Rękodzieło w sercu Wrocławia

Wrocławska sztuka rękodzieła ponownie pojawi się w Przejściu Żelaźniczym. Letnia wersja Ręki Dzieła Fest, imprezy promującej wrocławskich artystów, odbędzie się po raz ostatni w tym sezonie. Od 29 do 31 sierpnia między 12.00 a 20.00 można odwiedzać najbardziej kolorową uliczkę na Wrocławskim Rynku!

  • Ręki Dzieła Fest "Pod Chmurką" sierpień plakat

    Ręki Dzieła Fest "Pod Chmurką" już w ten weekend


Tego lata Przejście Żelaźnicze na Wrocławskim Rynku w ostatnie weekendy miesiąca zapełniało się wrocławskimi artystami rękodzieła. Za każdym razem pojawiało się więcej stoisk oraz odwiedzających. Uliczka budziła zaciekawienie oraz pozytywne emocje. Trafiało tu wielu turystów oraz mieszkańców miasta, zaskoczonych urokiem i artystycznym spokojem tego miejsca. Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów ponownie pojawi się na stoiskach rozstawionych wzdłuż całego Przejścia Żelaźniczego. Większość wystawców to młodzi artyści, tworzący oryginalne dzieła w pojedynczych egzemplarzach. 

Ręki Dzieła Fest to impreza, którą Fundacja Paliwo Artystyczne regularnie organizuje we współpracy z kinem Nowe Horyzonty. Pełna wersja, czyli prezentacja artystów, warsztaty oraz event artystyczny (wystawa, pokaz), odbywa się wiosną i zimą. Kiermasz w Przejściu Żelaźniczym to letnia wersja imprezy nazwana „Pod Chmurką”, czyli prezentacja większej ilości artystów, tych których można było już zobaczyć w kinie Nowe Horyzonty, jak i tych którzy się dopiero tam pojawią.

Ostatnia letnia edycja Ręki Dzieła Fest "Pod Chmurką" odbędzie się w dniach 29 - 31 sierpnia do 12.00 do 20.00.

 

ulaj/mat. pras.

Zgłoś uwagę