wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Choć we Wrocławiu i jego okolicach jest bardzo dużo miejsc, gdzie można znaleźć pracę sezonową, wiele osób poszukuje zajęcia na lato poza granicami kraju. Również tam mają w czym wybierać.

Reklama

Na sprawdzone oferty pracy można liczyć przeglądając m.in. oferty Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

– Ponad 200 osób niemal od ręki może wyjechać na kilka, a nawet kilkanaście tygodni do Niemiec, Holandii, czy Norwegii – twierdzi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. - Na dobrym poziomie są zarobki, które maksymalnie wynoszą blisko 12 euro za godzinę pracy w Niemczech i blisko 18 euro w Norwegii (w przeliczeniu z koron norweskich).  

Poszukiwani są pracownicy do zbioru, pielęgnacji i uprawy owoców, warzyw i kwiatów, do pracy przy zbiorze pieczarek, uprawy kwiatów, czy też pomocnicy w piekarni i kuriera. W ramach bazy Eures oprócz pracy sezonowej Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy dysponuje blisko 400 ofertami pracy niemal w całej Europie.

– Czas zatrudnienia zależy od charakteru wykonywanego zajęcia i zawieranych umów – mówi Stefan Augustyn. – Najczęściej obejmuje okres od 2 do 4 miesięcy. Zdarza się również, że pracodawca po tym okresie proponuje pracę już na stałe. Pamiętać trzeba zawsze o wymogach językowych – coraz częściej pracodawcy wymagają podstawowej lub komunikatywnej znajomości ich rodzimego języka nawet przy najprostszych pracach.   

Poszukując pracy sezonowej za granicą dobrze jest zacząć od stron EURES: wojewódzkiej – www.eures.dwup.pl i krajowej – www.eures.praca.gov.pl, gdzie praktycznie już od marca pojawiają się oferty pracy sezonowej, głównie w hotelarstwie i gastronomii. W kolejnych miesiącach można znaleźć oferty pracy w rolnictwie, sadownictwie i przy zbiorach owoców i warzyw, np.  truskawek, sałaty, kapusty i innych. Osoby ze znajomością języka obcego znajdą sezonowe oferty pracy na platformie europejskiej www.eures.europa.eu – gdzie należy wybrać kraj i wskazać na prace sezonowe, a otrzymamy dostęp do wszystkich „sezonówek” pochodzących z wybranego państwa.

Wśród ofert pracy sezonowej, jakie się tam pojawiają znajdują się m.in.

Holandia:

Niemcy:

Wielka Brytania:

Norwegia:

Obszerna lista innych stron internetowych oferujących oferty prac sezonowych w wielu krajach Unii Europejskiej znajduje się na stronie www.eures.dwup.pl w zakładce „Poszukiwanie pracy”.

Bądź ostrożny

Aby zminimalizować ryzyko związane z nieuczciwym pracodawcą czy pośrednikiem, warto skorzystać z pomocy urzędu pracy lub wyspecjalizowanej agencji zatrudnienia. Przeglądając ogłoszenia agencji zatrudnienia i decydując się na konkretne ogłoszenie warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

Czytaj także - Praca na wakacje 2016 [OFERTY]

Katarzyna Kunka

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl