wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Historie Sukcesów
  4. Prezes wrocławskiej firmy w finale EY Przedsiębiorca Roku
Piotr Krupa źródło: KRUK
Piotr Krupa

Piotr Krupa, twórca i prezes wrocławskiej firmy windykacyjnej KRUK, znalazł się w gronie finalistów 15. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku. To międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie.

Reklama

W tegorocznym finale polskiej edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku znalazło się 15 przedsiębiorców z 12 firm. Wyłonieni finaliści reprezentują trzy kategorie konkursowe: produkcję i usługi, nowe technologie/innowacyjność oraz nowy biznes. W gronie finalistów konkursu znalazł się Piotr Krupa, twórca i prezes wrocławskiej firmy windykacyjnej KRUK S.A.

Nazwiska laureatów poszczególnych kategorii oraz zwycięzcy 15. edycji konkursu Przedsiębiorca Roku 2017 zostaną ogłoszone 23 listopada podczas uroczystej gali finałowej. Konkurs odbywa się w 60 państwach. Co roku zwycięzca krajowej edycji reprezentuje Polskę na światowym finale EY World Entrepreneur Of The Year w Monte Carlo.

Przedsiębiorąca roku

Organizatorzy podkreślają, że EY Przedsiębiorca Roku jest inicjatywą mającą na celu wyróżnienie człowieka – przedsiębiorcy, wizjonera, lidera, a nie jego firmy. W konkursie przedsiębiorcy nagradzani są przez osoby, które dzielą z nimi doświadczenie budowania i prowadzenia firmy odnoszącej sukcesy. Jury, niezależne od EY, podejmuje decyzję o wyborze najlepszego przedsiębiorcy, biorąc pod uwagę takie aspekty jak: przedsiębiorczość, strategia, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem.

Piotr Krupa, KRUK S.A.

Piotr Krupa jest radcą prawnym, współzałożycielem spółki KRUK, a począwszy od 2003 r. prezesem zarządu. W 1996 r. ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Karierę zawodową rozpoczął w 1997 r. jako wspólnik w spółce cywilnej „Kuźnicki i Krupa”. W latach 1997-2000 odbył aplikację sądową, a w latach 2000-2003 aplikację radcowską. Posiada również licencję detektywistyczną.

KRUK S.A. jest jedną z 5 największych firm zarządzających wierzytelnościami na świecie. Firma działa w 9 krajach europejskich i zatrudnia prawie 3 tys. osób. Od 2011 roku spółka jest notowana na GPW, a jej kapitalizacja przekroczyła 6,5 mld zł. 

Wrocławska spółka Kruk jest uczestnikiem programu Polski Czempion, realizowanym przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. W 2015 r. KRUK zdobył pierwsze miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl