wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Spyrosoft zadebiutował na warszawskiej GPW. Są wśród najszybciej rozwijających się firm w Europie
Spyrosoft debiutuje na GPW w Warszawie.  W środku stoi Konrad Weiske PAP
Spyrosoft debiutuje na GPW w Warszawie. W środku stoi Konrad Weiske

Akcje Grupy Spyrosoft S.A., międzynarodowej firmy IT z Wrocławia są już notowane na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spyrosoft jest też w prestiżowym rankingu Financial Times, bo są wśród najszybciej rozwijających się firm w Europie. Twórcy spółki to laureaci rankingu „30 Kreatywnych Wrocławia 2020”.

Reklama

Wrocławski Spyrosoft, którego siedziba jest w biurowcu Nowy Targ, od 2016 r. oferuje kompleksowe usługi w zakresie tworzenia oprogramowania. W tym czasie firma rozbudowała zespół pracowników i współpracowników do 1000 osób i otworzyła biura w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Stanach Zjednoczonych, Indiach, a ostatnio także w Argentynie i Rumunii.

Tylko w zeszłym roku przychody spółki zwiększyły się o ponad 50 % do 174 milionów złotych i spodziewają się, że dalej będą rosnąć. W dwa lata po wejściu na NewConnect, Spyrosoft zadebiutował właśnie na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Kurs akcji Spyrosoft wzrósł na otwarciu (17 marca 2022 r.) o niemal 0,9% do 238 zł, by następnie dalej dynamicznie rosnąć. 22 marca br. za akcję płacono  252 zł. Wartość firmy wynosi 232,53 mln zł.

Od czasu debiutu na NewConnect nasza kapitalizacja wzrosła ponad trzykrotnie. Inwestorzy docenili nasze perspektywy i jakość biznesu. Wierzymy, że dzięki przeprowadzce na rynek główny staniemy się jeszcze bardziej rozpoznawalni, a grono inwestorów, którzy docenią spółkę znacznie się powiększy, czego zapowiedzią była niedawno ogłoszona informacja, że na koniec roku w naszym akcjonariacie obecny był największy na świecie fundusz emerytalny
Konrad Weiske, współzałożyciel i prezes Grupy Spyrosoft.

Spyrosoft – Całym sercem z Ukraińcami

Przy okazji wejścia na GPW Konrad Weiske podkreślił: – Nasz debiut odbywa się w cieniu wojny, która toczy się zaledwie 170 kilometrów stąd. Jesteśmy całym sercem z naszymi ukraińskimi kolegami i koleżankami oraz wszystkimi innymi ludźmi tak ciężko doświadczonymi w tym czasie. Głęboko wierzymy, że wojna zakończy się jak najszybciej – dodał prezes Grupy Spyrosoft.

Spyrosoft: praca, zatrudnienie, kariera

Wejście Spyrosoft na giełdę nie wiąże się z emisją akcji – spółka finansuje rozwój z bieżących przepływów finansowych i wypracowywanych zysków. Główne inwestycje dotyczą nowych biur na kolejnych rynkach, rozbudowy zespołu specjalistów oraz ich rozwoju. Średnio w miesiącu grupa Spyrosoft zatrudnia 40 osób.

Zobacz również

Spyrosoft: cyberbezpieczeństwo, customer support, e-commerce

Spyrosoft to dostawca oprogramowania i rozwiązań technologicznych dla branż takich, jak: motoryzacja, finanse, przemysł 4.0, medycyna, usługi geoprzestrzenne czy HR. Spyrosoft inwestuje także w nowe gałęzie biznesu, np. cyberbezpieczeństwo, customer support, czy e-commerce, spodziewając się, że nakłady te przyczynią się w kolejnych kwartałach do wzrostu przychodów i zysków.

Spyrosoft – usługi w zakresie tworzenia oprogramowania

Około 86 proc. przychodów Spyrosoft pochodzi z kontraktów zawieranych z klientami zagranicznymi, przede wszystkim z Wielkiej Brytanii, Niemiec i USA. Czytaj także: Wrocławski SpyroSoft rekrutuje w Wielkiej Brytanii, Niemczech i USA.

Spyrosoft wśród najszybciej rozwijających się firm w Europie

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl