Rozpoczął się remont gmachu GDDKiA

Koszt inwestycji to ok. 14 mln zł

  • Rozpoczął się remont gmachu GDDKiA

    Rozpoczął się remont gmachu GDDKiA (fot. Miłosz Turowski)

  • Rozpoczął się remont gmachu GDDKiA

    Remont gmachu przy ul. Powstańców Śląskich potrwa dwa lata (fot. Miłosz Turowski)

  • Rozpoczął się remont gmachu GDDKiA

    Koszt przebudowy wyniesie ok. 14 mln złotych (fot. Miłosz Turowski)


Na ul. Powstańców Śląskich ogrodzono teren wokół siedziby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. Trwają tam prace przygotowawcze do gruntownej przebudowy, dzięki której zabytkowy obiekt zyska m.in. oszkloną fasadę na poziomie trzeciej kondygnacji i zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Budynek zostanie przebudowany w taki sposób, aby spełniał wszelkie normy oraz wytyczne związane z zakresem funkcjonowania placówek i urzędów publicznych. Przebudowa ma przede wszystkim na celu podniesie standardu obsługi petentów urzędu oraz podniesienie wydajności pracy urzędników – mówi Michał Radoszko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu.

 Remont wykona częstochowska firma „Ulbud”, koszt inwestycji wyniesie około 14 milionów złotych, a remont potrwa dwa lata.

 – Przetarg rozstrzygnięto w kwietniu. Była to najkorzystniejsza finansowo oferta. Do przetargu zgłosiło się osiem firm. Ich oferty opiewały na kwoty od 14,1 mln złotych do 17, 7 mln. Budowa zostanie w całości sfinansowana z budżetu państwa – dodaje Michał Radoszko.

 Na czas trwania remontu urzędnicy wyprowadzili się do budynku przy ul. Lotniczej 24. To właśnie tam będzie można teraz załatwić sprawy w urzędzie.

 – Do siedziby tymczasowej zostały prześnione wszystkie piony i komórki organizacyjne urzędu, które do tej pory funkcjonowały przy ulicy Powstańców Śląskich 186 oraz ulicy Sudeckiej 98 we Wrocławiu – wyjaśnia Michał Radoszko.

Miłosz TurowskiZgłoś uwagę