Restauracje Sphinx – miejscem spotkań rodzinnych i biznesowych

Artykuł sponsorowany

Impreza firmowa, spotkanie biznesowe, a może rodzinna uroczystość? Potrzebujesz wyjątkowego miejsca na organizację takiego wydarzenia? Nie musisz szukać daleko! We Wrocławiu już takie mamy! To restauracja Sphinx położona w samym centrum miasta przy budynku dworca kolejowego Wrocław Główny. Jej wnętrza zdobią historyczne malowidła Sali Cesarskiej jeszcze z początku XX wieku. 

 • Sphinx Wrocław

  Sphinx Wrocław, fot. materiały promocyjne

 • Sphinx Wrocław

  Sphinx Wrocław, fot. materiały promocyjne

 • Sphinx Wrocław

  Sphinx Wrocław, fot. materiały promocyjne

 • Sphinx Wrocław

  Sphinx Wrocław, fot. materiały promocyjne


Sphinx we Wrocławiu przyciąga do siebie nie tylko klimatycznym wystrojem, ale i bogatą ofertą kulinarną. Na miejscu spróbować można różnorodnych dań kuchni międzynarodowej. Obok kultowej shoarmy i cieszących się coraz większym uznaniem steków, w menu znaleźć można wiele dań opartych o charakterystyczne dla restauracji Sphinx orientalne smaki. Jest wśród nich m.in. zestaw przekąsek Mezze, inspirowany kuchnią Bliskiego Wschodu, w skład którego wchodzą takie specjały jak falafel, sałatka tabbouleh, hummus jamil czy libańska kofta. Na gości czekają także makarony, ryby, sałaty i słodkie desery oraz najwyższej jakości kawa Julius Meinl.

– Nasz lokal przy dworcu Wrocław Główny posiada tak atrakcyjne elementy aranżacyjne, że z powodzeniem można organizować tam spotkania o różnej skali czy profilu - od kameralnych rodzinnych uroczystości i imprez biznesowych po duże kilkusetosobowe eventy czy bankiety – mówi Małgorzata Włodarczyk-Fijka, dyrektor marketingu Sfinks Polska S.A., spółki do której należą Restauracje Sphinx. – Do dyspozycji gości są tam łącznie trzy klimatyzowane i kompleksowo wyposażone sale na dwóch poziomach budynku, a także taras i restauracyjny ogródek - w sam raz na letnie, słoneczne dni.

Profesjonalny serwis na dokładkę

Zabytkowy wystrój i bogata w smaki orientalna kuchnia to jednak nie wszystko, co wrocławski Sphinx ma do zaoferowania. Gwarancją sukcesu każdego spotkania w tym lokalu jest profesjonalna obsługa kelnerska, która zapewnia nie tylko nienaganny serwis, ale dba także, by zaproszone osoby wyniosły z sobą pozytywne, sympatyczne wrażenia.

Łatwy dojazd dla gości

Restauracja zlokalizowana jest w samym sercu Wrocławia (posiada blisko 1 tys. m2), w pięknym neogotyckim budynku Dworca Głównego. Co ciekawe, główna Sala została przygotowana specjalnie na przyjazd cesarza Wilhelma II z małżonką Augustą Wiktorią na tak zwana Kasier Tage w 1906 r. Na ścianach lokalu widnieją orły cesarskie z motywami roślinnymi, anioły trzymające insygnia władzy oraz herby, które w połączeniu z zabytkową klatką schodową i drewnianym stropem nadają miejscu wyjątkowego charakteru, tworząc w nim jednocześnie unikatowy klimat.

Centralne położenie lokalu w bezpośrednim sąsiedztwie ważnych węzłów komunikacyjnych sprawia, że goście bardzo sprawnie i bez problemów będą mogli dojechać na miejsce wydarzenia. W pobliżu restauracji usytuowany jest dworzec autobusowy, przystanki tramwajowe i autobusowe, a także parkingi podziemne.

Więcej informacji na www.sphinx.pl oraz pod adresem e-mail: 208.wroclaw@sphinx.pl

Zgłoś uwagę