wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:50

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Panel dyskusyjny. Poznajcie doświadczenia reform osiedli

Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS) oraz Fundacja Dom Pokoju, wspólnie z Wrocławskim Forum Osiedlowym, zaprasza na dyskusję z udziałem Dominika Jaśkowca (radnego miasta Krakowa) oraz prof. Piotra Matczaka (socjologa specjalizującego się w badaniu samorządów osiedlowych), która odbędzie się w 23 czerwca 2018 roku o godz. 11.00 w Urzędzie Miejskim Wrocławia (sala 215).

plakat panelu dyskusyjnego na temat reform rad osiedli

Nasi goście podzielą się swoimi doświadczeniami z Poznania i Krakowa, a także opowiedzą, jak przebiegała w tych miastach reforma samorządów lokalnych. Spotkanie będzie okazją, by porównać stosowane w Polsce rozwiązania w tym zakresie oraz pomyśleć, jaka może być z tego nauka dla Wrocławia. Spotkanie jest częścią projektu Wrocław rozmawia o osiedlach, którego celem jest określenie - wspólnie z mieszkańcami - obowiązków, kompetencji i możliwości, jakie powinny mieć samorządy osiedlowe. Efektem projektu mają być rekomendacje, które zostaną przedstawione Radzie Miejskiej Wrocławia.

CO?Czego nas uczą reformy rad osiedli innych miast? | panel dyskusyjny

KIEDY? 23.06.2018 | sobota | godz. 11.00

GDZIE? Urząd Miejski Wrocławia, pl. Nowy Targ 1-8, sala 215

DLA KOGO? Dla wszystkich radnych osiedlowych i mieszkańców zainteresowanych tematem spotkania.

KIM SĄ EKSPERCI?

Piotr Matczak jest kierownikiem Zakładu Badań Społeczności Lokalnych i Regionalnych w Instytucie Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował też w Instytucie Środowiska Rolniczego i Leśnego Polskiej Akademii Nauk, wykładał na Central European University w Budapeszcie, na Węgrzech. Pracował w wielu europejskich projektach badawczych, w ramach Programów Ramowych UE : w zakresie zmian klimatu, rozwoju obszarów wiejskich, bezpieczeństwa, zarządzania ryzykiem powodziowym. Jego zainteresowania koncentrują się na instytucjonalnych aspektach polityk publicznych dotyczących zarządzania lokalnego, klęsk żywiołowych, gospodarki wodnej, zmiany klimatu i ochrony środowiska. Był sekretarzem Komitetu Badań nad Zagrożeniami związanymi z Wodą przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk (2011-13). Jest członkiem Zarządu Sieci Badawczej Socjologii Ryzyka i Niepewności oraz członkiem Sieci Badawczej Społeczeństwo i Środowisko Europejskiego Towarzystwa Socjologicznego. Obecnie kieruje dwoma projektami: „Monitoring wizyjny jako narzędzie przeciwdziałania przestępczości” oraz „Wpływ zmian instytucjonalnych na świadczenia ekosystemów dostarczane lokalnym społecznościom przez drzewa i krzewy”. Jest autorem książki „Rady osiedli: w poszukiwaniu sensu lokalnego działania” (Wyd. Naukowe UAM, Poznań 201) oraz szeregu artykułów dot. jednostek pomocniczych gminy.

Dominik Jaśkowiec - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, współtwórca krakowskiego i małopolskiego Budżetu Obywatelskiego, reformy Dzielnic Miasta Krakowa, nowego Statutu Krakowa, nowej procedury konsultacji społecznych, inicjator projektowania partycypacyjnego inwestycji miejskich. Działa na rzecz zwiększenia uczestnictwa obywateli w zarządzaniu miastem. Autor publikacji i artykułów naukowych poświęconych samorządowi terytorialnemu.Projekt realizowany przez Fundację na Rzecz Studiów Europejskich oraz Fundację Dom Pokoju we współpracy z Biurem ds. Partycypacji Społecznej oraz Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wrocław. Partnerem projektu jest Wrocławskie Forum Osiedlowe.

Wydarzenie na FB

O konsultacjach Wrocław rozmawia o osiedlach

Terminy spotkań

Kontakt

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl