wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. w KLIMACIE miasta [RAPORT]
Raport z konsultacji społecznych "w KLIMACIE miasta", grafika ilustracyjna Wrocław Rozmawia
Raport z konsultacji społecznych "w KLIMACIE miasta", grafika ilustracyjna

Zapoznaj się z raportem konsultacji kart zadań MPA.

Dostosowanie miasta do zmieniających się warunków klimatycznych jest dzisiaj koniecznością. Pierwszym etapem było opracowanie przez urzędników i ekspertów przyjętego pod koniec roku Planu adaptacji miasta Wrocławia do zmian klimatu do roku 2030. Kolejnym krokiem było przeprowadzenie konsultacji zadań do konkretnych kart działań zawartych w powyższym dokumencie. Konsultacje trwały od 19 marca do 26 maja i składały się z dwóch części: zbierania opinii poprzez formularz elektroniczny na stronie Wrocław rozmawia i 6 spotkań z mieszkańcami, urzędnikami i ekspertami:

  • spotkanie otwierające z wykładem Marcina Popkiewicza i prof. Andrzeja Tiukałą;
  • 4 spotkania tematyczne poświęcone blokom zagadnień – WODA, ZIELEŃ, INFRASTRUKTURA I BEZPIECZEŃSTWO oraz BUDOWNICTWO;
  • spotkanie podsumowujące z prezentacją pierwszych wniosków pokonsultacyjnych.

Prezentujemy szczegółowy raport z konsultacji. Zachęcamy do wnikliwego zapoznania się z nim oraz wspierania działań spowalniających niekorzystne zmiany klimatu. Raport w dn. 29 lipca 2019 r. został zaktualizowany o doprecyzowanie informacji o źródle pochodzenia jednego z załączników (s. 75-76). Poniżej pobrać można wersję pierwotną, jak i zaktualizowaną raportu.

Co dalej?

Plan adaptacji Miasta Wrocławia do zmian klimatu do roku 2030 zostanie przedstawiony Radzie Miejskiej Wrocławia podczas Sesji zaplanowanej na 5 września 2019 r. Po przyjęciu planu przez Radnych, stanie się on obowiązującym elementem strategii klimatycznej miasta, której wdrożenie oznaczać będzie podjęcie działań mających wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców oraz zwiększenie komfortu w sytuacji wystąpienia ekstremalnych warunków pogodowych. Przykładowo, w przypadku fali upałów wiązałoby się to, m.in. z lepszym dostępem do miejsc zacienionych, zieleni i wody, bardziej powszechną informacją związaną z zagrożeniami klimatycznymi oraz wskazówkami dotyczącymi sposobu życia i postępowania w nowych warunkach klimatycznych.

Finansowanie realizacji działań MPA planowane jest z budżetu Gminy oraz środków zewnętrznych, głównie unijnych oraz norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Rozpoczęta została analiza możliwości pozyskania tych funduszy oraz programowanie w ramach budżetu miasta.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl