wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Wrocław Rozmawia
 3. Zagłosuj w WBO 2021
WBO 2021 trwa głosowanie
WBO 2021 trwa głosowanie

Od 24 września od godz. 9.00 głosujemy w WBO 2021. Możemy wybierać spośród 173 projektów, głosowanie trwa do 11 października. Do wydania jest 25 mln złotych.

Zasady WBO 2021 nie różnią się od zeszłorocznych. Wybieramy spośród projektów ponadosiedlowych i osiedlowych. Każdy mieszkaniec Wrocławia ma jeden głos, w ramach którego może wybrać maksymalnie jeden projekt osiedlowy – do 750 tys. zł i jeden ponadosiedlowy, którego wartość może osiągnąć 2 mln złotych. 

Zmieniaj Wrocław z WBO

Wrocławianie mogą głosować w WBO 2021 niezależnie od swojego wieku, meldunku, czy posiadanego obywatelstwa. Zameldowanie nie jest wymagane, ale głosujący musi być mieszkańcem Wrocławia. Fakt ten deklaruje się w formularzu głosowania. Głosować mogą również dzieci oraz obcokrajowcy mieszkający we Wrocławiu.

Zagłosuj – kliknij w obrazek

Wrocławski Budżet Obywatelski 2021. Głosuj!

Głosowanie w języku angielskim / WBO voting 2021

Głosowanie w języku ukraińskim / Голосування WBO 2021

Jak głosujemy?

Głosować można elektronicznie na portalu www.wroclaw.pl/wbo oraz za pomocą formularzy papierowych. Aby zapewnić bezpośredniość głosowania, papierowe karty zostały ponumerowane i będą wydawane mieszkańcom pojedynczo w punktach do głosowania. Punkty do głosowania znajdują się w Centrach Obsługi Mieszkańca:

 • G. Zapolskiej 4
 • Nowy Targ 1-8
 • W. Bogusławskiego 8,10
 • M. Kromera 44

Punkty do głosowania są czynne w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.

instrukcja głosowania w WBO 2021

Obcokrajowcy nieposiadający numeru PESEL mogą głosować za pomocą formularzy papierowych. W punkcie do głosowania zamiast numeru PESEL podają wówczas numer innego niż dowód osobisty dokumentu tożsamości.

Każdy głosujący w formie elektronicznej, musi podać swój numer telefonu komórkowego (uwaga: tylko polskie numery). Na podany numer zostanie wysłany SMS z kodem potwierdzającym głos. Dopiero po wprowadzeniu w aplikacji do głosowania kodu aktywacyjnego, głos zostanie zapisany w systemie. Z jednego numeru telefonu może zagłosować maksymalnie 5 osób. Głosujący nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Na jakie projekty można głosować w WBO 2021?

W głosowaniu biorą udział 173 projekty, w tym 96 projektów osiedlowych i 77 ponadosiedlowych. Znajdziecie je wszystkie w wyszukiwarce projektów umożliwiającej ich wygodne przeglądanie i selekcjonowanie przy użyciu kilku parametrów (zasięg, osiedle, typ, kategoria, numer projektu). Zakwalifikowane do głosowania projekty pojawią się po wybraniu filtra „dopuszczone do głosowania” i kliknięciu „szukaj projektów”.

Projekty poddane pod głosowanie wg kategorii:

 • zieleń / rekreacja – 63
 • pieszo / rowerowe – 30
 • sport  16
 • place zabaw – 15
 • rewitalizacja – 11
 • podwórka  10
 • drogowe – 4
 • nieinwestycyjne – 4
 • komunikacja zbiorowa – 1
 • inne – 19.

Budżet WBO 2021

Budżet WBO 2021 to 25 milionów złotych, z czego 16 mln zł zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, zaś 9 mln zł - osiedlowych.

budżet WBO 2021 to 25 milionów złotych, w tym 16 milionów złotych na projekty ponadosiedlowe oraz 9 milionów złotych na projekty osiedlowe.

Do realizacji wybierane będą projekty, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków w ramach projektów osiedlowych i ponadosiedlowych. 

Wyniki głosowania opublikowane zostaną na stronie www.wroclaw.pl/wbo oraz Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Urzędu Miejskiego Wrocławia. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl