wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pod Wrocławiem będzie jedno z największych centrów logistycznych w Polsce
Pod Wrocławiem będzie jedno z największych centrów logistycznych w Polsce TIM SA

W należącym do niedawna do TIM SA centrum logistycznym w podwrocławskich Siechnicach trwa wyposażanie nowo wybudowanej hali. Uruchomiono już strefę przyjęć. Do marca 2017 r. obiekt zostanie wyposażony w automatyczny magazyn. W efekcie centrum logistyczne będzie mogło miesięcznie wysyłać nie 70-80 tysięcy przesyłek, jak przed rozbudową, lecz nawet ponad 200 tysięcy. Od lipca operatorem centrum jest należąca do TIM-u spółka 3LP.

Reklama

Inwestor podkreśla, że obiekt o powierzchni większej od krakowskiego Rynku, świadczy usługi już nie tylko dla największego polskiego dystrybutora artykułów elektrotechnicznych, ale szybko zdobywa nowych klientów z sektora e-handlu. Od uroczystej inauguracji prac budowlanych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie minęło zaledwie 6,5 miesiąca – czytaj więcej – Wrocławski TIM SA buduje potężne centrum logistyczne [ZDJĘCIA].

źródło: inwestor

Powierzchnia obiektu wzrosła przez ten czas z 12 000 do ponad 41 100 mkw. Czyni to 3LP SA jednym z największych centrów logistycznych w Polsce, oferującym zautomatyzowany outsourcing usług logistycznych podmiotom z sektora e-commerce.

200 tys. przesyłek miesięcznie

Przedstawiciele firmy informują, że w nowej hali uruchomiono już strefę przyjęć. Trwa przygotowanie strefy konsolidacji. Zamontowano także docelową liczbę regałów paletowych. Do marca 2017 r. obiekt zostanie wyposażony w automatyczny magazyn pojemnikowy.

źródło: inwestor

– To pierwszy etap automatyzacji. W zależności od potrzeb mamy możliwość rozbudowy automatyki w kolejnych latach. W efekcie nasze centrum logistyczne będzie mogło miesięcznie wysyłać nie 70-80 tysięcy przesyłek, jak przed rozbudową, lecz nawet ponad 200 tysięcy – wylicza Maciej Posadzy, prezes Zarządu 3LP SA, a wcześniej członek Zarządu i dyrektor ds. operacyjnych TIM SA.

Wykorzystać know-how

Inwestor podkreśla, że rozbudowa centrum to przede wszystkim efekt zmiany modelu biznesowego TIM SA. Firma, która przez ponad ćwierć wieku rozwijała ogólnopolską sieć hurtowni elektrycznych, w lipcu 2013 r. postawiła na handel online. Obecnie już ponad 70% obrotów pochodzi z e-commerce, a roczne przychody ze sprzedaży w ciągu dwóch lat wzrosły o ponad 50% (z 383 po 2013 do 576 mln zł po 2015 r.).

Dynamiczny rozwój przełożył się na zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. Jednocześnie TIM SA postanowił wykorzystać zdobyte przez ostatnie lata know-how.

– 3LP SA jako wydzielony z TIM SA operator logistyczny ma za zadanie świadczyć usługi nie tylko dla TIM-u, ale i dla klientów zewnętrznych działających na rynku e-commerce. Obserwujemy duże zainteresowanie naszą ofertą. Kilka umów już podpisaliśmy, kolejne negocjujemy – mówi Maciej Posadzy.

Ekspresowo na całą Europę

Centrum Logistyczne 3LP SA obsługuje już pierwszych zewnętrznych klientów, m.in. sieć sklepów odzieżowych prowadzącą sprzedaż także online – w zakresie obsługi zwrotów z wymiany kolekcji oraz magazynu reklamacyjnego. Już wkrótce 3LP zostanie wyłącznym partnerem jednego z portali obsługujących w zakresie logistyki małe e-sklepy.

3LP SA umożliwia ekspresowe dostawy nie tylko na terenie Polski, ale i całej Europy. Jednak z uwagi na swoje położenie geograficzne w przypadku klientów zagranicznych firma nastawia się przede wszystkim na podmioty niemieckie. Trwa dopracowywanie kilku umów właśnie z klientami z tego kraju.

– Zakładam, że do końca 2017 roku w pełni zagospodarujemy przestrzeń całego obiektu. Od liczby i potrzeb klientów zewnętrznych uzależniony będzie także wzrost zatrudnienia w naszym centrum – zapowiada Maciej Posadzy.

TIM SA jest jednym z największych dystrybutorów materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych. Centrala TIM SA znajduje się we Wrocławiu. Grupę Kapitałową TIM tworzą również: notowana na New Connect Rotopino.pl S.A., EL-IT SA, Sun Electro Sp. z o.o. i 3LP SA. Ostatnia z tych spółek – w 100% należąca do TIM SA – jest operatorem nowoczesnego centrum logistycznego w podwrocławskich Siechnicach. Realizuje ono dostawy zamówień złożonych na TIM.pl bezpośrednio do klienta lub pod wskazany przez niego adres.

jr/TIM SA

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl