wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Pakiet Pomocowy
  4. Obniżenie czynszu za lokale użytkowe

Przedsiębiorcy, którzy w związku restrykcjami spowodowanymi drugą falą pandemii nie mogą prowadzić lub znacznie ograniczyli swoją działalność, mają możliwość ubiegania się o obniżenie czynszu za gminne lokale użytkowe

Reklama

Prezydent Wrocławia podpisał w grudniu zarządzenie, które daje przedsiębiorcom możliwość ubiegania się do zarządcy nieruchomości o obniżenie miesięcznego czynszu za najem lokalu użytkowego w związku z ogłoszonym stanem epidemii. Wsparcie skierowane jest przede wszystkim do tych przedsiębiorców, którzy najbardziej ucierpieli w związku z wprowadzonymi w październiku restrykcjami – zamknęli swoją działalność lub znacznie ją ograniczyli.

Przedsiębiorca do wniosku powinien dołączyć dokumenty, które potwierdzają spadek dochodu w okresach, za które wnosi o obniżenie czynszu. Spadek dochodu ustala się w odniesieniu do analogicznego okresu sprzed wystąpienia pandemii.

Czynsz za lokal użytkowy, należący do Gminy Wrocław, może zostać obniżony nawet o 80%. Wysokość obniżenia czynszu, ustalana jest indywidualnie na podstawie złożonego wniosku.

Wnioski należy składać za pośrednictwem właściwego zarządcy nieruchomości np.: Zarządu Zasobu Komunalnego, Wrocławskich Mieszkań sp. z o.o.

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl