wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Barbara Matkowska-Włosek, dyrektor Wydziału Marketingu TIM SA i Krystian Zawadzki, dyrektor ds. inwestycji TIM SA źródło: TIM SA
Barbara Matkowska-Włosek, dyrektor Wydziału Marketingu TIM SA i Krystian Zawadzki, dyrektor ds. inwestycji TIM SA

Wrocławska firma TIM SA otrzymał tytuł e-Gazeli Biznesu w trzeciej edycji rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm z sektora e-commerce, organizowanego przez redakcję „Pulsu Biznesu”.

Reklama

O tytuł e-Gazeli Biznesu 2016 mogła ubiegać każda firma zajmująca się handlem online, która w latach 2014-15 odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży i zysk w 2015 r. Uroczyste wręczanie laureatom dyplomów i statuetek potrwa do końca listopada podczas regionalnych gal e-Gazel Biznesu. Cykl tych wydarzeń rozpoczęła 25 października 2016 r. gala w Katowicach, podczas której nagrody otrzymali laureaci z województw: śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego. W gronie nagrodzonych znalazł się także TIM SA.

TIM SA od trzech lat w handlu online

– W 2006 roku zostaliśmy wyróżnieni tytułem Gazeli Biznesu za dynamiczny rozwój. Byliśmy jednak zupełnie inną firmą niż teraz – siecią hurtowni elektrycznych, działającą w całkowicie odmiennej rzeczywistości rynkowej. Równo dziesięć lat później otrzymujemy e-Gazelę Biznesu – nagrodę kierowaną przede wszystkim do firm, które istnieją od niedawna, za to dynamicznie rosną w sektorze e-commerce – zauważa Artur Piekarczyk, członek Zarządu i dyrektor ds. handlu TIM SA. – A TIM to właśnie taki biznes. Mimo 29 lat działalności narodziliśmy się na nowo trzy lata temu, rozpoczynając przygodę z handlem online. E-Gazele Biznesu to ranking opierający się na twardych liczbach, a zatem stanowiący dla nas niepodważalny dowód tego, jak dobrze odnaleźliśmy się w zupełnie nowym modelu biznesowym – dodaje Artur Piekarczyk.

To kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla TIM SA. Na początku października e-sklep TIM.pl został doceniony w konkursie „Mistrzowie e-commerce”, organizowanym przez tygodnik „Wprost”. Z kolei 20 października 2016 r. zdobył nominację w kategorii „Innowacja roku” w tegorocznej edycji e-Commerce Polska awards – konkursu Izby Gospodarki Elektronicznej (e-Commerce Polska).

TIM SA jest jednym z największych dystrybutorów materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych. Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: notowana na New Connect Rotopino.pl S.A., EL-IT SA, Sun Electro Sp. z o.o. i 3LP SA. Ostatnia z tych spółek – w 100% należąca do TIM SA – jest operatorem nowoczesnego centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Realizuje ono dostawy zamówień złożonych na TIM.pl bezpośrednio do klienta lub pod wskazany przez niego adres.

jr/TIM SA

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl