wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:35

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Złożyłeś wniosek do Studium Wrocławia? Złóż koniecznie do Planu Ogólnego

Przygotowywany dla Wrocławia Plan Ogólny to nowy dokument planistyczny, a potrzeba jego opracowania wynika z ustawy. Zastąpi dotychczasowe Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Wrocławia.

Mieszkańcy miasta złożyli do Studium około 1500 wniosków. Problem polega na tym, że przepisy nie pozwalają na ich automatyczne traktowanie jako wniosków do Planu Ogólnego. Choć Plan zastąpi Studium, jest to zupełnie inny dokument. 

Jak informuje urząd miejski - wnioski złożone do Studium zostaną potraktowane jako zasób wiedzy i materiał dodatkowy przy sporządzaniu planu ogólnego, lecz biorąc pod uwagę okrojony zakres tematyczny planu ogólnego, zasadne wydaje się sformułowanie nowych wniosków przez zainteresowanych mieszkańców. 

Czasu jest jednak niewiele. Pierwotnie termin na złożenie wniosków ustalono na 1 lipca 2024. Na wniosek mieszkańców, prezydent Wrocławia wydłużył go do 2 sierpnia 2024.

Więcej informacji i Planie Ogólnym oraz szczegółową instrukcję wypełniania wniosku znajdziecie na tej stronie:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl