wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. TIM SA wśród najlepszych giełdowych spółek roku. Prezes z nagrodą specjalną EY Przedsiębiorca Roku

TIM SA wśród najlepszych giełdowych spółek roku. Prezes z nagrodą specjalną EY Przedsiębiorca Roku

Jarek Ratajczak,

Krzysztof Folta TIM SA
Krzysztof Folta

– Prowadzić biznes w warunkach ciągłej zmiany, przez ponad 30 lat nieustannie adaptując się do rynku i otoczenia – za taką umiejętność doceniono Krzysztofa Foltę, prezesa spółki TIM SA. Wrocławski przedsiębiorca otrzymał nagrodę specjalną w międzynarodowym konkursie EY Przedsiębiorca Roku. Ma on jeszcze jeden powód do zadowolenia – 16 marca 2021 r. ogłoszono, że TIM SA zajął 2. miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku, organizowanym przez „Puls Biznesu”.

Krzysztof Folta nagroda specjalna EY Przedsiębiorca Roku 2020

W finale 18. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2020 znalazło się 15 przedsiębiorców reprezentujących łącznie 12 firm. W tym gronie było dwóch wrocławian: Krzysztof Folta – prezes zarządu i jeden z założycieli TIM SA oraz Robert Stachurski – założyciel GlucoActive. Czytaj więcej: Wrocławianie w finale konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Podczas gali finałowej konkursu (4 marca 2021 r.) Krzysztof Folta otrzymał nagrodę specjalną za „umiejętność prowadzenia biznesu w warunkach ciągłej zmiany, przez ponad 30 lat nieustannie adaptując się do rynku i otoczenia”.

Dziękuję za nagrodę. Stanowi dla mnie prawdziwe i bardzo miłe zaskoczenie. Jest ukoronowaniem mojej ponad 30-letniej działalności biznesowej, a w szczególności wysiłków moich i całego zespołu TIM SA z ostatnich 10 lat To właśnie w 2011 r. rozpoczęła się nasza przygoda z e-commerce, który dziś stanowi źródło 70% obrotów firmy. Jest mi niezwykle miło, że jury złożone z tak znakomitych praktyków biznesu doceniło ten sukces. Dziękuję wszystkim współpracownikom, a także partnerom biznesowym i klientom. Bez nich TIM nie osiągnąłby dzisiejszej pozycji, nie byłoby zatem i tej nagrody.

Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA.

W uzasadnieniu nagrody podkreślono, że wrocławska spółka przez wiele lat była siecią hurtowni elektrycznych, a od 2013 roku sprzedaje artykuły elektrotechniczne online ze wsparciem ogólnopolskiej sieci biur i przedstawicieli handlowych. To unikalny w branży elektrotechnicznej model biznesowy, na wdrożenie którego Krzysztof Folta zdecydował się, stawiając na szali wszystko, co budował przez 25 lat.

W kategorii „Nowe Technologie/Innowacyjność” konkurentami Krzysztofa Folty byli: Michał Mikulski (EGZOTech) i Jacek Świderski (Wirtualna Polska Holding), a zwyciężył ten ostatni. Tytuł EY Przedsiębiorcy Roku 2020 zdobył Igor Klaja – twórca firmy OTCF S.A., będącej właścicielem odzieżowych marek 4F i Outhorn. Zwycięzca będzie reprezentować Polskę podczas światowego finału konkursu w Monte Carlo, gdzie zmierzy z najlepszymi biznesmenami z całego świata.

Przed ogłoszeniem wyników konkursu wręczono pięć niezapowiedzianych wcześniej nagród specjalnych. Ich laureatami – poza prezesem Krzysztofem Foltą – zostali: Ewa Chodakowska (BeBio), Jacek Świderski (Wirtualna Polska), Michał Mikulski (EGZOTech) i Leszek Gierszewski (Drutex).

EY Przedsiębiorca Roku

EY Przedsiębiorca Roku to polska edycja międzynarodowego konkursu na najlepszego przedsiębiorcę EY Entrepreneur Of The Year. Konkurs organizowany jest na świecie przez firmę EY (d. Ernst&Young) od 1986 roku, a uczestniczy w nim blisko 60 państw, które łącznie odpowiadają za 94% światowego PKB.

Tegoroczni laureaci polskiej edycji międzynarodowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku udowadniają, że polscy przedsiębiorcy potrafią nawet w warunkach pierwszej od 1989 r. recesji rozwijać swoje firmy. Wyprzedzają oni rynek, oferując unikalne produkty i usługi, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, ale kreują też nowe, skuteczne modele biznesowe. To prawdziwi liderzy, którzy potrafią przewodzić zespołom, budować więzi z pracownikami i jednoczyć ich we wspólnym celu, który na pierwszy rzut oka wydaje się nieosiągalny.

Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska

Wrocławianie wśród najlepszych przedsiębiorców na świecie

TIM SA w rankingu najlepszych spółek z GPW

16 marca 2021 r. ogłoszono, że TIM SA zajął 2. miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku, organizowanym przez „Puls Biznesu”. Ranking wygrała spółka farmaceutyczna Selvita.

  • Co roku wyboru dokonuje 100 analityków giełdowych, doradców inwestycyjnych i zarządzających, reprezentujących domy i biura maklerskie, fundusze emerytalne i inwestycyjne.
  • Eksperci oceniają, która spółka ma najbardziej kompetentny zarząd, odniosła w roku poprzednim najbardziej spektakularny sukces, może się pochwalić najlepszą w giełdowej stawce jakością produktów i usług, najlepiej prowadzi relacje z inwestorami i ma najciekawsze perspektywy rozwoju.

Na podstawie ocen w pięciu kategoriach powstaje główny ranking, w którym TIM SA zajął 2. miejsce, zostawiając w tyle m.in. Grupę Kęty, Dom Development, DataWalk czy Ten Square Games..

TIM SA Wrocław artykuły elektrotechniczne

TIM SA jest największym hurtowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W 2013 roku spółka postawiła na hybrydę – sprzedaje artykuły elektrotechniczne online na TIM.pl, lecz ze wsparciem ogólnopolskiej sieci biur i przedstawicieli handlowych. W 2020 r. 70% obrotów spółki (tj. 650 z 935 mln zł) pochodziło ze sprzedaży online.

Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Spółka tworzy Grupę Kapitałową TIM wraz z 3LP SA - operatorem centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Obiekt specjalizuje się w obsłudze podmiotów (także spoza Grupy TIM) działających w sektorze e-commerce.

Czytaj także:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl