wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:40

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Wrocław Rozmawia
 3. Spotkania informacyjne | Mikrogranty w plenerze – Nabór II

Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella zapraszają na kolejny nabór Mikrograntóww tym roku! Od połowy kwietnia ruszamy ze spotkaniami informacyjnymi, które pozwolą Wam na przygotowanie się do majowej, specjalnej, plenerowej odsłony Programu.

Mikrogranty w plenerze

Myślicie o sąsiedzkim pikniku na Pawłowicach albo historycznym spacerze po dawnej dzielnicy Fabryczna? Chcecie zorganizować plenerowe warsztaty fotograficzne aktywnych seniorów na Gajowicach lub wspólnie szukać tajemnic osiedla w czasie gry miejskiej na Kleczkowie? Zgłoście do nas swoje pomysły i weźcie miasto w swoje ręce! Od 1 do 15 maja czekamy na Was i Wasze pomysły na działania plenerowe. Dzięki kolejnemu naborowi do Mikrograntów wspólnie przekonamy się, że Wrocław ma do zaoferowania wiele otwartych, zielonych przestrzeni, w których można realizować swoje inicjatywy. Chcemy wyjść z Wami w plener, cieszyć się słońcem, zielenią i spędzać czas w parkach, na skwerach, placach czy podwórkach… Wybierzcie się na spacer po swoim osiedlu i sprawdźcie, jakie rekreacyjne miejsca są w Waszej okolicy. Możecie zaplanować działania w zielonym parku lub w podwórku, które chcielibyście ożywić. Może znacie miejsca, które dla mieszkańców Wrocławia są nieodkryte i chcielibyście się nimi podzielić? 

W ramach majowego naboru zapraszamy wszystkich chętnych Wrocławian (pełnoletnie osoby fizyczne, także te prowadzące działalność gospodarczą, oraz grupy nieformalne), młode organizacje pozarządowe (do 5 lat działalności) oraz młodzieżowe grupy nieformalne (osoby od 13 do 21 roku życia) do realizacji swoich pomysłów na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Szczególnie mocno rekomendujemy Wam wykorzystanie miejsc i obiektów, które powstały w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dokumenty niezbędne do przygotowania się do majowego naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze) ogłosimy już po 9 kwietnia!

Spotkania i konsultacje dla mieszkańców 

O szczegółach każdej ze ścieżek oraz specjalnym, plenerowym naborze, który potrwa od 1 do 15 maja (regulaminach, szczegółowych terminach i zasadach współpracy), przedstawiciele Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella opowiedzą na odbywających się w kwietniu i maju spotkaniach informacyjnych:

 • 12.04, 17:30 – Sektor 3 (Legnicka 65)– Mikrogranty, Mikrogranty NGO, Mikrogranty młodzieżowe
 • 16.04, 17:30 - MBP, Filia nr 1 (Sztabowa 98) / Mikrogranty
 • 18.04, 17.30 – Stowarzyszenie Tratwa (Probusa 9) – Mikrogranty NGO, Mikrogranty młodzieżowe
 • 19.04, 17:30 – FAMA (Krzywoustego 286) – Mikrogranty
 • 21.04, 11:00 - Publiczne Przedszkole Pitagoras (Piękna 56j) – Mikrogranty, Mikrogranty NGO, Mikrogranty młodzieżowe
 • 25.04, 17.30 – CK Zamek (pl. Świętojański 1) – Mikrogranty
 • 26.04, 18.30 - Czasoprzestrzeń (Tramwajowa 1/3) – Mikrogranty, Mikrogranty NGO, Mikrogranty młodzieżowe
 • 11.05, 17.30 - Barbara (Świdnicka 8B) – Mikrogranty, Mikrogranty NGO, Mikrogranty młodzieżowe

Do zobaczenia w mieście!

Znajdziecie nas na:

www.wroclaw.pl/mikrogranty

www.strefakultury.pl/mikrogranty

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyNGO

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe

www.facebook.com/mikrogranty

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl