wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:10

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Mikrogranty: ponad 100 projektów w 2020 roku
Mikrogranty Strefa Kultury Wrocław
Mikrogranty

Tegoroczne Mikrogranty to aż 117 inicjatyw. Podsumowanie trzech „pandemicznych” naborów z 2020 roku odbędzie się online. Transmisję zaplanowano na 14 grudnia o godzinie 18.00 na kilku profilach FB, m.in. Strefy Kultury Wrocław, Mikrograntów oraz Wrocław Rozmawia.

Pandemiczny rok przyniósł dwa sezonowe rekordy nadesłanych propozycji – zarówno w maju, jak i we wrześniu, wrocławianie i wrocławianki zgłosili najwięcej projektów w historii tych naborów (odpowiednio: 145 i 129 wniosków)!

– Powracająca z różnym nasileniem pandemia powodowała, że pomysły na „tu i teraz”, w obliczu różnorodnych przeciwności musiały zmienić swój wymiar. Cieszymy się jednak, że zdecydowana większość wybranych w naborze osób podjęła wyzwanie współpracy w tym trudnym czasie! – komentują koordynatorzy Mikrograntów.

O tym, jak przebiegały te inicjatywy, gdzie i z kim realizowane były projekty oraz jaki wpływ miała pandemia na działania skierowane do lokalnych społeczności porozmawiają uczestnicy tegorocznego podsumowania Mikrograntów.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Ziental z Wydziału Partycypacji Społecznej. Trzy mikrograntowe ścieżki reprezentować będą  Anna Bieliz (Strefa Kultury Wrocław) i Alicja Pietrzyk (Fundacja Umbrella) oraz Kazimierz Szepiela (Fundacja Umbrella).

Do dyskusji zaproszono liderki trzech zrealizowanych w 2020 roku inicjatyw:

  • Monika Bednarska z młodzieżowej grupy nieformalnej „Ekshibicja” podzieli się refleksjami z prowadzenia działania dla młodych artystów i artystek amatorów/ek pod tym samym tytułem,  
  • Beata Janus, mieszkanka Psiego Pola, aktywistka i mediatorka z grupy nieformalnej „Polanki” opowie o wielowątkowym projekcie „Pole do działania – dziewczyńskie warsztaty aktywistyczne”.
  • Maria Zięba, fundraiserka, animatorka kultury i prezeska Fundacji Ładne Historie skupi się na wyzwaniach, które przyniosły zmieniające się realia w inicjatywie „Jak powstawał Plac Grunwaldzki? Wirtualne kompendium wiedzy o naszym osiedlu”.

Uczestnicy i uczestniczki dyskusji wymienią się swoimi doświadczeniami, opowiedzą o sukcesach i problemach oraz dobrych praktykach jakie zostały przez nich wykorzystane. Odpowiedzą też na Wasze pytania.

Mikrogranty 2020 - obejrzyj podsumowanie 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl