wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski Spyrosoft z kontraktem z Magna Electronics - światowym dostawcą technologii motoryzacyjnych. Wspólne plany robią wrażenie

Wrocławski Spyrosoft z kontraktem z Magna Electronics - światowym dostawcą technologii motoryzacyjnych. Wspólne plany robią wrażenie

Jarek Ratajczak,

Na zdjęciu od lewej: Wojciech Bodnaruś, członek zarządu Spyrosoft Solutions SA i Witold Leder, prezes zarządu Spyrosoft Solutions SA Spyrosoft
Na zdjęciu od lewej: Wojciech Bodnaruś, członek zarządu Spyrosoft Solutions SA i Witold Leder, prezes zarządu Spyrosoft Solutions SA

Wrocławska spółka Spyrosoft Solutions, z Grupy Spyrosoft (mają siedzibę w biurowcu Nowy Targ), podpisała 3-letni kontrakt z Magna Electronics. Umowa zakłada otwarcie działu R&D w Rumunii, w którym powstawać będzie oprogramowanie dla zaawansowanych systemów wspierających kierowców. Spyrosoft inwestuje za granicą, ale to gwarancja rozwoju także dla wrocławskich pracowników. Firma zapowiada duży wzrost zatrudnienia.

Reklama

Wrocławska spółka Spyrosoft Solutions jest obecna na rumuńskim rynku od 2021 r. W kwietniu 2022 r. firma otworzyła biuro w Timiszoarze.

Nowo zawarta umowa pomiędzy Magna Electronics a Spyrosoft Solutions obejmuje w szczególności usługi IT w zakresie inżynierii oprogramowania systemów ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), wspierających kierowcę w prowadzeniu i parkowaniu pojazdów. Systemy te zbierają informacje z czujników, kamer i radarów, co pozwala im „widzieć”, co dzieje się wokół pojazdu. Umowa dotyczy między innymi projektowania, wdrażania oraz testowania oprogramowania dla aut.

Spyrosoft z Wrocławia z umową z Magna Electronics

Usługi dla Magna Electronics będą realizowane przez nowo zatrudnionych inżynierów oprogramowania w spółce zależnej Spyrosoft Solutions S.R.L. w Timiszoarze, blisko wschodniej granicy Rumunii. Liczba pracowników centrum naukowo-badawczego ma wzrosnąć w ciągu 12 miesięcy do 100 osób, a w dalszej perspektywie do 300. Pracownicy centrum, oprócz zespołów dedykowanych wsparciu dla Magna Electronics, będą rozwijać również oprogramowanie dla pozostałych klientów Grupy Spyrosoft.

Rumuńscy programiści specjalizują się w wielu najnowocześniejszych technologiach, a sama  Rumunia nazywana jest przez niektórych Doliną Krzemową Europy. W Timiszoarze, gdzie znajduje się nowe biuro Spyrosoft, duży nacisk kładzie się na technologie dedykowane branży motoryzacyjnej. W naszym kraju istnieje ogromny potencjał w tym zakresie
Raul Halmagean, dyrektor rumuńskiego biura Spyrosoft Solutions.

Kontrakt zawarty z Magna Electronics przewiduje możliwość przejęcia części rumuńskiego zespołu pracowników od Spyrosoftu. Firma będzie jednak w dalszym ciągu umacniać i rozwijać pozycję na rynku rumuńskim, rozbudowując zespół ekspertów.

Realizacja umowy stanowi nie tylko potwierdzenie naszej pozycji na rynku rozwoju oprogramowania dla branży motoryzacyjnej, ale także jest to katalizator do wzrostu liczby naszych pracowników w Rumunii i oznacza wzmocnienie naszej pozycji rynkowej w tym regionie
Witold Leder, prezes Spyrosoft Solutions.

Strategia Grupy Spyrosoft na lata 2022-2026 zakłada wzrost przychodów średnio o 25-35 proc. rocznie. Liczba pracowników i współpracowników w Grupie wzrosnąć ma do 3000 osób z obecnych około 1350. Spyrosoft oferty pracy.

Przypomnijmy, że maju br. informowaliśmy, ile już wrocławski Spyrosoft zarobił na swoich produktach i jakie mają plany: 60 mln zł przychodów w pierwszym kwartale br. i nowa strategia do 2026 r. Chcą zatrudnić 3 tys. pracowników do 2026 r., wejść na giełdę na rynku europejskim lub amerykańskim i otworzyć centra badawczo-rozwojowe za granicą, w tym na Dalekim Wschodzie.

Spyrosoft: wrocławianie wiedzą jak robić biznes

Spyrosoft to międzynarodowa firma z Wrocławia, która od 2016 roku oferuje kompleksowe usługi w zakresie tworzenia oprogramowania. Spyrosoft ma siedzibę w biurowcu Nowy Targ.

Około 88 proc. przychodów Spyrosoft pochodzi z kontraktów zawieranych z klientami zagranicznymi, przede wszystkim z Wielkiej Brytanii i Niemiec. Firma współpracuje ze zleceniodawcami z 8 krajów. Zdywersyfikowany portfel jej klientów obejmuje 6 specjalistycznych branż. Spółka prowadzi biura w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Stanach Zjednoczonych, Rumunii, Argentynie oraz Indiach.

W 2021 r. przychody Grupy Spyrosoft wzrosły o 54 proc. - do 174 mln zł, zysk EBITDA zwiększył się o 24 proc. - do 32 mln zł, podczas gdy zysk netto wzrósł o 37 proc. do 17 mln zł.

Magna - nowoczesne technologie w branży motoryzacyjnej

Magna to jeden z największych na świecie dostawców technologii w branży motoryzacyjnej, zatrudniający ponad 161 000 pracowników. Dzięki ponad 65-letniemu doświadczeniu oraz systemowemu podejściu do projektowania, inżynierii i produkcji, które dotyczy niemal każdego aspektu pojazdu, wspiera rozwój mobilności w zmieniającej się branży. Globalna sieć notowanego na giełdzie koncernu obejmuje 341 zakładów produkcyjnych i 89 centrów rozwoju produktów, inżynierii i sprzedaży w 28 krajach.

Spyrosoft wśród najszybciej rozwijających się firm w Europie

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl