Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym

Kilkudziesięciu wrocławskich młodych twórców rękodzieła w każdy ostatni weekend czerwca, lipca i sierpnia będzie prezentować i sprzedawać swoje wyroby w Przejściu Żelaźniczym na Rynku. Impreza będzie trwać od piątku do niedzieli w godzinach 12.00 - 20.00. To druga edycja plenerowej odsłony Ręki Dzieła Fest.


W ostatnie weekendy lata, wzdłuż całego Przejścia Żelaźniczego, znajdującego się w samym sercu Rynku, ustawią się wrocławscy artyści tworzący niepowtarzalne dzieła. Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów będzie można znaleźć na kolorowych stoiskach artystów. Podczas trzech ostatnich dni każdego letniego miesiąca trwać będzie prawdziwe lokalne święto wrocławskich artystów rękodzieła!

Będzie można tu znaleźć oryginalną biżuterię, ubrania, dodatki, torby, obrazy i masę innych przedmiotów.

fot. Ręki Dzieła Fest

- Chcemy promować młodych, nieodkrytych jeszcze artystów rękodzieła, którzy często na życie zarabiają w zupełnie inny sposób, a tworzenie takich przedmiotów traktują jako hobby - mówi Anna Jur, z Fundacji Paliwo Artystyczne, organizatorka imprezy.

Ręki Dzieła Fest to impreza, którą Fundacja Paliwo Artystyczne regularnie organizuje we współpracy z kinem Nowe Horyzonty. Pełna wersja odbywa się wiosną i zimą na terenie kina. Odbywa się wtedy prezentacja artystów, wystawy, pokazy oraz darmowe warsztaty rękodzieła. Kiermasz w Przejściu Żelaźniczym to letnia wersja imprezy nazwana „Pod Chmurką”, czyli prezentacja większej ilości artystów, tych których można było już zobaczyć w kinie Nowe Horyzonty, jak i tych którzy się dopiero tam pojawią. W tym roku zaprezentuje się ponad 60 twórców!

Zeszłoroczna edycja udowodniła, że przeniesienie imprezy latem na Rynek to strzał w  dziesiątkę. Trafiali tam mieszkańcy, turyści, obcokrajowcy. Zauroczeni aurą kiermaszu wśród kamienic miasta, bardzo chwalili artystyczne przedsięwzięcie. Dlatego Fundacja postanowiła kontynuować organizację „Pod Chmurką”, wierząc że wpisze się na stałe do kulturalnego świata Wrocławia.

Impreza rozpoczyna się w piątek 26 czerwca i potrwa do niedzieli 28 czerwca w godzinach 12.00 -20.00. Kolejne odsłony planowane są przez całe wakacje w każdy ostatni weekend miesiąca.

Szczegóły znajdziecie na stronie organizatora.

 Zgłoś uwagę