wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Małe granty na lokalne działania
Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw mat. pras.
Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw

1 września rusza nabór w Dolnośląskim Funduszu Małych Inicjatyw. O mikrodotacje w wysokości do 10 tys. zł mogą się starać grupy nieformalne i samopomocowe oraz młode organizacje pozarządowe (NGO) z Dolnego Śląska.

Jeśli macie pomysł na działanie lokalne albo chcecie zorganizować ciekawe wydarzenie – skorzystajcie z mikrodotacji. Nabór trwa od 1 do 15 września 2021 r. Wsparcie finansowe i merytoryczne otrzyma minimum 30 młodych organizacji pozarządowych i 15 grup nieformalnych lub/i samopomocowych z Dolnego Śląska.

W naborze obowiązuje limit liczby składanych wniosków, który wynosi w sumie 180. Warto się pospieszyć, bo liczy się kolejność składnych wniosków – do wyczerpania limitów w każdej ze ścieżek (w tym: 90 dla młodych organizacji pozarządowych oraz 90 dla grup nieformalnych i samopomocowych).

Minimalna kwota dofinansowania wynosi 7 tys. zł, a maksymalna 10 tys. zł. Wnioski składać możecie przy pomocy generatora, dostępnego na stronie https://www.generator.maleinicjatywy.pl/

Kto może wziąć udział w programie

Grupy samopomocowe muszą składać się z minimum trzech pełnoletnich osób, mieszkających na terenie Dolnego Śląska, a ich działania powinny być skierowane na rozwiązywanie problemów oraz zmianę warunków życia członków grupy.

Młode organizacje pozarządowe, to – zgodnie z regulaminem programu te, które zostały wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego lub właściwego rejestru, nie wcześniej niż 60 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o dotację. By wziąć udział w projekcie, NGO-sy muszą także mieć siedzibę na terenie Dolnego Śląska i roczny przychód nieprzekraczający kwoty 30 tys. zł.

Projekt finansowany jest ze środków Programu NOWEFIO – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030. Realizują go Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Stowarzyszenie Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych „Tratwa”  oraz  Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl