Do zakończenia głosowania:

Zagłosuj

Leją beton na budowie toru do parkour [ZDJĘCIA]

Przy skrzyżowaniu ulicy Ślężnej i Petrusewicza na pierwszym wzniesieniu Wzgórza Andersa powstaje pierwszy we Wrocławiu i jeden z nielicznych w Polsce park do uprawiania parkouru, czyli młodego sportu, który polega na wyczynowym pokonywaniu przeszkód.

W tej chwili wykonawca inwestycji wylewa beton na murki, które będą służymy młodym sportowcom. Będą miały różny kształt i wysokość, a ich pokonanie będzie wymagało sporych umiejętności.
 - Poza przeszkodami z betonu będą też instalacje z rur i drabinki. Ma to imitować architekturę miejską i przeszkody, które w niej znajdują parkourowcy – mówi przedstawiciel projektanta.

Park jest przeznaczony dla początkujących, średniozaawansowanych i zawodowców. Poza skokami przez przeszkody z powodzeniem będzie tam można uprawiać sporty siłowe, np. podciągać się itp.

Projekt "Plac Sportów Miejskich" realizowany jest w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2013 r. Na projekt zagłosowało 2000 osób.

– To pokazuje, jakim zainteresowaniem może się cieszyć to miejsce. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to Plac Sportów Miejskich zacznie funkcjonować jeszcze w tym roku. W przyszłym planujemy już jego rozbudowę, także chcemy skorzystać ze środków z WBO – mówił nam w rozmowie Artur Młynarczyk, prezes klubu sportowego Parkour Wrocław.
Tor ma być gotowy jeszcze w te wakacje.  

Co to jest?

Parkour to forma aktywności fizycznej, która powstała we Francji w 1998 roku. Polega na pokonywaniu w efektowny sposób różnych przeszkód: murków, ławek czy krzaków. Osoba uprawiająca parkour to traceur. Ewolucje wykonywane przez zawodowców można zobaczyć w filmowym hicie Luca Bessona "Yamakasi - współcześni samurajowie". We Wrocławiu parkour cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Regularnie uprawia go ponad 100 osób

 mt/jk

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć