dodaje.
Stosowne służby pomogą bezpłatnie zaparkować. Organizatorzy proszę o umieszczenie za przednią szybą wydruku A4 z pliku, który możecie pobrać TUTAJ.
Rozmieszczenie parkingów w Sobótce znajdziecie na stronie internetowej imprezy.
Biuro zawodów (godziny otwarcia)
Biuro zawodów znajduje się tradycyjnie w sali Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce, przy ul. Świdnickiej 20a. Czynne będzie w piątek 22 marca od godz. 16:00 do 19:00 i w sobotę 23 marca od godz. 6:00 do 10:30.
Więcej informacji na stronie biegu.
Historia Półmaratonu Ślężańskiego dla przypomnienia
Regulamin Półmaratonu Ślężańskiego znajdziecie tutaj.
Zobacz film z drona 15. edycji Półmaratonu Ślężańskiego