wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Głosujemy na zielone projekty. Dogrywka WBO 2017

Od 6 do 13 grudnia mieszkańcy decydują ile nowych skwerów i małych parków powstanie we Wrocławiu. Decyzja podjęta zostanie w głosowaniu w ramach Zielonego WBO. Do dyspozycji mieszkańców jest 2,5 mln zł. Zapraszamy! Wybierzmy swoje zielone pomysły na Wrocław.

Głosować drogą elektroniczną mogą wszyscy użytkownicy miasta, bez względu na wiek.

Zielone WBO, zobacz listę projektów

Jak głosujemy?

  • w okresie 6 -13 grudnia
  • wyłącznie w formie  elektronicznej
  • każdy zainteresowany głosuje tylko raz, na maksymalnie dwa projekty: jeden mały do 250 tys. i jeden duży, do 500 tys.
  • głosowanie potwierdzane jest kodem SMS wysyłanym na podany numer telefonu [analogicznie jak w wypadku głosowania WBO]
  • Z jednego numeru telefonu mogą zagłosować maksymalnie trzy osoby

Zielone WBO formularz głosowania

Zwycięskie projekty zostaną wykonane w ich „zielonym zakresie” (więcej zieleni – mniej infrastruktury). Szczegółowe ustalenia co do zakresu prac będzie wynikiem konsultacji społecznych, które zorganizujemy w roku 2018 – oddzielnie dla każdej wybranej przez mieszkańców inwestycji.

W 2018 r. opracujemy również dokumentację projektową. Budowa nowych skwerów i parków zacznie się w 2019 r.

Zielone WBO

Doceniamy rolę terenów zielonych jako miejsc odpoczynku, rekreacji, ale też pełniących ważne funkcje centrotwórcze, integrujące lokalne społeczności. Od lat projekty zielone dominują w WBO. Wrocław wyraźnie obiera zielony kierunek rozwoju o czym świadczą starania o tytuł Zielonej Stolicy Europy ale i zapisy w Strategii Wrocławia 2030 wprost nastawione na tworzenie nowych zielonych przestrzeni jak najbliżej mieszkańcom.

Zielone WBO jest jednym z narzędzi, którym chcemy realizować ten cel. Dzięki temu programowi może powstać we Wrocławiu minimum 8 nowych skwerów i małych parków.

Wybierz spośród 39 projektów

Na liście przeznaczonej pod głosowanie znajduje się 39 zielonych projektów,  które nie zostały wybrane w ramach WBO 2017. Projekty na liście zostały wytypowane przez roboczy zespół składający się z ekologów, aktywistów miejskich, naukowców, urzędników zajmujących się zielenią i WBO. Są to pomysły – zdaniem komisji – najciekawsze, innowacyjne, z największym potencjałem i lokalnie tworzące nową jakość. 

Wedle przyjętych kryteriów nie powinny być kontynuacją projektów wybranych w ramach WBO ani dotyczyć zagospodarowanych już przestrzeni zielonych. Ich realizacja nie może tez przekraczać określonych progów kwotowych.

Efekt realizacji wybranych projektów, tak jak w przypadku projektów WBO, powinien dawać realną korzyść – możliwość korzystania z projektu zaraz po jego ukończeniu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl