wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Filip Granek Przedsiębiorca Roku 2018. Wstrząśnie światem globalnych technologii?
Filip Granek źródło: XTPL
Filip Granek

Filip Granek, założyciel wrocławskiej spółki XTPL, został zwycięzcą 16. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Wygrał także w kategorii Nowy Biznes i będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowym finale EY World Entrepreneur of the Year w Monte Carlo. W ubiegłym roku w tym konkursie triumfował wrocławianin Piotr Krupa, prezes KRUK S.A.

Reklama

Filip Granek, CEO XTPL  to jeden z laureatów rankingu organizowanego przez portal www.wroclaw.pl „30 Kreatywnych Wrocławia 2016”.  22 listopada 2018 r. został zwycięzcą 16. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. Wygrał także w kategorii Nowy Biznes. 

– Serdecznie dziękuję za docenienie spółki, takiej nieoczywistej, jaką jest XTPL, która idzie też nieoczywistą drogą rozwijania technologii Made in Poland i Made in Wrocław, ale o charakterze globalnych wdrożeń. Naszą ambicją jest zbudowanie firmy, która wstrząśnie światem globalnych technologii. Zachęcam do trzymania za nas kciuki. To wszystko nie byłoby możliwe bez ludzi, którzy budują naszą spółkę – powiedział Filip Granek, CEO XTPL, podczas gali konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Jego wrocławska firma prowadzi badania nad nowymi technologiami materiałowymi, a dokładnie nad nowoczesnymi ogniwami słonecznymi i wyświetlaczami. Ich rozwiązanie służy podniesieniu wydajności ogniw i wyświetlaczy. Opracowali nowy sposób skalowalnego drukowania ultracienkich, sto razy cieńszych od ludzkiego włosa, metalicznych przewodów, które dobrze przewodzą prąd i są elastyczne.

Jury uhonorowało Filipa Granka tytułem EY Przedsiębiorca Roku 2018 za „pracę nad technologią przełomu, która ma poważną szansę, aby zmieniać świat na lepsze”.

Międzynarodowy konkurs EY Przedsiębiorca Roku

W tegorocznym finale polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku znalazło się 14 przedsiębiorców z 11 firm. Finaliści reprezentują trzy kategorie konkursowe: produkcję i usługi, nowe technologie/innowacyjność oraz nowy biznes.

– Konkurs EY Przedsiębiorca Roku jest wyjątkowy, ponieważ kandydatury uczestników ocenia kilkunastoosobowe niezależne jury, w skład którego wchodzą najlepsi polscy przedsiębiorcy. Z dumą patrzymy na coroczne edycje konkursu i na sukcesy naszych laureatów – mówi Jacek Kędzior, Partner Zarządzający EY.

Organizatorzy podkreślają, że EY Przedsiębiorca Roku jest inicjatywą mającą na celu wyróżnienie człowieka – przedsiębiorcy, wizjonera, lidera, a nie jego firmy. W konkursie przedsiębiorcy nagradzani są przez osoby, które dzielą z nimi doświadczenie budowania i prowadzenia firmy odnoszącej sukcesy. Jury, niezależne od EY, podejmuje decyzję o wyborze najlepszego przedsiębiorcy, biorąc pod uwagę takie aspekty jak: przedsiębiorczość, strategia, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem.

Wrocławianie w konkursie EY Przedsiębiorca Roku

W tegorocznym finale polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku byli bracia Paweł i Wojciech Gurgulowie, twórcy PGS Software. Ich firma jest jedną z największych w polskiej branży programistycznej. W 2017 r. wrocławska centrala firmy, po 7 latach we Wrocławskim Parku Technologicznym, zmieniła siedzibę i szykuje się do dalszej ekspansji międzynarodowej.

W 2017 r. Piotr Krupa, twórca i prezes wrocławskiej firmy windykacyjnej KRUK, został zwycięzcą 15. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Gala World Entrepreneur of the Year w Monte Carlo

Międzynarodowy konkurs EY Przedsiębiorca Roku to polska edycja międzynarodowego programu EY Entrepreneur Of The YearTM. Niezależne Jury polskiej edycji przez 16 lat wyłoniło już łącznie 186 finalistów, spośród których 15 otrzymało prestiżowy tytuł Przedsiębiorcy Roku.

Zwycięzca konkursu będzie reprezentować Polskę podczas międzynarodowego finału, gdzie zmierzy się z laureatami lokalnych edycji konkursu z około 60 krajów. Gala World Entrepreneur of the Year odbędzie się w czerwcu 2019 roku, w Monte Carlo. Konkurs funkcjonuje obecnie w blisko 60 państwach, które łącznie odpowiadają za 94% światowego PKB.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl