Były Puzzle, będzie Sanatorium Kultury. Nowy pub w Rynku

Sanatorium Kultury powstaje w miejscu gdzie kiedyś rezydowały Puzzle. Ma być uniwersalne niczym instytucja kultury: z koncertami, wernisażami, spektaklami teatralnymi, tańcem i performansami. Otwarcie w poniedziałek 6 października

  • mat. organizatorów


Wszelkie twory kultury mile widziane

Miejsce przytuliła część ekipy, która kiedyś tworzyła pub Ram Pam Pam Pam, czyli Maja Dąbrowska i Mateusz Czyczerski. Sanatorium Kultury działać będzie podobnie, jak ich poprzednia knajpa, ale z większym rozmachem no i na większej powierzchni. Dodatkowe metry pozwolą właścicielce i managerowi nowego lokalu w mieście realizować za dnia różnego rodzaju warsztaty, spotkania i pokazy filmowe. Za to pod wieczór w Sanatorium Kultury będą koncerty, imprezy taneczne, wernisaże, spektakle i wszystko inne, co można potraktować jako twory kultury.

W środku ciepło nawet zimą!

Na odnowienie lokalu jego właścicielka miała tylko miesiąc. Plan był taki, by ocieplić to wcześniej bardzo industrialne wnętrze. Ściany w korytarzu i częściowo w głównej sali są teraz niebieskie, by dobrze można było eksponować obrazy. Odnowa czeka też scenę. Będzie lepiej dostosowana do prezentowania spektakli teatralnych, tanecznych czy kabaretowych.

Smaki, które uzdrawiają

W Sanatorium leczyć klientów mają czeskie piwo, wino z Gruzji i nie tylko oraz cała gama drinków. Nie zabraknie też małego co nieco w postaci różnego rodzaju przekąsek. To na początek, bo ekipa klubu pracuje nad poszerzeniem oferty dań dostępnych w menu.

Muzyczna alternatywa

Sanatorium Kultury postawiło na żywe granie, choć raz w tygodniu będą tu też imprezy taneczne. - Nie wykluczamy również tańców spontanicznych. Jeśli tylko zbiorą się ludzie i zaczną się bawić, parkiet należy do nich – zapewnia Mateusz Czyczerski, menadżer lokalu. Imprezy nie będą się jednak ciągnąć do białego rana, bo szefostwo nowego klubu chce dobrze żyć z sąsiadami.

W Sanatorium Kultury będzie można najczęściej posłuchać spokojnych odmian alternatywy oraz elektroniki, też w bardziej chiloutowej wersji. Pewne są już koncerty Kormoranów 6 XI i Fair Weather Friends 27 XI.

Na otwarcie

Jednak pierwszy występ już w poniedziałek 6 X. W pierwszym dniu działalności klubu zagrają Małe Instrumenty w ramach Światowych Dni Muzyki (godz. 17.00). Na oficjalne otwarcie Sanatorium Kultury zaprasza w weekend 10 i 11 X. Będzie można się wtedy pobawić przy muzyce granej przez dj-a Sysło. Na bieżąco aktualizowane informacje o tym co się dzieje w lokalu dostępne są FB/Sanatorium-Kultury.

Joanna Strutyńska

Zgłoś uwagę