W ostatniej kolejce wrocławianie zremisowali z Wisłą Kraków 1:1 i z dorobkiem 28. punktów zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Natomiast Ruch pokonał Jagiellonię 5:2 i plasuje się na miejscu piętnastym.
– Spotkanie w Chorzowie będzie dla nas bardzo ważne. Jedziemy tam, żeby zagrać kolejny dobry mecz i będę się bardzo cieszył, gdy wrócimy do Wrocławia z trzema punktami – mówił na czwartkowej konferencji prasowej Pawłowski.
Szkoleniowiec zapowiedział, że w meczowej osiemnastce na piątkowe spotkanie znaleźli się Karol Angielski i Konrad Kaczmarek. – W tej chwili bardziej jesteśmy skłonni wystawiać Angielskiego na pozycji skrzydłowego, bo tam lepiej sobie radzi. W Bielsku-Białej zaliczył świetny występ właśnie na tej pozycji i zdobył nawet prawidłową bramkę. Kaczmarek jest za to typowym środkowym napastnikiem. Zawodnikiem, jakiego lubię. Może się zdarzyć, że obydwu zobaczymy niedługo na boisku – zaznaczył Pawłowski.
Z kolei trener Ruchu Waldemar Fornalik przyznał, że w piątek jego drużynę czeka trudne zadanie, a faworytem spotkania jest zespół z Wrocławia. – Śląsk gra dobrą piłkę. Pokazał to chociażby w meczach z Lechem czy Wisłą. Nieprzypadkowo ta drużyna jest wiceliderem rozgrywek. Widać, że jest to zespół, który rozumie się na boisku, chce grać do przodu, ofensywnie – mówił szkoleniowiec cytowany na oficjalnej stronie klubowej Ruchu.
Opiekun chorzowian komplementował także postawę Sebastiana Mili, Piotra Celebana i Flavio Paixao. – Śląsk to zespół prowadzony dobrze i z pomysłem. Będziemy robili wszystko, aby zneutralizować pewne jego atuty, a wykorzystać swoje. W piłce niejednokrotnie okazywało się, że faworyt nie musi wygrywać – podkreślił Fornalik.
Spotkanie Śląska z Ruchem rozpocznie się w piątek, 21 listopada, o godz. 18.00.
Z wizytą w Afrykarium
Korzystając z przerwy w rozgrywkach drużyna Śląska wybrała się wraz z rodzinami na zwiedzanie Afrykarium we wrocławskim zoo. Piłkarze z rodzinami oglądali akwaria oraz baseny przedstawiające m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki, czy Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki.