wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

6°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:15

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Będzie remont torowiska na Jedności Narodowej i Nowowiejskiej

MPK Wrocław rozpisało przetarg na przeprowadzenie remontu torowiska na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej i Jedności Narodowej. Wymienione zostaną tam rozjazdy oraz łuki.

Reklama

Przebudowa torowiska zakłada wymianę mechanizmów nastawczych zwrotnic wraz z elektrycznymi napędami zwrotnic najazdowych i wymianę szaf sterowniczych. Pojawi się odwodnienie oraz ogrzewanie zwrotnic.

Zgodnie ze specyfikacją podaną przez MPK cały proces zostanie podzielony na pięć etapów.

Czytaj więcej: Od 23 października spore zmiany dla pasażerów MPK

Najpierw wymienione zostaną rozjazdy od ul. Słowiańskiej, następnie od Namysłowskiej i Nowowiejskiej. Na koniec MPK zakłada regulację sieci trakcyjnej. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie mieć na realizację zadania 97 dni od dnia rozpoczęcia robót budowlanych wymagających wyłączenia komunikacji tramwajowej.

Remont torowiska. Terminy prac

Według planu każdy z etapów samej wymiany torów ma potrwać 27 dni.

  • od ul. Słowiańskiej  planowany termin wyłączenia komunikacji w dniach 5 lutego – 4 marca 2022 r.,
  • od ul. Namysłowskiej  planowany termin wyłączenia komunikacji 5 marca - 1 kwietnia 2022 r.
  • rozjazd w ul. Nowowiejskiej  planowany termin wyłączenia komunikacj 2 kwietnia – 29 kwietnia 2022 r.

Zgodnie z harmonogramem wykonawca będzie mógł pracować przez cały tydzień w godzinach 6.00-22.00, a nawet przez całą dobę, jeśli będzie wymagać tego technologia lub pojawi się opóźnienie w wykonywanych pracach.

Zmiany w komunikacji

Szczegoły nie są jeszcze znane, ale zakłada się, że czasowo wyłączony z użytku zostanie przystanek „Słowiańska” czy „Nowowiejska”. Objazdami pojadą tramwaje linii 1, 6, 8, 11, 23 i 70. Inaczej kursować będą również autobusy. Natomiast kierowcy będą musieli stosować się do ograniczenia prędkości - 40 km/h.

W przetargu złożono dwie oferty. Tańszą złożyła spółka Zakład Sieci i Zasilania (ok. 3,3 mln zł), a droższą spółka Torhamer (ok. 3,5 mln zł). MPK chce przeznaczyć niecałe 2,7 mln zł. To oznacza, że brakuje kilkuset tysięcy zł. Obecnie oferty są analizowane i przewoźnik podejmie decyzję czy brakujące środki zostaną dołożone.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl