wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:50

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Mikrogranty 2018 [PODSUMOWANIE i WARSZTATY]
Mikrogranty Strefa Kultury Wrocław
Mikrogranty

15 grudnia zapraszamy was na wspólnie podsumowanie Mikrograntów 2018. Będzie również okazja do podyskutowania o przyszłości programu!

Grudzień to czas ostatnich mikrograntowych projektów, planowania kolejnych aktywności w 2019 roku, ale i podsumowania wszystkich naszych działań w roku 2018! Już 15 grudnia będziecie mieli okazję poznać wszystkie projekty zorganizowane w tym roku we Wrocławiu w ramach ogólnomiejskiego programu wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych.

W marcu ruszyliśmy z naborami do organizowanych pod wspólną nazwą, ogólnomiejskich Mikrograntów. We współpracy ze Strefą Kultury Wrocław oraz Fundacją Umbrella, osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe oraz grupy młodzieżowe mogły składać w 3 naborach pomysły na swoje inicjatywy z i dla mieszkańców Wrocławia. Wsparcie organizacyjne, promocyjne, administracyjne, logistyczne i finansowe otrzymały 103 projekty. Dzięki współpracy z Biurem ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia program zwracał również uwagę na działania animacyjne, społeczne i kulturalne realizowane na terenie i w miejscach powstałych w ramach WBO w latach 2014–2018.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

Zapraszamy Was 15 grudnia do Sektora 3 (ul. Legnicka 65) na Mikrogranty w 2018 roku – podsumowanie i warsztaty. Od godziny 11.00 będziecie mogli posłuchać m. in. o tym, z kim współpracowaliśmy, jakie projekty wspieraliśmy, w jakich partnerstwach oraz gdzie dotarliśmy w tym roku. W ramach trzech grup porozmawiamy o tegorocznych doświadczeniach realizacji projektów: przez osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe i młodzieżowe grupy nieformalne, wymienimy się naszymi sukcesami, problemami, najważniejszymi praktykami z pracy przy projektach mikrograntowych. Zaprezentujemy Wam też materiały edukacyjne, filmowe i zdjęciowe powstałe w ramach tegorocznych działań. Będziecie mogli wziąć udział w otwartych warsztatach dla realizatorów Mikrograntów prowadzonych przez nasze zespoły i naszych wrocławskich partnerów.

Do udziału zapraszamy nie tylko osoby, które realizują lub realizowały Mikrogranty, ale również lokalne media, inicjatywy, organizacje i wszystkich zainteresowanych mieszkańców i mieszkanki Wrocławia.

Spotkamy się w Sektorze 3 (ul. Legnicka 65), 15 grudnia między 11:00 a 15:00 w świątecznej atmosferze i przy rozmaitych smakołykach!

Szczegółowy program spotkania:

  • od 11.00 do 11.40 podsumujemy wszystkie trzy ścieżki Mikrograntów, opowiemy Wam o tym, z kim współpracowaliśmy, jakie projekty wspieraliśmy oraz na jakie wrocławskie osiedla udało nam się dotrzeć
  • od 12.00 do 13.15 w trzech grupach porozmawiamy o tegorocznych doświadczeniach realizacji projektów: przez osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe i młodzieżowe grupy nieformalne, wymienimy się naszymi sukcesami, problemami, najważniejszymi praktykami z pracy przy projektach mikrograntowych
  • od 13.30 do 14.30 zapraszamy Was  na bezpłatne, otwarte warsztaty skupione na trzech zagadnieniach:
  1. „Potencjał mojej najbliższej okolicy, czyli jak projektować działania lokalne”prowadzące: Renata Piwko-Wolny i Anna Kąkalec

Zacznijmy od swojej najbliższej okolicy - zajrzyjmy na podwórka, poszukajmy w sąsiedztwie, otwórzmy się na głosy „z ulicy”! Zapraszamy na warsztat dyskusyjny o mapowaniu potencjału najbliższej okolicy/osiedla/podwórka/ulicy. Gdzie szukać inspiracji, jak diagnozować potrzeby, rozpoznać i zebrać problemy sąsiedzkiej społeczności? Jak szukać lokalnych partnerów i partnerki, sieciować się z innymi aktywnymi mieszkańcami? A przede wszystkim – jak wybrać i doprowadzić do realizacji swój pomysł na lokalne działania. O tym opowiedzą, na podstawie własnego doświadczenia, dwie osiedlowe aktywistki, animatorki, edukatorki, prowadzące przestrzeń dla mieszkańców na osiedlu Swojczyce-Strachocin-Wojnów (Rewir Twórczy) – Ania Kąkalec i Renata Piwko-Wolny ze Stowarzyszenia „Grupa Z Pasją”

  1. „Czy warto być NGO i w NGO?” – prowadzący: Paweł Dębek

Zapraszamy wszystkie osoby, które zastanawiają się nad założeniem lub przyłączeniem się do organizacji pozarządowej. Na godzinnych warsztatach wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania: Jakie korzyści płyną z procesu formalizacji? Kiedy jest dobry moment na założenie organizacji? Czym to się różni od działalności społecznej w ramach grupy nieformalnej, a także jakie obowiązki się z tym łączą. Podzielimy się też wątpliwościami i obawami przed formalizowaniem grup. Warsztaty poprowadzi Paweł Dębek - wieloletni działacz pozarządowy, trener, psycholog, Pełnomocnik ds. wdrażania strategii na rzecz współpracy Urzędu Miasta Wrocławia z Organizacjami Pozarządowymi.

  1. „Zróbmy sobie miejsce, czyli jak poprzez budżet obywatelski tworzyć plenerowe centra aktywności” – prowadzący: Paulina Olejniczak-Brząkała i Krzysztof Ziental

Wrocławski Budżet Obywatelski od kilku lat pozwala na sfinansowanie infrastruktury, która pomaga tworzyć mieszkańcom plenerowe miejsca aktywności lokalnej. W 2019 możliwe będą do realizacji projekty w kwocie aż do 2 milionów złotych. Jak podejść do planowania rozbudowy istniejącego już, ale niedoinwestowanego miejsca lub zaprojektować zupełnie nową przestrzeń aktywności mieszkańców?

Znasz na swoim osiedlu miejsce, na którym nie odbywa się większa aktywność społeczna, a mogłaby? Chciałbyś wytypować miejsce, obecnie zaniedbane i rozpocząć dyskusję o nim? Podczas warsztatu poznamy ich przykłady, a następnie wspólnie z uczestnikami wskażemy kilka potencjalnie możliwych do przeobrażenia i wyznaczymy drogę ku ich zmianie.

Warsztat poprowadzi Krzysztof Ziental oraz Paulina Olejniczak-Brząkała z Biura ds. Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Na spotkanie podsumowujące i warsztaty obowiązują zapisy poprzez poniższy formularz, a liczba miejsc jest ograniczona. Jeśli po zapisaniu się na warsztaty zmienicie zdanie co do tematu lub dowiecie się, że nie możecie w tym terminie pojawić się na spotkaniu i warsztatach – poinformujcie nas o tym!

Fill out my online form.

Mamy wielką nadzieję na nowe, aktywizujące mieszkańców Wrocławia wspólne działania w 2019 roku. Czekajcie na wieści od nas w styczniu, a już teraz dołączcie do nas i podsumujmy razem mijający rok!

Do zobaczenia!

Najaktualniejsze wieści związane z programem Mikrogranty można znaleźć na:

www.wroclaw.pl/Mikrogranty

www.facebook.com/Mikrogranty

www.strefakultury.pl/mikrogranty

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyNGO

www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe  

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl