Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
RakReaton. Biegacze z całej Polski chcą zebrać milion kilometrów
Ogólnopolskie wyzwanie RakReaton stanowi część kampanii edukacyjnej Złotej Wstążki, która jest symbolem onkologii dziecięcej. W tym roku jej głównym celem jest zwiększenie efektywności diagnozy oraz poprawa jakości leczenia dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.
Udział w RakReatonie może wziąć każdy! Liczy się bowiem każdy wysiłek fizyczny – spacer, nordic walking, bieg, jazda na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Ważne, żeby pokonane kilometry udokumentować w aplikacji Activy.
Cel jest jeden – milion pokonanych kilometrów. Jeśli uda się go zrealizować, partnerzy akcji, grupa Impel i Fundacja LOTTO, przekażą 120 tys. zł na rzecz potrzebujących z wrocławskiego Przylądka Nadziei. RakReaton trwa przez cały wrzesień.
Kolejne biegowe wyzwanie Tomka Łąka. Ultramaraton na Śnieżce
Tomek Łąk ma na swoim koncie szereg inicjatyw biegowych, dedykowanych potrzebującym. Tym razem wrocławianin postanowił dołączyć do RakReatonu i we wtorek, 27 września, zamierza przez 12 godzin pokonywać trasę wiodącą z Domu Śląskiego na Śnieżkę.
Drugim celem Tomka jest wsparcie wrocławskiej Kliniki Przylądek Nadziei, w której leczy się między innymi jego syn Szymon. Zbiórka pieniędzy już trwa.
Tomek swoim wyzwaniem chce zwrócić uwagę na problemy i potrzeby z jakimi muszą mierzyć się dzieci i ich rodziny podczas choroby. Ale też zbiera pieniądze na Fundusz Ratunkowy dla podopiecznych naszej Fundacji, który pomaga ratować życie dzieci i młodzieży znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej. Ma do zebrania 1603 zł. To tyle, ile mierzy szczyt Śnieżki. Zachęcamy do wsparcia zbiórki!Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ultra Wrocław – Przegoń Raka. Kilometry pomocy dla potrzebujących
W sobotę, 10 września, na terenie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbędzie się 2. edycja akcji Ultra Wrocław – Przegoń Raka. To 12-godzinny bieg dla osób, które chcą nie tylko zmierzyć się z dystansem ultra w miejskich warunkach, ale również poprzez aktywny tryb życia promować profilaktykę nowotworową.
Trasa biegu to pętla o długości 1,1 km – do wydarzenia można dołączyć w każdym momencie jego trwania, a liczba pokonanych kilometrów zależy wyłącznie od możliwości i chęci uczestnika. Wystarczy pojawić się na terenie AWF w godzinach 7.00-19.00 i uiścić dobrowolną opłatę startową.
Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Kilometry Pomocy.