wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:40

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Równościowy plan działań Wrocławia
Alina Szeptycka, pełnomocniczka prezydenta Wrocławia ds. równego traktowania Tomasz Hołod
Alina Szeptycka, pełnomocniczka prezydenta Wrocławia ds. równego traktowania

W 2022 r. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podpisał Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. To deklaracja promowania zasad równości płci i obowiązek przygotowania planu działań. Jego treść powstaje w ramach konsultacji społecznych. O ich znaczeniu mówi Alina Szeptycka, pełnomocniczka prezydenta Wrocławia ds. równego traktowania.

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Mirosława Kuczkowska: – Po co organizowane są konsultacje społeczne?

Alina Szeptycka: – Aby polityka miejska była skuteczna, mieszkańcy i mieszkanki muszą wiedzieć, jakie są jej cele, i czynnie uczestniczyć w jej kształtowaniu. Organizujemy konsultacje społeczne w sprawie równościowego planu działań, aby był realny i przynosił efekty.

Konsultacje online do 12 marca

Miasto przygotowało już propozycje. Jak konsultacje online wpłyną na ich treść?

Nasza propozycja to tylko wstępny dokument. Przeanalizowaliśmy dane i raporty dotyczące życia w mieście kobiet i mężczyzn. Ale to za mało, aby poznać rzeczywistość. Dlatego prosimy wrocławianki i wrocławian, aby w ankietach napisali, czy to są ich faktyczne potrzeby, a jeśli nie – czego brakuje.

Jak wypełnić ankietę, aby była wartościowa?

Jeśli zapisane w dokumencie cele są istotne, prosimy, aby wskazać priorytety. Pozwoli nam to zająć się najważniejszymi problemami. Liczymy też na wskazanie elementów, których nie uwzględniliśmy. Pamiętajmy, aby wziąć pod uwagę nie tylko równościowy dostęp do usług miejskich, ale też w innych instytucjach i w przestrzenni publicznej.

Spotkania stolikowe 29 lutego i 5 marca

Oprócz ankiety miasto organizuje też dwa spotkania stolikowe 29 lutego i 5 marca.

Zapraszamy wszystkich, ale szczególnie liczymy na obecność osób działających w organizacjach pozarządowych i lokalnych społecznościach. Zależy nam na szerokim spojrzeniu na problematykę dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, narodowość lub stan zdrowia.

Do czego będą wykorzystane uwagi mieszkańców i mieszkanek?

Dla nas to ważny głos, wgląd w prawdziwe potrzeby mieszkańców. Posłużą do przygotowania planu rocznego, który będziemy regularnie weryfikować i aktualizować.

Dodatkowe informacje, ankieta i formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie Wrocław Rozmawia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl