wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Spyrosoft planuje 3 tys. miejsc pracy i debiut na giełdzie europejskiej lub amerykańskiej
Grupa Spyrosoft ma na koncie 60 mln zł przychodów w pierwszym kwartale 2022 r. Spyrosoft
Grupa Spyrosoft ma na koncie 60 mln zł przychodów w pierwszym kwartale 2022 r.

60 mln zł przychodów w pierwszych kwartale br. i nowa strategia do 2026 r. – wrocławska spółka Spyrosoft właśnie poinformowała ile już zarobiła na swoich produktach i jakie mają plany. Chcą zatrudnić 3 tys. pracowników do 2026 r., wejść na giełdę na rynku europejskim lub amerykańskim i otworzyć centra badawczo-rozwojowe za granicą, w tym na Dalekim Wschodzie. Twórcy spółki to laureaci rankingu „30 Kreatywnych Wrocławia 2020”.

Reklama

Grupa Spyrosoft w 2022 r.: przychody, zyski, strategia

Wrocławska Grupa Spyrosoft poinformowała o swoich najnowszych osiągnięciach i planach: wzrost przychodów w 1 kw. 2022 r. o niemal 70% i nowa strategia na lata 2022-2026.

 • W 1 kw. 2022 r. przychody Grupy Spyrosoft wyniosły 60 mln zł, co oznacza wzrost o 69% r/r i potwierdza szybkie tempo rozwoju grupy.
 • Skonsolidowany zysk EBITDA (tj. zysk operacyjny powiększony o amortyzację) wzrósł w 1 kw. o 47% do 10 mln zł.
 • Zysk netto Grupy Spyrosoft wyniósł w 1 kw. 2022 r. 5 mln zł, co oznacza wzrost o 25%.
 • Nowa strategia spółki na lata 2022-2026 r. zakłada coroczny wzrost przychodów o 25-35%, marżę EBITDA na poziomie 11-14% i wzrost liczby pracowników do 3 tys.
 • Otwieranie nowych centrów R&D za granicą, w tym na Dalekim Wschodzie.
 • Spyrosoft planuje debiut na amerykańskiej lub europejskiej giełdzie.

Spyrosoft nowi klienci i rosnące zyski

Sebastian Łękawa, członek zarządu Spyrosoft S.A. podkreśla, że wzrost przychodów to efekt utrzymującego się na wysokim poziomie zapotrzebowania na usługi IT oraz pozyskanie nowych klientów.

W 1 kwartale 2022 roku do grona naszych klientów dołączyło 21 firm, to dla nas najwyższy kwartalny wynik w historii. Świadczonym usługom towarzyszyło zwiększenie stawek, dzięki czemu rosnące przychody przełożyły się na wyższe wyniki operacyjne oraz zysk netto. Nowi klienci napływają ze wszystkich sektorów, w których działamy: automotive, przemysł 4.0, medyczny, finanse, media i rozrywka, HR oraz dane geoprzestrzenne. W pierwszym kwartale rozpoczęliśmy realizację 66 nowych projektów dla nowych i obecnych klientów
Sebastian Łękawa, członek zarządu Spyrosoft S.A.

Spyrosoft zwiększa zatrudnienie

W ślad za wzrostem liczby projektów, zwiększa się także liczba pracowników i współpracowników Grupy Spyrosoft, która na koniec marca 2022 r. wyniosła 964 osoby. W pierwszym kwartale średnia liczba nowo zatrudnianych osób zwiększyła się do 50 miesięcznie. Spyrosoft oferty pracy.

– W marcu Grupa Spyrosoft uruchomiła kolejne centrum deweloperskie, otwierając biuro w Timisoarze (Rumunia). Dzięki temu Grupa planuje zwiększyć zatrudnienie deweloperów wyspecjalizowanych w tworzeniu oprogramowania dla sektora automotive. Ponadto, w pierwszym kwartale tego roku Grupa zatrudniła pierwszych pracowników w nowo uruchomionym biurze w Argentynie, a specjaliści z dynamicznie rosnącego zespołu w Krakowie przeprowadzili się do nowego, większego biura (High Five) – mówi Sebastian Łękawa.

Co robi Spyrosoft i gdzie ma to zastosowanie

Wrocławski Spyrosoft, którego siedziba jest w biurowcu Nowy Targ, od 2016 r. oferuje kompleksowe usługi w zakresie tworzenia oprogramowania. Około 88 proc. przychodów firmy pochodzi z kontraktów zawieranych z klientami zagranicznymi, przede wszystkim z Wielkiej Brytanii i Niemiec. Firma współpracuje z klientami z 8 krajów. Mają klientów z kilku specjalistycznych branż: automotive, przemysł 4.0, medyczny, finanse, media i rozrywka, HR oraz dane geoprzestrzenne.

 • W 2022 r. firma rozszerzyła usługi o cyberbezpieczeństwo. W tym segmencie Grupa pozyskała już dwóch nowych klientów. Do ich grona dołączyło także dwóch nowych klientów z obszaru robotyki, jednej z najnowszych dziedzin obsługiwanych przez wchodzącą w skład Grupy spółkę Spyrosoft Synergy ze Szczecina.
 • W 1 kw. 2022 r. Grupa powiększyła się o nowo utworzoną spółkę Spyrosoft E-commerce. Zakończono też due diligence firmy Better Software Group, którą Spyrosoft przejął w kwietniu 2022 r.

Spółka prowadzi biura w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Stanach Zjednoczonych, Rumunii, Argentynie oraz Indiach.

Spyrosoft perspektywy biznesowe

Przedstawiciele Spyrosoft podkreślają, że rosyjska inwazja na Ukrainę nie wpłynęła na działalność biznesową spółki. Firma nie posiada centrów rozwoju w Ukrainie, Rosji, czy Białorusi i nie świadczy usług na tych rynkach. Jednocześnie firma obserwuje wzmożone zainteresowanie usługami Spyrosoftu wśród klientów szukających dostawców IT w miejsce tych, utraconych na Wschodzie.

- Perspektywy biznesowe na kolejne kwartały 2022 roku są nadal optymistyczne – obserwujemy wzmożony popyt na usługi IT, liczba naszych klientów stale rośnie, wciąż planujemy również dynamiczny wzrost zatrudnienia. Pozyskujemy klientów gotowych rozwijać współpracę także w warunkach dekoniunktury i rozszerzamy ofertę o kolejne elementy: e-commerce, salesforce, customer support – dodaje Sebastian Łękawa.

Spyrosoft wśród najszybciej rozwijających się firm w Europie

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl